PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : immobiizer yolda bıraktı

geronimo0680
11 Temmuz 2014, 01:23
iyi geceler arkadaşlar, arkadaşlar yardım lütfen!
motorum harley davidson sportster 883. Ayancık'tan İstanbul'a giderken, Kastamonu Araç arasında benzinliğe girdim. benzinimi aldım, anahtarı çevirdim, immobilizera her zamanki gibi çift bastım ama bu sefer tık yok. oysa aynı işlemi bir saat önce de yapmıştım ve cihaza asla zarar gelecek -düşme, su alma vb.- bi durum da oluşmadı. pil bitmiştir diye düşündüm ilk tabi. o esnada arabasıyla gelen bi arkadaştan alarmının pilini rica ettim verdi denedim yine yok. iki pilde de 3 v yazıyo bu arada. ama benim pil onun arabasının kapıları açıyo. demek pil değil diye düşündüm. ankara hd den bir arkadaşım akünün kutup başlarından birini söküp 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar denememi önerdi. yine yok. bi oto elektrik ustası düz kontak yapmayı anlatmaya çalıştı, bunu tabii ki denemedim. başınıza geldiyse veya aklınıza bir şey geliyorsa lütfen yardımlarınız.

biyeybaraküs
11 Temmuz 2014, 01:25
acil galiba üstte tutalım

geronimo0680
11 Temmuz 2014, 01:41
acil galiba üstte tutalım

evet, teşekkür ederim.

mephamd
11 Temmuz 2014, 01:42
Vurdurma ise yaramaz dimi

mstf_gnc
11 Temmuz 2014, 01:45
benim bir tavsiyem olacak geçenlerde kulak misafiri olmuştum maslak harley davidsonda konuşulurken yakıt deposu bazen immobleyzırı kitleyebiliyormuş depoyu yarıya kadar boşaltmak işe yarıyor diyolardı. saçma biraz ama denemeye değer. bazen büyük sorunlar küçük şeylerden kaynaklanır.

DKN
11 Temmuz 2014, 01:49
akü takviyesi yapmayı deneyin. immobolizerle alaka kuramadım

mckayrak
11 Temmuz 2014, 02:04
Bir arkadaşın arabasında aynısı oldu. Anahtarlığın içindeki çip yerinden çıkmış, sallayınca tıkırtı sesi geliyordu. Değişik pozisyonlarda sallayarak yerine oturttuk araba çalıştı... :cherry:

geronimo0680
11 Temmuz 2014, 02:17
benim bir tavsiyem olacak geçenlerde kulak misafiri olmuştum maslak harley davidsonda konuşulurken yakıt deposu bazen immobleyzırı kitleyebiliyormuş depoyu yarıya kadar boşaltmak işe yarıyor diyolardı. saçma biraz ama denemeye değer. bazen büyük sorunlar küçük şeylerden kaynaklanır.

olabilir, en son benzin aldığımda 50 liralık koy dedim, ucu ucuna aldı hatta az bişey taşıyodu nerdeyse. buna da bağlı olabil mi dedik hatta, 1 buçuk litre kadar boşalttık, ama sonrası yine aynı.

mstf_gnc
11 Temmuz 2014, 02:23
olabilir, en son benzin aldığımda 50 liralık koy dedim, ucu ucuna aldı hatta az bişey taşıyodu nerdeyse. buna da bağlı olabil mi dedik hatta, 1 buçuk litre kadar boşalttık, ama sonrası yine aynı.
yarılamayı deneseniz.. sensör falan var heralde davidson motorlar rolantide çok sarsıntılı belki taşma falan yapar..

lawyer_16
11 Temmuz 2014, 02:26
yedek anahtar yanınızda değil sanırım onu deneme şansınız olmaz mı? eğer denerseniz ve çalışmazsa sorun motorun beynindedir. bir ağabeyimin suzuki intruder 800 motorunda da aynı problem yaşandı, istanbulda 50-60 liraya hallettirdi. motorun beynine arıza tespit cihazı takılmış ve bir arıza numarası görünmüş, sonrada o arıza numarasının karşısında yazan işlemi yapmışlar ve sorun çözülmüş. kusura bakmayın bu kadarını hatırlayabildim :) aynı sorunun sizde de olduğunu düşünüyorum.

serkanADH13
11 Temmuz 2014, 03:40
harley konusunda bişiy diyemeyeceğim,
Fakat,
İMO 'ların görevi MOTORUN MARŞI BASSA DAHİ ATEŞLEMEYİ YAPMAMASIDIR,
yani sizin motor marş basıyormu?

yani sizin sorununuz tam olarak anlayamadım,
elden stop veya yan sehpa (ayaklık) stop swich'i var ise takılı kalmış olabilir,

glock
11 Temmuz 2014, 04:02
Kumandanın üzerindeki tuşa basılı tuttuğunuzda alarmı kuruyor mu?

geronimo0680
11 Temmuz 2014, 23:58
bugün immo kumandasının pilini değiştirdim, işe yaramadı. elektronikçi bi arkadaşa gösterdim, immo kumandası çalışıyo, sinyal veriyo! durumu bilen hd den anlayan bi arkadaşımı aradım söyledim, kontağı çevirince sinyaller yanıyo mu dedi, evet dedim, şaşırdı, ne iş anlamıyorum, anlamıyoruz :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

bugün immo kumandasının pilini değiştirdim, işe yaramadı. elektronikçi bi arkadaşa gösterdim, immo kumandası çalışıyo, sinyal veriyo! durumu bilen hd den anlayan bi arkadaşımı arkadaşımı aradım söyledim, kontağı çevirince sinyaller yanıyo mu dedi, evet dedim, şaşırdı, ne iş anlamıyorum, anlamıyoruz :(

yalnız immo kumandasının çalıştığını öğrendikten sonra deneyemedik, çünkü motor 20 km uzakta.

numangokce
12 Temmuz 2014, 00:01
Fakat,

elden stop veya yan sehpa (ayaklık) stop swich'i var ise takılı kalmış olabilir,

katılıyorum...

geronimo0680
12 Temmuz 2014, 00:02
motor marş basmıyor. zaten immo ya iki kere tıklamayınca marş basmıyor normalde de.

yusufozugenc
12 Temmuz 2014, 00:22
Müşürlerden birinin takılı kalmış olma ihtimali +1

esc
12 Temmuz 2014, 01:02
Fakat,

Büyük ihtimalle bence de sorun bu. Anlatılardan bu çıkıyor. Ayaklık muşurunu iptal etmeyi dene.

Mikuni
12 Temmuz 2014, 03:27
Ayaklkta müşür varsa temazsizlik veya çok su almaktan dolayı kablolarda çürük olabilir. Falan filan.
Gavur bir forumda ingilizce olarak şöyle diyorThere is a code you can put in to bypass the FOB. Within 2 seconds of turning the key you need to press and hold both turn signal buttons. This will bring up a code entry screen on the odometer. Left turn signal runs through numbers 1-9 and right turn signal enters the number.

Kicker is you either need to know the code for that bike or get it to a dealer to reset to your code of choice.

Anladigim kadariyla sinyal butonu ile immobilizer kodlamasi yapiliyor. Tam tercüme edemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

How do you remove immobilizer on 883 Harley Davidson cümlesiyle arama motorlarında bakinmak lazim. Ben telefondan giriyorum. Bazi sitelerde çözüm tarifleri veriliyor ama anlamiyorum. Anahtari start konuma getir vitesi neutral yani boşa al sinyal düğmeleri 1 sağ 1 sol falan falan diyor ama anlayamiyorum tam olarak.

serkanADH13
12 Temmuz 2014, 03:52
Sorun çözüme ulaştımı acaba ?**

geronimo0680
13 Temmuz 2014, 01:58
anlamadığım bir şekilde ortaya çıkan arıza yine anlamadığım bir şekilde kendiliğinden çözüldü! bugün akşama doğru motoru kamyonet ile kalmış olduğum benzinciden Kastamonu yamaha servisine getirttik. daha kamyonetten indirmeden bi deniyim dedim, bastım tık tık ve anında aldı. şimdi bu nasıl oluştu, nasıl çözüldü? bunu bulmak ta mühim.

caneroz
13 Temmuz 2014, 02:07
Bence de o işi iyice bi öğrenin başka bi zamanda da başınıza gelebilir

Sepetçioğlu
13 Temmuz 2014, 02:14
Geçmiş olsun, bazen böyle cins arızalar oluyor. :cyclopsan
Arızanın nedenini araştırmak lazım, yine yolda bırakmasın.

mstf_gnc
14 Temmuz 2014, 01:50
bazen oluyor herkesin başına gelmiştir gereksiz bir parçadan gereksiz arızalar.. yolda kalmak çok kötü bişey. sinir bozucu.