PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor vitesteyken debriyaja basmama rağmen geri gitmiyor

lawyer_16
23 Haziran 2014, 02:04
evet arkadaşlar başlıkta yazan sorun honda cb 125 ace motorumda baş göstermiş bulunuyor. her deneyişimde değil fakat her iki denememde bir motor vitesteyken geri gelmiyor. üstelik geri gelmediği, kilitlendiği noktada vites değiştirmek de mümkün olmuyor. ancak motoru 10 santim ileri alarak vites değiştirebiliyorum. sorunun dişliler veya debriyaj balatalarından kaynaklandığını düşünüyorum. ne de olsa acemileri çalıştırdığım motor, debriyajı çabuk bitebilir. fakat motor henüz 12.900 km'de ve 12.000 bakımını serviste yaptırmıştım. sizce neyden kaynaklanmış olabilir ve tamiri garantiden mi olur? teknik bilgisi olanlardan yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim. herkese iyi geceler..

zaferkarizma
23 Haziran 2014, 02:11
debriyajı gergi telinden ayarlattırın sorununuz düzelicektir. tabi balataları yakmış veya bitirmiş olma ihtimalinizde var. ayrıca balatayı kullanıma bağlı 500 kmde de bitirilebir 50.000 kmde de. eski motorumda orj. acemi olmadığım halde 15.000 zor gitti ASK aldım 30.000 geçti satıtıgım çocuk da değiştirmedi samırım suan 60.000 civarı hala aynı balata.:cat:

lawyer_16
23 Haziran 2014, 02:17
debriyajımın kavrama noktası şu anda yukarıya yakın, yani orada bir sorun yok gibi. motor kısmının üzerindeki bağlantı noktasından mı ayar yapılması gerekiyor acaba? bir de motorun kavraması ve hızlanmasında hiç sorun yok canavar gibi. balatalarda sorun olup olmadığı burdan anlaşılır mı? ilginize teşekkürler