PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay'dan bluetoothlu kask satın alan var mı?

farcob
29 Haziran 2014, 22:57
Bu kaskların içinde tümleşik bluetooth sistemi var. Yani aküsü
mikrofonu, kulaklığı hepsi için de. Fiyatlar da makul.
Ama kafama takılan sorular var. S4 mini aldım, araç kitiyle
eşleşti ama, navigasyon komutlarını ve müziği dinletmiyor.
Sadece telefon çağrılarını alabiliyorum.
Araç kiti kaskımın için de kullanıyorum. Nokia C500 ile eşleştirdiğim
zaman gelen çağrılar, müzik, navigasyon hepsini alıyor.
S4 mini yapmıyor. Bu kask S4 mini ile navigasyon, müzik dinleme yaparmı?
Şu markayı al diyebilen var mı.

http://www.ebay.com/itm/TORC-T10-BLUETOOTH-FLAT-BLACK-FULL-FACE-MOTORCYCLE-HELMET-DOT-S-/150676732205?pt=Apparel_Merchandise&hash=item231508792d&vxp=mtr

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:35 ----------

hadi yok mu kimse

numangokce
29 Haziran 2014, 23:28
hocam ben de samsung cihazlardan müzik alamadım bluetooth yoluyla. ama symbian işletim sistemi kullanan tüm nokia modelleri sorunsuz.

bir de tavsiyem kitler için para harcamaya gerek yok. 20 liralık bluetooth kulaklığı kaskınıza modifiye ederek hesaplı ve çok verimli bir kit elde edebilirsiniz.

ben öyle yapmıştım kaskıma.

oyunageldim
30 Haziran 2014, 00:23
Bu durum kask ile alakalı değil,sizin telefonunuz ile alakalı,eğer telefonunuzda bluetooth A2DP desteği varsa,müzik ve navigasyonu kaskınızdan dinleyebilirsiniz,ama yoksa :),her ikisindede olmalı,kask alırkende buna dikkat edin

Bende bir hafta oldu kaskımı alalı bluetooth bağlantısı ile telefonuma gelen aramalarla konuşabiliyor,telefonum aracılığı ilede müzik ve radyoda dinleyebiliyorum

Lucas
30 Haziran 2014, 00:36
Bunun için Google play store'da program olması lazım Faruk abi. Adını bulursam yazarım.

farcob
04 Temmuz 2014, 01:27
Bunun için Google play store'da program olması lazım Faruk abi. Adını bulursam yazarım.

Valla çok makbule geçer. Saol.

esc
04 Temmuz 2014, 02:08
Ebay'dan intercom almıştım. Beş para etmez çıktı. 50 Km/s geçince uğultudan hiçbir şey anlaşılmıyor. Yanında gelen intercomun markası çok önemli.

farcob
04 Temmuz 2014, 02:31
Bu durum kask ile alakalı değil,sizin telefonunuz ile alakalı,eğer telefonunuzda bluetooth A2DP desteği varsa,müzik ve navigasyonu kaskınızdan dinleyebilirsiniz,ama yoksa :),her ikisindede olmalı,kask alırkende buna dikkat edin

Bende bir hafta oldu kaskımı alalı bluetooth bağlantısı ile telefonuma gelen aramalarla konuşabiliyor,telefonum aracılığı ilede müzik ve radyoda dinleyebiliyorum

Bluetoothlu kask mı aldın?

alper_becker
04 Temmuz 2014, 03:14
bluetooth intercom her kasak oluyor zaten özellikle kaskta olmasına gerek yok bence. ebaydan aldım 30 dolara BT marka çokta iyi.

DoLPHiN2306
04 Temmuz 2014, 09:39
Benim kask Bluetoothlu. Konuşma da yapabiliyorum, telefondan müzik de dinleyebiliyorum. KOnuşma için ideal de müzik için pek verimli olmuyo. Telefonun kulaklığı ile dinlemek daha verimli. Yüksek hızlarda müzik keyif vermiyo rüzgar sesinden.

farcob
04 Temmuz 2014, 20:25
Benim kask Bluetoothlu. Konuşma da yapabiliyorum, telefondan müzik de dinleyebiliyorum. KOnuşma için ideal de müzik için pek verimli olmuyo. Telefonun kulaklığı ile dinlemek daha verimli. Yüksek hızlarda müzik keyif vermiyo rüzgar sesinden.

Ebaydan mı aldın. Navigasyon komutlarını dinleyebiliyormusun? Hangi model kaça aldın.

alper_becker
04 Temmuz 2014, 22:19
telefonunuz eğer navigasyon komutu veriyor ise tabikide telefondan gelen her sesi kaskın içerisindeki kulaklıklara iletiyor. Tuş seslerinden müziğe kadar. Fakat navigasyonunuz konuşmayan tip ise zaten ses gelmez. BT 1000 metre yazan intercomları öneririm. Hatta 2'li setleri var alıp türkiyede satmayı düşünüyorum. 2'li 80-90 dolar arası bedava kargo. BT'ler güzel benim aldığım model bu;

http://thumbs.ebaystatic.com/d/l225/m/mlJhee63Av3u8RWsCn5xMPg.jpg

Bence hiç intercomlu kask diye bir arayışa girmeyin. Güvenliği baz alarak satın alın kaskınızı. İntercom uydurulur. Ben hoperlorleri ped'lerin arkasına yapıştırdım bangır bangır ses tam kulağımın üzerinde 150 ile giderken bile müzikten başka birşey duymuyorum ve kaskı giyip çıkartırken intercom bağlı olduğunu anlamak bile zor kablo falan yok hep pedlerin arkasında duruyor.

oyunageldim
04 Temmuz 2014, 23:19
Orjinal fabrikasyon bluetooth'lu kasklardan herzaman daha iyi verim alınır ,çünkü daha sonra kaskta tadilat yapmak gerekli olabiliyor
Benim kaskım probiker bluetooth'lu olması kaskın kalitesiz olacağı anlamına gelmez,Herşey kask içine itina ile konumlandırılmış,ne mikrofon ne pil nede kablolar,görünen görüntüyü bozacak hiçbirşey yok ortada

Sağanak yağmurda test ettim sorun olmadı,2 gün şarj etmeden de sorunsuz kullanabiliyorum

esc
12 Temmuz 2014, 00:51
telefonunuz eğer navigasyon komutu veriyor ise tabikide telefondan gelen her sesi kaskın içerisindeki kulaklıklara iletiyor. Tuş seslerinden müziğe kadar. Fakat navigasyonunuz konuşmayan tip ise zaten ses gelmez. BT 1000 metre yazan intercomları öneririm. Hatta 2'li setleri var alıp türkiyede satmayı düşünüyorum. 2'li 80-90 dolar arası bedava kargo. BT'ler güzel benim aldığım model bu;

http://thumbs.ebaystatic.com/d/l225/m/mlJhee63Av3u8RWsCn5xMPg.jpg

Bence hiç intercomlu kask diye bir arayışa girmeyin. Güvenliği baz alarak satın alın kaskınızı. İntercom uydurulur. Ben hoperlorleri ped'lerin arkasına yapıştırdım bangır bangır ses tam kulağımın üzerinde 150 ile giderken bile müzikten başka birşey duymuyorum ve kaskı giyip çıkartırken intercom bağlı olduğunu anlamak bile zor kablo falan yok hep pedlerin arkasında duruyor.

Aynı marka bende de var. Blootooth navigasyon ve müzikte işe yarayabilir ancak artçı ile konuşmada çok sıkıntı yaşanıyor. 50km/sa hızı geçince hiç bir konuşulan anlaşılmıyor.

farcob
12 Temmuz 2014, 01:10
Sorun çözüldü. Arkadaşım Google play store'den patch yaptı.
Mono bluetooth router diye bir uygulama. S4 mini'den
müzik ve navigasyon komutlarını kaskın içinde bulunan
bluetooth araç kitinden duyabiliyorum.
Samsung destek tr tırt çıktı. Araç kitinin üreticisini
aramamı tavsiye ediyor gerzek.

seestar
15 Temmuz 2014, 02:25
bu interkom gerçekten baya fiyatlar yüksek bende bügün 2 adet telsiz sipariş ettim(90 tl 8 km menzilli) modifiye ederek artcı ve diger motorsikletle konusmayı planlıyorum.bu hafta sonu ugrasabilirim ancak sonucunu paylaşırım arkadaslar