PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cafe Racer projesi

savasaktulum
03 Haziran 2014, 11:04
Merhabalar... Forumda bir çok başlıkta Cafe Racer motosiklet tarzından bahsedilmiş ancak şu varki kimse sanırım bu projeye girişmemiş durumda siz değerli forum üyelerinden bir kaç konud ayardım isteyeceğim

1-bu projeye en uygun maliyetli ve parça bulmada sorun yaşamayacagım model nedir

bir çok modelden bahsediliyor ama bu işin en çok yapıldığı bir model vardır illaki...

bu model renk ve tarz gereği istediğim bir modeldir...

fikirlerinizi merak ediyorum...herkese şimdiden teşekkürler,selamlar...

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/845/nhi2z.jpg (https://imageshack.com/i/nhnhi2zj)

endoramax
03 Haziran 2014, 11:11
Merhaba ,

Bende Cafe Race hakkında yabancı kaynaklı magazinleri okuyorum. Bu tür bir işte Türkiye şartlarında en uygun olanı Honda marka bir motoru yapman daha doğru olur diye düşünüyorum. Bunun dışında BMW parçalarını bulmak baya bir kolay olduğunu ustalardan duymuştum ama Honda'ya göre maliyeti daha yüksek olacağı kesin ama dahada güzel olacağıda kesin.

serkanADH13
03 Haziran 2014, 11:40
resımdeki motor AGK yani KÖYLÜ TİPİ yedek parça modifiye konusunda en uygun motor budur,
düşünebilirsiniz,
CAFE RACER gördüğüm kadarıyla bizim ülkemizde MOTORU ÇIPLAK BIRAKMAK anlamına geliyor :)

Motoru çıplak bırakmak basit işlemdir ;)
Herşeyi fazla koymuşlar çünki :)

savasaktulum
03 Haziran 2014, 11:40
okuduğunuz kaynakları paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba ,

Bende Cafe Race hakkında yabancı kaynaklı magazinleri okuyorum. Bu tür bir işte Türkiye şartlarında en uygun olanı Honda marka bir motoru yapman daha doğru olur diye düşünüyorum. Bunun dışında BMW parçalarını bulmak baya bir kolay olduğunu ustalardan duymuştum ama Honda'ya göre maliyeti daha yüksek olacağı kesin ama dahada güzel olacağıda kesin.

motosikle+
03 Haziran 2014, 12:20
Aslında SYM'nin böyle bir modeli var.Hazır.Ama ben kendim yapıcam.Zevkine varıcam dersen başka.(SYM WOLF 125)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sifirindan-tek-farki-kilometresi-sym-wolf-classic-125-sahibinden-163071501/detay

savasaktulum
03 Haziran 2014, 12:32
kendim yapmak istiyorum evet.Kendi istediğim tarzda şekillendirmek...ayrıca çin malı olayına hala sıcak bakmıyorum :) çin malı motosikleti olan arkadaslar benı yanlıs anlamasın bu bir tercih meselesi sonucta

solmyr
03 Haziran 2014, 12:34
serkan'ın da dediği gibi köylü cg'lerin sele altı yan kapakları sök, açık hava filtresi ile değiştir, artçı ve yük için arka tarafındaki demirleri sök, gidonu ve seleyi değiştir, istediğin renge boya = . :)

3 sökme, 2 değiştirme 1 boyama = cafe racer

savasaktulum
03 Haziran 2014, 15:40
basit bir model öyle değil mi :)hemfikiriz bu konuda

serkan'ın da dediği gibi köylü cg'lerin sele altı yan kapakları sök, açık hava filtresi ile değiştir, artçı ve yük için arka tarafındaki demirleri sök, gidonu ve seleyi değiştir, istediğin renge boya = . :)

3 sökme, 2 değiştirme 1 boyama = cafe racer

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:52 ----------

Parça satan sitelerde geziniyorum...ortalama maliyet oldukça düşük bir model honda cg125 yani şöyle diyim maksimum 7 bin tl gibi bir rakama hatta bulmuyor bile o rakamları 125 cc bir Cafe Racer çıkarabilirsiniz :)

CupraR
23 Haziran 2014, 16:14
Bende fazlasıyla araştırmışdım cafer racer olayını.Eskilerden sokak gece yarışçılarının motorlarını daha hafifletmek ve daha yarışa uygun hale getirmek için kendi garajlarında kendi imkanlarıyla yaptıkları bi takım modifiyeyle bu hale getirirlermiş.türkiyede yapılabilicek kaliteli iki motor var birisi honda cgl 125 diğeride sym wolf 125.
Bu motorlarda parça almana pek gerek kalmıyor çünkü bi arkadaşında dediği gibi bi çoğu parçayı söküp atıyosun yada üzerinde oynayarak kendin yapıyosun.Custom denilen olay yani.Çamururlukları sök güzelce kes uygun boyutu geti geri tak.arka demirleri falan yan kapaklar sök at filtre kutusu nu sök acık bi filtre tak. lastikleri uygun ölçüde croos motor lastiği kullanabilirsin.jantlarıda değiştrmen gerekebilir.Gibi işlermler.7bin değil 4-5bin e biter gibi aslında.

xismailaydin
23 Haziran 2014, 16:47
Aslında SYM'nin böyle bir modeli var.Hazır.Ama ben kendim yapıcam.Zevkine varıcam dersen başka.(SYM WOLF 125)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sifirindan-tek-farki-kilometresi-sym-wolf-classic-125-sahibinden-163071501/detay

Wolf 125 Classic'e hasta oldum yalnız :)