PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil!!! Scooter çekiş problemi (Suziki An 125 hk)

Acemi85
08 Temmuz 2014, 22:41
Arkadaşlar uygun fiyata sağ sola gitmek için Suziki An 125 hk buldum. Motoru test ettiğimde herşeyi çok güzel fakat uzun çekiş gücünde bir problem farkettim. Heleki otobana çıktığımda motor 60 km üstüne çıkmıyor ve sürekli o km de hafiften tekliyor sanki frene basıyormuşun gibi. Arkadaş karburatör ve hava filtresini temizlettiğini söyledi. Ben hava filtresini çıkartıp test ettiğimde ise motor çok rahat 80 - 90 km hıza çıkıyor. Sizce yeni hava filtresi alsam sorun düzelir mi yoksa sorun karburatördenmidir?

Osırıs
08 Temmuz 2014, 23:00
Ben hava filtresini çıkartıp test ettiğimde ise motor çok rahat 80 - 90 km hıza çıkıyor. Sizce yeni hava filtresi alsam sorun düzelir mi?

Cevabını vermişsin zaten

ronnytechno
08 Temmuz 2014, 23:01
an25 de nasıl bi hava filtresi var bilmiyorum ama bildiğimiz kuru tip filtre olsa gerek onlarda temizlenmez değişir .

Acemi85
08 Temmuz 2014, 23:13
Ben hava filtresini çıkartıp test ettiğimde ise motor çok rahat 80 - 90 km hıza çıkıyor. Sizce yeni hava filtresi alsam sorun düzelir mi?

Cevabını vermişsin zaten
Hocam işte emin olamadım. İnşallah dediğiniz gibidir. Yarın bir hava filtresi alıcam ama kime sorduysam ustalara karbutör olabilir diyor. Zaten kronik karburatör sorunu varmış galiba. Karburatör manifolt lastiği yırtılması bile olabilir dediler ama dediğiniz gibi hava filtresini çıkarınca sorun düzeliyor.

mterayes26
08 Temmuz 2014, 23:52
filtreyle falan alakası yok o tekleme genel de balatadan gelir . Yine de bakmadan birşey denmez