PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yolda iç lastik yarılırsa tamiri nasıl olur ?

Fearhat
29 Haziran 2014, 21:19
Yakın bir zamanda 100 cc cub ımla uzun yol düşünüyorum fakat en büyük korkularımdan biri lastik patlaması lastiklerim tubeless olmadığı için biraz dezavantajlıyım fakat sizce ne yapabilirim spreyler köpükler etki eder mi?

ilkerabi
29 Haziran 2014, 21:35
Uzun yolda iki iç lastikten birer tane yedek ve ayak pompası ve yama seti vb almakta fayda var. Yarılırsa ne yama ne köpük işe yarar.
Zinciri de kontrol edin veya durumunu bilmiyorsanız ondan da bir tane. 1 tane de buji.
Hepsi 1-1.5 kg yük yapar ama kilometrelerce itmek de var..

canerol
29 Haziran 2014, 21:45
bende korkuyordum başıma geldi öğrendim :)
yedek iç lastik muhakkak yanına alıyosun..benim yoktu allahtan tamirci gece yarısına kadar açıkmış..yoksam durum vahimdi..yedek lastik olaydı söker bende takardım...sprey bence yarar ama tamircinin dediği iç lastik büzüştükçe falan tekrar hava kaçırıyormuş..denemek lazım...
birde tamir kitleri var içinde yamasında basnçlı havasına kadar onlardanda almakta fayda var.

ridvan35
29 Haziran 2014, 22:26
Kardesim sans valla ben lys sinavi var diye babamin arabayla isleri vardi otobusler ugrasmak istemedim atladim motora sinav sabahi gediz den dogruca usak a dogru yol aldim motorun zincirini yagini lastik basinclarini kontrol ettim zaten yanimda hep yedek buji bulundururum boylece ciktim yola ve hiç sorunsuz gittim geldim allaha sukur :) gittigim yol 60 gidis 60 da gelis o sekilde yani kismet nasip ne dersen de yanina almanda fayda var alet edevat yedek lastik pompa gibi alirsan senin icin iyi olur yani :)

Fearhat
29 Haziran 2014, 22:57
Cevaplar için teşekkürler peki yol üzerinde iç lastiği kendim değiştirebilirmiyim yanımda bulunması gerekenler neler

numangokce
29 Haziran 2014, 23:33
Cevaplar için teşekkürler peki yol üzerinde iç lastiği kendim değiştirebilirmiyim yanımda bulunması gerekenler neler

lastiği değiştirmek iş değil :D kolayca en fazla yarım saatte yola koyulmuş olursun.
- sağlam iç lastik
- lastiği motordan ayırmak için anahtar(lar)
- dış lastiğin tek tarafını çıkarabilmek için levye görevi yapacak yassı metal (ben büyük düz tornavida kullanmıştım)
- basınçlı hava tüpü veya pompa (şişirmek için).

Sadık1453
30 Haziran 2014, 01:01
Dert olur yarilirsa yedek almani tavsiye ederim. Gecenin yarisi moturumu sehir disinda birakip eve otostopla donmek zorunsa kalmistim bu sebeple. Yedek al yanina kadan rahat olsun.

"KAZASIZ SURUSLER"

F54
30 Haziran 2014, 01:06
tubeless e lastik taktır kafan rahat olsun cub a uygun ölçüler de lastik var..

ARçİL
30 Haziran 2014, 01:41
Fazla kafana takma parça parça 3000 km cup motorumla uzun yol yaptım tamir kiti vs... hiç almadım sadece termos fincan kahvemi aldım.termos tavsiye ederim.