PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su Soğutmaşlı Motosiklete Yapan Fan

alper_becker
11 Haziran 2014, 23:54
Motosikletim çok hararet yapıyor ve izmirin trafiğinde'de malum motosikletime çok hararet yaptırıyorum. Çözüm olarak linkte göreceğiniz gibi bir araba radyatör fanı alıp motosikletin fanına birşekilde monte etmek istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-honda-city-radyator-fan-davlumbazi-2009-2010-2011-2012-2013-2014-155977982/detay

Eğer böyle bir fan alsam aküyemi monte ederim nasıl yaparım? aldığım herhangibir fan işimi görürmü yoksa dikkat etmem gereken şeyler varmı bu işten anlayan üstatlardan yorum bekliyorum.

SKC
12 Haziran 2014, 00:22
Fan müşürü, termostat, radyatör suyu, fan devri, motor yağını kontrol ettikten sonra voltaj-amper değerleri uygunsa ve fanın oturacağı müsait bir alan varsa neden olmasın.

fearlesboyy
12 Haziran 2014, 00:25
hocam teknık konusu olan arkadaslar daha ıyı bılır ve cevap verecektır ama sonucda fan sadece duz calısır emın olun motor hareket halınde ıken ondan daha hızlı sogutur radyatörü.burda önemlı olan suyunda devır daim pompasıyla sürkülasyon yapması kanımcaçyoksa bılgısayar kasa fanı gıbı yanı o mantıkla degıl o şekilde sogutmaz motoru