PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mcx arka Fren problemi

kukuleta
16 Haziran 2014, 23:35
İyi akşamlar

Mondial Mcx'inmin arka fren müşürü problemi için ara sokakta bi tamirciye gittim (kapısında mondial yetkili servis ve bayii yazıyor) sonuçta sadece müşür değiştiricekti. Ellerinde orjinal müşür olmadığını ancak farklı bi modelinki uydurubileceklerini söylediler "ok" dedim sonuçta arka frene basınca stop lambam yansın yeter, ancak işlemden sonra arka frenim tutmuyor( o arada zincirimde gerildi)(arka fren disk) balata spreyi sıkıldı olmadı, balata değişti (eskisi 900km de) olmadı hidrolik seviyesi ve hava kontrolü yapıldı olmadı. Arka frenim artık daha yumuşak, pedal biraz daha aşağıda ve daha az tutuyor sonuna kadar bassamda kitlemiyor(hemde cst marka lastikle). saat geç olduğu için ve orda bırakmak istemediğim için motosikleti teslim aldım yarın tekrar gidicem sorunun neden olabileceği konusunda fikri olan arkadaşları varmı acaba?

kdiner
16 Haziran 2014, 23:54
Balataya sprey sıktıkları için tutmuyor, ama yenisini taktılar diyorsun belki disk te spreylenmiş olabilir ıslak bezle temizleyin olmazsa belki kullandıkça düzelebilir.

serkanADH13
16 Haziran 2014, 23:55
sadece MÜŞÜR DEĞİŞİMİ YAPILMASI GEREKİYORdu maden nasıl olduda bu kadar kurcalayabildiler enteresan bir durum açıkçası,
DİSC frenlerde basıldıgı anda tutması gerekır,
sanıyorum takmaya calıstıgı musurde arıza vardı ve daha aşağıda yakıyordu fren lambasını

sanıyorum HAVA yapmış olmalı,
hidrolık haznesını açsınlar hıdrolıgı tamamlasınlar ve kapagını sıksınlar,
düzelecektir,

haznede hava olabilir,,,

kukuleta
17 Haziran 2014, 21:53
sadece MÜŞÜR DEĞİŞİMİ YAPILMASI GEREKİYORdu maden nasıl olduda bu kadar kurcalayabildiler enteresan bir durum açıkçası,
DİSC frenlerde basıldıgı anda tutması gerekır,
sanıyorum takmaya calıstıgı musurde arıza vardı ve daha aşağıda yakıyordu fren lambasını

sanıyorum HAVA yapmış olmalı,
hidrolık haznesını açsınlar hıdrolıgı tamamlasınlar ve kapagını sıksınlar,
düzelecektir,

haznede hava olabilir,,,

sadece fren müşürü değiştirdiler(daha doğrusu başka bi modelinki uydurdular) ve arka frenim tutmuyor bende alayamıyorum durumu hidrolik seviyesini kontrol ettiler eklmede yaptılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Balataya sprey sıktıkları için tutmuyor, ama yenisini taktılar diyorsun belki disk te spreylenmiş olabilir ıslak bezle temizleyin olmazsa belki kullandıkça düzelebilir.

bütün diski balata spreyiyle yıkadılar ancak bu işlem ben motora binip bunun arka freni tutmuyor dedikten sonra oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Bu gün herzaman gittiğim ustama gittim balatayı değiştirince sorun düzeldi (eskisi gibi olmadı ama balatanın alışma sürecidir sanırım) ilk gittiğim adam ne yaptı nasıl becerdi bilmiyorum ama bundan sonra aynam gevşese bilmedik yerde sıktırmam