PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba Çita 150 R Devir yükselmiyor eksozdan beyaz duman

deaglewest
28 Haziran 2014, 19:19
Kuba çita 150 r modelli motorum var daha 800 kmde rodaj yaparken 30 km son devir yol yapmıştım motor çok ısınmıştı evin önüne geldim benzin bitti stop etti sabah çalıştırdığımda 4 bin deviri geçmiyor çok sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor eksozdan beyaz duman atıyor yola gitmiyor neden olmuş olabilir lütfen yardım edin acillll :pr:

Carbondioxid
28 Haziran 2014, 19:22
Kuba çita 150 r modelli motorum var daha 800 kmde rodaj yaparken ""30 km son devir yol yapmıştım"" motor çok ısınmıştı evin önüne geldim benzin bitti stop etti sabah çalıştırdığımda 4 bin deviri geçmiyor çok sarsıntılı ve gürültülü çalışıyor eksozdan beyaz duman atıyor yola gitmiyor neden olmuş olabilir lütfen yardım edin acillll :pr:

Geçmiş olsun, artık sizden efsane rodaj hakkında geri bildirim bekleriz hani şu basmassan sağır kalır dedikleri.

Usta'ya yolda sıkıştırmadan yetiştirin, sonrasında ne olduğunu burayada yazın lütfen.

(aynı modelden arkadaşımda var idi, gayet yeterli bir motor idi, 2kişi yüklü av/balık maceralarımız olmuştu)

deaglewest
28 Haziran 2014, 20:04
Bu sorun neden oluyor bana o o lazım çözemedim

crxforever
28 Haziran 2014, 20:11
rodaj denen parçaların bir birine uyum sağlaması gereken bir zamanda 30 km tapagaz gitmişsin anlattığına göre .
sonuçta motorun fabrikasyon ayarları değişmiş belirli parçalar zarar görmüş olabilir.

deaglewest
28 Haziran 2014, 20:33
Yeterli bir cevap değil buji mi karbüratormü neresinde bir arıza yapmış olabilir yakıtı çiğ attıyor alet son gaz ver titriyor 3 bin devir falan anca geilyor sanki içinde bir motor daha var

Carbondioxid
28 Haziran 2014, 20:38
Buradan ne söylense boş, ciddi arıza çıkmaz umarım, segman piston vsvs ustaların bileceği iş, çiğ benzin karbürator manifold hasarına benziyor, yırtık olabilir, bu yüzden iyi bir ustaya götürün, sonrasında gelişmeleri yazın lütfen.