PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gt250r hava girişi temizleme

sabree
21 Mayıs 2014, 17:18
2013 gt250r enjeksiyonlu motosikletimin hava filtresi çıkışı kelepçe gevşemiş ve oradan içeri baya bir toz almış (kelebeğin sarı kısmı, boğaz) bunu en iyi nasıl temizlerim direkt balata spreyi tarzı bir temizleme mi sıkmalıyım, basınçlı hava yada emme yöntemi ile mi çekmeliyim veyahut bezle silsem mi? tozlar içeri daha fazla dökülürse ne olur gibi sorular kafamda dönüyor :)
Bende bu filtre nasıl temiz kalmış diyordum kendi kendime (:
konu hakkında bilgisi olan daha önce temizleyen, temizletirken birebir izleyen varsa bilgisini aktarabilirse sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

kendi sorumu kendim cevaplayarak devem edeyim bari :)
hava girişlerini temiz bir bez ve hava ile temizledim ve boğazları tam olarak kapattım. Motordaki patırtılı çalışma şekli değişti. Ama sanırım bu şekilde arkadaşım motoru biraz fazla zorlamış (30 km kadar motoru yüksek devirli kullanmış anladığım kadarıyla)
motorda bir vuruntu sesi var motor daha 10.000km de. Bu şekilde bir zorlamayla subaplar yada egzantirik zincirinde bir sıkıntı olur mu ? yada 1 günde bu vuruntu sesini nasıl becermiş olabilir. (gaza iyice yüklendiğinizde ses kesiliyor ama özellikle rölantide sanki subap vurur gibi ses geliyor)

aksoyy
21 Mayıs 2014, 20:19
Kardeşim konunla biraz alakasız olacak ama ereğli de deposu altın renginde olan hyosung mu senin yoksa siyah gri olan hyosung mu senin

sabree
22 Mayıs 2014, 10:25
motor yağı 3000 i geçmişti idare eder diyordum ama etmiyormuş değiştirince saat gibi oldu makine :)

Kardeşim konunla biraz alakasız olacak ama ereğli de deposu altın renginde olan hyosung mu senin yoksa siyah gri olan hyosung mu senin
bu arada evet o altın sarısı deposu olan hyo benim kardeşim :) aslında siyah gri olanda benim, rengini değiştirdim iki makine yok yani ikisi de benim şuan kullandığım makine :)

aksoyy
22 Mayıs 2014, 12:53
Bi ara tanışalım seninle,belki senin makinaya talip olabilirim. Ereğlide kime baktırıyorsun motoran'a mı ? Ercan'a mı?

yakuza_64
22 Mayıs 2014, 13:13
Ercan usta iyidir ben istanbul dan eregliye geldigim de verdim sikinti olmustu gayet iyi bakti motora can gelmisti tavsiye ederim .burdan kissadan hisse cikar kimse senin gibi motora nazik davranmaz.300km de ne yapmis motora acep gecmis olsun iyi forum lar

aksoyy
22 Mayıs 2014, 13:43
İkisi de iyi usta, ben genelde motorana yavuz ustaya gidiyorum ayağım oraya alışmış :bounce:

sabree
22 Mayıs 2014, 15:48
Ercanin bir kaç kaziklama girişiminden sonra dahada gitmedim ustaliginida ereglide bilen bilir :) ben bakimlarini sakaryada serviste yaptırıyorum ama ufak tefek işlerde yavuza giderim arkadaşımdır :) hiç olmasa çayını icmeye giderim. Bir arada oturup bir çay içeriz inşallah hatta ayda bir gezi düzenliyoruz müsait olursan sende gel

aksoyy
22 Mayıs 2014, 16:39
Ercanin bir kaç kaziklama girişiminden sonra dahada gitmedim ustaliginida ereglide bilen bilir :) ben bakimlarini sakaryada serviste yaptırıyorum ama ufak tefek işlerde yavuza giderim arkadaşımdır :) hiç olmasa çayını icmeye giderim. Bir arada oturup bir çay içeriz inşallah hatta ayda bir gezi düzenliyoruz müsait olursan sende gel

Gezi fikri güzel olur bir daha ki geziye katılırım. tabi pazar günleri olursa cumartesi akşam sekizde mesaim oluyor. Sen hangi gün müsait oluyorsun ben hafta içi her gün 4 de işe gidiyorum 4'e kadar müsait olursan bir çay içelim tanışalım seninle

sabree
22 Mayıs 2014, 18:03
gezileri pazar günleri planlıyoruz zaten. Ben akşam 18:00 den erken işten çıkamıyorum ama cumartesileri 15:00 de çıkıyorum, cumartesi olabilir. Sen YBR'yi Mehmetten mi aldın acaba sanırım seni tanıyorum ?

aksoyy
22 Mayıs 2014, 18:44
Valla hi ben eski sahibini bilmiyorum bizim enişte var eniştenin arkadaşıymış abimle ikisi aldı geldi ereğlinin köylerinin birinden ozaman cumartesi görüşelim seninle face kullanıyorsan face adresini ver ekliyim seni yada telefon ver whatsup da olur :thumleft:

sabree
22 Mayıs 2014, 22:08
ekledim seni facebooktan ;)