PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda shadow gazı açınca gelen ses.

alize05
04 Temmuz 2014, 20:50
Arkadaşlar 2004 honda shadow motosikletim var. Motorun gidişi çok iyi, emsalleri ile arasında hiç fark yok. Ancak giderken gazı aniden kestiğimde (haliyle motor yığıldığında) ve hemen gazı tekrar açtığımda, şaft kutusundan veya vites kutusundan veya başka bir yerden tak diye bir ses geliyor. Yokuş yukarı giderken aynı hareketi yapınca böyle bir sorun yok. Düz yolda ve yokuş aşağı yapıyor. Sanki bir zincir boşluğu var da gazı açınca o boşluğu alıyor gibi bir durum var. Egzantrik zinciri veya şaft dişlilerinden olabilir mi? Castrol 10w-40 yağ kullanıyorum ve yeni değiştirdim. Debriyaj balatalarında kesinlikle sıkıntı yok. Motoru bir buçuk yıl önce aldığımda onu bile değiştirmiştim. 8000 km'deydi. Şimdi 12.000 km'de. Cevaplarınızı bekliyorum.

numangokce
04 Temmuz 2014, 22:56
-tecrübe ile sabit- arka dişli bağlantı civataları gevşemiş olabilir.

alize05
04 Temmuz 2014, 23:19
hocam, arka dişli derken? benim motor şaftlı..

mterayes26
07 Temmuz 2014, 00:40
Çok normal , şaftlı motorlarda o ses hep olur . Hele gazı biraz da ani ver sesi o zaman dinle . Hocam devir düşüyor vites düşür diyor yoksa o motorun saftına hiçbirsey olmaz

mgokhan57
07 Temmuz 2014, 01:49
2004 model motosiklet yaklaşık sen 2012 yılında satın aldığında 8 yaşında ve 8000 km.de sadece. Bana tuhaf geldi. Mesela sen 1,5 yılda o motorun 8 yılda yaptığı km.nin yarısını yapmışsın zaten. Yanlış anlama lütfen sadecw bana tuhaf geldi.