PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marşa basınca yandan birşey akıyor

cudjex
14 Haziran 2014, 21:57
Merhaba arkadaşlar motor 3 aydır yatıyodu aküyü değilştirdim bugün
Motoru çalıştırdım marşa bastım bir de ne göreyim motorun sol yandan birşey akıyor
Benzin sanırım tam olarak bilmiyorum kokusu benzin gibi geldi bana ama yine de sizden yardım istiyorum arkadaşlar
Nedir bunun sebebi acaba
Motor cbr125r 2006
Resim aşağıda

http://hizliresimyukle.com/images/2014/06/14/image5f3f2.jpg

acayüp
14 Haziran 2014, 22:07
Benzindir.
Hortumları kontrol edin.

cudjex
14 Haziran 2014, 22:09
Tam olarak nasıl kontrol edicem söyler misiniz. Acemiyim de bilmiyorum. Ustaya da gitmek istemiyorum

Carbondioxid
14 Haziran 2014, 22:10
A- Karbüratör(varsa tabii, injeksiyonda nasıl olur fikrim yohh :P ) tahliyeden benzin atıyor

B- Akü tahliyesinden asit/ saf su atıyor

C- En korkunç senaryo, yan kapaklardan birinden yağ atıyor abooovv, felaket.

E- D şıkkını otomatik eleyip, kurcalamadan, ve en iyi seçeek olarak, ustanız/servisten yardım isteyiniz.

cudjex
14 Haziran 2014, 22:31
Ustaya gitmek istemiyorum çok fazla sömürüyor gibi. Zaten de yakınlarda yok vardı bitane kapatmış olsa gerek.
Aküyü daha bugün aldım sıfır akü, sanmıyorum aküde sorun olacağını.

Ayrıca motor yere bile değmedi öylece durdu sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Bana benzin gibi gelmişti fazla dikkat etmedim ama benzin seviyesi göstergede biraz azaldı gibi olay gerçekleşince
Sizce benzin akıyorsa sorun büyük müdür? Kendim halledemem mi

Carbondioxid
14 Haziran 2014, 22:37
İkilem'de kalmayın kendiniz ve usta mukayasesi babında, durduğu yerde, bir kemirgenin kablolara/hortumlara zarar verme ihtimalinden, kullanılan benzinin solvent'i sayesinde plastik hortumların eriyebilme olasılığına kadar, envayi çeşit durum var, ve bu durumlar güvenli sürüşü berbat edebilir.

Bu durmda CBR kullanıcıları başlığına yönelip, kullanıcı ve yardım sever motordaşlarınızdan ayrıntılı resimler yükleyip yardım talebinde bulunun, en isabetlisi bu olur.

tanertc
14 Haziran 2014, 22:39
Resimden bir şey anlayamadım ben. Sende pek açıklayıcı anlatmıyorsun. Bu sıvının çıktığı yeri daha net olarak gösterirsen belki yardımcı olacak birisi çıkar. Sen sorunlu parça yerine, fayansların resmini çekmişsin hacı.

Carbondioxid
14 Haziran 2014, 22:39
Link: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/25266-honda-cbr-125r-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1840.html

cudjex
14 Haziran 2014, 22:43
Sorunlu yeri ben de göremedim ki size neresi olabileceğini sordum zaten...
Karbondioxid tamam öyle yapayım o başlığa gidiyorum

Carbondioxid
14 Haziran 2014, 22:47
Sorunlu yeri ben de göremedim ki size neresi olabileceğini sordum zaten...
Karbondioxid tamam öyle yapayım o başlığa gidiyorum

:) forumdaş sizin göremediğiniizi inanın attığınız fotodan görebilecek hiç kimse yoktur :), şaka tabii, ancak afaki şurası burası yanlış yönlendirmeden ziyade, direkt model tecrübesi olan arkadaşlardan mutlaka(yani umuyorumki :P ) yardım eden olacaktır, lütfen yanlış anlamayın, umarım düzeltirsiniz.

cenkito
14 Haziran 2014, 22:57
sıvı sogutmalı model ise radyatör hortumlarınada bakmalısınız

cudjex
14 Haziran 2014, 23:00
Orasının neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum. Ayrıca motor sıvı soğutmalı mı onu bile bilmiyorum:S

ayhan.s
14 Haziran 2014, 23:06
Orasının neresi olduğunu tam olarak bilmiyorum. Ayrıca motor sıvı soğutmalı mı onu bile bilmiyorum:S

Sen sat o motoru sarı dolmuşa bin. Neresi akıyor akmıyor kafana da takmak zorunda kalmazsın...

tanertc
14 Haziran 2014, 23:10
Bak sen anlamıyorsan az biraz anlayan birini bul. Bu sıvı benzinmi, yağmı, su mu onu söylesin birisi.

tr_select
14 Haziran 2014, 23:13
Sen sat o motoru sarı dolmuşa bin. Neresi akıyor akmıyor kafana da takmak zorunda kalmazsın...

Kesinlikle katiliyorum...

Abi motorcu dedigin ya servise gidip kirpilmayi goze almali ya da eli biraz olsun anahtar tutmali.. Yarin bir gun yolda kalirsan ne yapacaksin ????

Sök yan grenaji, 3-4 vida tutuyor zaten... Akitma yapan yerin resmini çek, buraya koy. Gerçi sorunu söylesekte onu halledicek potansiyeli göremedim sende.

Benzin, yağ, su, nasil anlamaz bir insan yahu :)

ucanteneke5
14 Haziran 2014, 23:16
sol depo altında benzin musluğ var onun hortumunu takip et elinle yokla kesin biyerden patlak onu değştir veyat genelde karburatorun girişinden kopar hortum orasını kes ve yine tak düzelsin.

cudjex
14 Haziran 2014, 23:22
Dostlar elim anahtar tutuyor. Fakat motorla gerçekten ilk defa ilgileniyorum. Benzin mi yağ mı diye ayırt edemedim çünkü sıvı siyah gibi geldi elime ama benzin gibi kokuyordu.
Yarın sol grenajı sökeyim gerekirse video da atarım, ama tamirciye gitmem. Çünkü kendim yapabilirim biliyorum

Furkan Tarık
15 Haziran 2014, 00:04
Merhaba arkadaşlar motor 3 aydır yatıyodu aküyü değilştirdim bugün
Motoru çalıştırdım marşa bastım bir de ne göreyim motorun sol yandan birşey akıyor
Benzin sanırım tam olarak bilmiyorum kokusu benzin gibi geldi bana ama yine de sizden yardım istiyorum arkadaşlar
Nedir bunun sebebi acaba
Motor cbr125r 2006
Resim aşağıda

http://hizliresimyukle.com/images/2014/06/14/image5f3f2.jpg

Yerdeki döşemeler güzelmiş yalnız biraz kirlenmiş sanırım. Şaka bi yana 10 yaşında çocuk olsa sorunu bulurdu. Neresinden aktığını gösteren bir fotoğraf olsa daha açıklayıcı olabilirdi diye düşünüyorum. Kolay gelsin

Arda_Karaca
15 Haziran 2014, 00:08
Keşke sana halledebilirsin diyebilseydik ama dost acı söyler.

Mesele sadece anahtar tutmak değil, bu konuda teknik bilgi de lazım. Tamirciye para vermek istemiyorsunuz anlıyorum ama tamirciye vereceğiniz paradan daha fazla masraf çıkarabilirsiniz.

zaferkarizma
15 Haziran 2014, 00:51
haydaaa kendım yapablirim dio daha sıvıyı çözemeyi :) allah bilir radyotörden gelmiştir.

ergün1968
15 Haziran 2014, 01:06
Kafanmı güzel anlamadım?? Yoksa makaradamısın??

yusufozugenc
15 Haziran 2014, 02:22
Çakmakla kontrol et benzin mi değil mi:mrgreen: