PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondail Rs 151 komple motor yenileme ve benzeri şeyler

mecbur1
17 Haziran 2014, 22:03
Bir tanıdıktan motor alacağım bedavaya ama sorunsuz bedava yok işte
motor mondial 151 rs 2006 model
motor 2 senedir yatıyor motorun açılıp herşeyini sıfırlatmadan binmeyi düşünmüyorum takıntılı biriyim heleki makine konusuna defalarca yağ eskiyor mu diye düşünen biriyim titiz biriyim yani hurda diyip binmem alınca tertemiz yapıp 1-2 yıl bimeyi düşünüyorum arada 300 - 400 kmlık yollar yapmayıda düşünüyorum
motorun 2011den beri muanesi yapılmamış
vergisi falan yatırılmamış
şimdi ben hep motoru yapacağım borçlarını ödeyeceğim
nerden baksan 1500 tl gibi bir fiat çıkıyor bana sizde bir düşünün ne çıkarır bana
1500 tl harcadıktan sonra 150cc jinlunun chopperları var onlardan mı alsam kararsızım ne yapayım sizce motora gönül veren biriyim zamanında kaliteli motorlarada bindim ama şimdi maddiyatım bu kadar sizce ne yapayım?

Uğur
17 Haziran 2014, 22:47
Duruma göre 500-750 lira kadar sadece motoru adam etmek için gider. Evrak eksikleri,alım satım derken 1000 lirayı geçer. 1500 lira peşin verebiliyorsanız hiç bulaşmayın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-vergisiz-masrafsiz-100-mg-2-yil-garantili-165381061/detay

Şöyle vergisiz,az yakan,yedek parça sıkıntısı olmayan daha yeni modellere bakın derim.

astsborhan
17 Haziran 2014, 22:50
yenisini alsan 1500 liran gitmez bence

ronnytechno
17 Haziran 2014, 23:08
Hiç bulaşma derim sana bedava veren adam sadece bu külfetten kurtulmak için al demiş. iyilik yapıyım dersen al . ama zaten durumum ortada diyosan bulaşma araştr biraz ben 2 ay önce 2011 model kanuni ronny sapasağlam 2 yıl muayeneli motoru 1000 liraya verdim ihtiyaç fazlasından . sende öyle düşürürsün

mecbur1
17 Haziran 2014, 23:53
doğru söylüyorsun nereden baksan para olarak aynı hesaba gelirken daha yeni model olması daha önemli ne bileyim toplarım diye heves etmiştim uğraşmayı severim ama işide zora sokmaya gerek yok teşekkür ederim yorumlarınız için dediğiniz gibi yapmam daha maktıklı aratıracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Hiç bulaşma derim sana bedava veren adam sadece bu külfetten kurtulmak için al demiş. iyilik yapıyım dersen al . ama zaten durumum ortada diyosan bulaşma araştr biraz ben 2 ay önce 2011 model kanuni ronny sapasağlam 2 yıl muayeneli motoru 1000 liraya verdim ihtiyaç fazlasından . sende öyle düşürürsün

doğru söylüyorsun onlara yük kurtulmak için bedavaya verecekler bende ne yapayım maddiyat az yoksa böyle motorlara binmem

crxforever
18 Haziran 2014, 18:51
aslında elin anahtar tutsa, bir de dış görünüş orjinal parça vs çok takıntılı olmasan toplanabilir .
yine de 1500 tl ye daha yeni ve yürüyen bir model almak daha mantıklı.

mecbur1
19 Haziran 2014, 03:03
aslında elin anahtar tutsa, bir de dış görünüş orjinal parça vs çok takıntılı olmasan toplanabilir .
yine de 1500 tl ye daha yeni ve yürüyen bir model almak daha mantıklı.

elim anahtar tutar yıllardır gemi makinalarıyle uğraşıyorum motor biraz küçük farkları var ama tamir işlerine yabancı değilim sesinden anlarım ne olduğunu ama takıntılı biriyim işte böyle temiz olacak zaten ne kadar temiz olursa olsun yine istediğim gibi yaparım onu ben 1500 tl civarı fazla eski olmayan mondiallere bakarım teşekkür ederim yorumunuz için