PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Spacy'nin kısa far yanmıyor.

Motorcu Abi
09 Temmuz 2014, 12:21
Kuryemin motorunun uzun farı yanıyor ama kısa yanmıyor.
2 gün önce düşmüştü, dün yolda giderken birden kısa far sönmüş, uzun far ve sinyalde sıkıntı yok. Kısa far çalışmıyor sadece.
Az çok anlarım tamir işlerinden kablo çıkmış bence ama kabloları görmek için spacy'nin neresini sökmem gerekiyor?

oguzhanlal
09 Temmuz 2014, 20:59
Ampulü değiştirin büyük ihtimal ampul patlamıştır. 5-10 lira birşeydir. Benim de başıma geldi. Uzun sorunsuzken kısa yanmıyordu. Ampulü değiştirdim halloldu

mstf_gnc
10 Temmuz 2014, 02:30
ön kafa grenajı sökmelisin 4 videa tutuyor. farın bağlı olduğu grenaj. kablodan değil ampül patlaktır dikkatli bakıldığında içindeki kopuk tel görülüyor :D

Mikuni
10 Temmuz 2014, 02:50
Hayır hayır hayır. Sorun uzun kısa far anahtarında. Anahtar bozulma sorunu bu motorda kronik. Hemen hemen bütün spacy lerde başıma geldi. Anahtari şöyle hafif oynatinca kısa far da yaniyor. Fakat orjinaliyle değişim gerekiyor yine. Far patlamışsa grenaj sökülüp ampul degisilir ama mutlaka önce anahtar kontrol edilmeli.

mstf_gnc
10 Temmuz 2014, 03:08
adamlar ne motor yapmışlar ya 35 bin km ye geldim yağ buji ve filtre değişimi dışında 2 senedir hiç bir sıkıntı çıkartmadı bi kerede yolda bırakmadı ayak marş bile yok :D süper

Mikuni
10 Temmuz 2014, 03:12
Dikkat et kar yağışında yola serpilen tuzlar motorun altından girip kontak kablusunu çürütmüştü. 130 lira vermiştik. Bu kontak sorunu haricinde çok sağlam bir motor.