PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puch mobilet

atilla19
20 Haziran 2014, 21:53
arkadaşlar kendi işmi kendim yapmayı severim ama bu motor deli etti http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/132259-puchh-mobilet.html#post3368528 bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

birşey farkettim motor elimde jikle basılı yürüken koşmadan tak tak tak diye tek tek arada ateşliyo koşarkende yapıyoda arkası gelmiyo arada bi 4 5 sn çalışıp duruyo buda bi 10 15 dk kosturmamı buluyo her seferinde buji söküyorum ıslak yağmı benzinmi anlamadım normalde 2 zamanlıda olsa kurmu olması lazım siliyom koşuyorum çıkarıyom ıslak acaba ateşlememi sorun diye düşünüyorum

atilla19
21 Haziran 2014, 22:19
arkadaşlar bugün buji kablosu buji buji başlığı filan aldım takacaktım lamba söndü bobini elimle cevirdim buji çıkık bobini içinden platinin ordan ışık geliyordu sorun oralarda olabilir bide bu yeni kabloyu takacagım da volanı sökemedim aletinin netten baktım 30 lira filan diyo bunu çıkarma yöntemi bilenleriniz varmı?

gandıralı
23 Haziran 2014, 18:10
çektirme denilen aleti var onun dışında sökmeye çalışırsanız kırılabilir.

atilla19
24 Haziran 2014, 16:43
saol kardeş bugün aldım çektirmeyi çıakrdım ateşleme bobinine siyah şeye yeni kablo bağladım içindeki diğer kabloları değiştirdim kapagı ragele kapatıp cevirdigimde voltmetre bağladım buji uçuna ibresinde hareketlenme oluyo ama ateşleme zaman ayarını yapamadım avans ayarıyla hiç oynamadım
silindire birşey sokarak pistonun en üst noktayı buluyorum platinin vidasınıda gevşettim aşşagı yukarı oynuyor ama bi türlü ayarlayamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

pistondaki ok işareti aşşagıyımı yukarıyımı göstermesi lazım