PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya mi? Kaplama mi?

atahsyn
06 Haziran 2014, 15:21
Merhaba arkadaşlar herkese hayırlı cumalar.

Bende Hyosung GT 250 R var ve motorun kendi orjinal rengi siyah. Motorda bi kaç çizik var ve ben motoru boyatmak ile kaplatmak arasında kaldim. Bir iki sorum olacak.

1 - sağlamlik açısından boyama mi yoksa kaplama mi daha iyi olur.
2- ben motora 2 renk yaptırmak istiyorum ama ruhsatta tek siyah gözüktügu içi değiştirdiğim de sorun olurmu.
3- Ümraniye de oturuyorum ve boyama veya kaplama için bildiğinz bi yer varmi Anadoludan.

Şimdiden herkese teşekkürler :)

bassturbin
06 Haziran 2014, 15:36
Kaplama işi araba için daha uygun çünkü zemin çok düz motosiklet öyle değil, ve işçiğine boya kadar para isteyebilirler, depoyu tek parçada kaplayamazlar bu bir süre sonra kalmalara neden olabilir veya diğer yerlerden, boya iyidir her zaman bence, boyanın üzerine vernik te yaptırırsan sıfır gibi olur çizilme eskime güneşe karşı korur.Boyanın üzerine vernik başka birşey boyanın içine vernik-parlatıcı koymak başka birşeydir.Ben ilk motrumu boyattırırken bunları bilmiyodum verniği boyaya katmışlar mtor boyanınca parlak oldu ama dış yüzey çizilme eskime ve güneşe karşı daha zarar görür olmuştu.

Kaliteli kaplama filmi (mesela oracal marka)ve düzgün işçilik olursa yukarda anlattıklarıma alternatif olabilir.

Motorunun rengini değiştirisen veya iki renk evet sorun olur muayenede.

Ben avrupa yakasındayım o yüzden buradada karşı taraftada bilmiyorum kaplama yapan yer, maslak oto saniyine araba kaplayanlar var belki onlar kaplama yapabilirler..

atahsyn
06 Haziran 2014, 16:28
Iki renk yaparsam ruhsatı değiştirme şansım yokmu.

bassturbin
06 Haziran 2014, 19:38
Evet var ruhsat için para verirsiniz bu sefer.İkinci renk çok aşırı görünmezse sorun olmaz ama genel renge bakılır polis çevirince sorun olmazda muayenede sorun olur iki renk.

yiqit
06 Haziran 2014, 19:51
Hocam plastidip güzel olabilir bence. Bende yapmayı düşünüyorum.

atahsyn
06 Haziran 2014, 20:27
plastdip pek tavsiye etmiyorlar. Ama büyük ihtimalle boya yaptircam ama sağlam bi yer bulamadim. Uygun güzel bi yer varmi bilen.

bluewindy
06 Haziran 2014, 20:52
2. renk motorun %30 unu geçmez ise ruhsata işletmeye gerek yok. Geçerse ruhsata işletmek zorunlu

atahsyn
06 Haziran 2014, 22:48
Motorun kendi rengi siyah. Aralarina ufak ikinci bi renk yaptırmayi düşünüyorum. Acaba hangi renk daha güzel gider.
Sarı
Kırmızı
Yeşil
Beyaz
Tavsiyesi olan varmi.

yusufozugenc
06 Haziran 2014, 23:58
Plasti dip bak. O tavsiye etmiyenlere karşın biz de burda tavsiye ediyoruz. İşçiliği iyi bi yerde astarına vs dikkat ederek yaptır tertemiz olur.

OFG
07 Haziran 2014, 00:38
Dostum Erkan Çakmak - Custom Color ile iletişim kur . Motoru ona bırak o istediği gibi yapsın, memnun kalacaksın . :) samsundan Ömer yönlendirdi de.

atahsyn
07 Haziran 2014, 00:50
Dostum Erkan Çakmak - Custom Color ile iletişim kur . Motoru ona bırak o istediği gibi yapsın, memnun kalacaksın . :) samsundan Ömer yönlendirdi de.

Bugün telefondan bi yeri aramıştim maltepe de ki ter dimi.

bassturbin
07 Haziran 2014, 15:03
Plastidipin de üzerine vernik atmanız gerekir, yoksa minik bir sürtünmede kalkıyor zaten o boya değil boya kıvamında sıvı plastik.

atahsyn
07 Haziran 2014, 23:43
Istanbul da bu işi iyi yapan bi yer varmi. Bi kaç yere baktım çok ucuk fiyatlar söylediler.

TheArcheus
08 Haziran 2014, 01:38
iki renk sorun olmaz genel renk önemli .benim sarı mavi kymco ruhsatında sarı yazıyordu . kaplama tavsıye etmem ben 2.el alırken gerçek boyasını gormedığim motora hiç bakmam bile. güzel bir boya yaptır üstünede güzelce pasta uygula orjinalden ayırt edılmez

atahsyn
08 Haziran 2014, 03:47
iki renk sorun olmaz genel renk önemli .benim sarı mavi kymco ruhsatında sarı yazıyordu . kaplama tavsıye etmem ben 2.el alırken gerçek boyasını gormedığim motora hiç bakmam bile. güzel bir boya yaptır üstünede güzelce pasta uygula orjinalden ayırt edılmez
Bende öyle düşünüyorum. Teşekkürler. Ama iyi bi yer bulmak lazim

acayüp
08 Haziran 2014, 04:03
Boya.............

OFG
10 Haziran 2014, 00:36
Bugün telefondan bi yeri aramıştim maltepe de ki ter dimi.
Evet Maltepede.

atahsyn
10 Haziran 2014, 15:38
Indirim yaparmi :)))

OFG
10 Haziran 2014, 16:22
Yapar, iyi niyetli biridir . Git yüzyüze konuş. Samsundan ömer yolladı, yardımcı olabilceğinizi söyledi de. Sonrada fotoları at buraya :D

ramcixx
10 Haziran 2014, 16:26
Çizik çok derin değilse yüzeyselse profesyonel pasta cila çektiren bir yere bu işi ucuz yollu yaptırabilirsin. Çizik derinse bence boyatma. Boyatan arkadaşlardan duyuyoruz. Boyatıyor en ufak bir şeyde çiziliyor. Kullanılan boya kalitesiz olabiliyor. Kaplama konusunda fikrim yok.

atahsyn
11 Haziran 2014, 04:18
Fazla derin değil aslında. Ben bi gidip ustayla görüşeyim. Ona göre karar veririm artık :) Teşekkürler

mterayes26
11 Haziran 2014, 04:29
Kaplama işi araba için daha uygun çünkü zemin çok düz motosiklet öyle değil, ve işçiğine boya kadar para isteyebilirler, depoyu tek parçada kaplayamazlar bu bir süre sonra kalmalara neden olabilir veya diğer yerlerden, boya iyidir her zaman bence, boyanın üzerine vernik te yaptırırsan sıfır gibi olur çizilme eskime güneşe karşı korur.Boyanın üzerine vernik başka birşey boyanın içine vernik-parlatıcı koymak başka birşeydir.Ben ilk motrumu boyattırırken bunları bilmiyodum verniği boyaya katmışlar mtor boyanınca parlak oldu ama dış yüzey çizilme eskime ve güneşe karşı daha zarar görür olmuştu.

Kaliteli kaplama filmi (mesela oracal marka)ve düzgün işçilik olursa yukarda anlattıklarıma alternatif olabilir.

Motorunun rengini değiştirisen veya iki renk evet sorun olur muayenede.

Ben avrupa yakasındayım o yüzden buradada karşı taraftada bilmiyorum kaplama yapan yer, maslak oto saniyine araba kaplayanlar var belki onlar kaplama yapabilirler..

Yeterli izah yapılmış , biz 3 eli ise yatkın arkadaş kaplama yaptık . Grenajin ic tarafından buzdurup 502 ile yapıştirdik cunku güneş gorunce atıyor ve kaliteli değilse soluyor . Üste birde vernik motor hayabusa miss gibi oldu