PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda 954RR Fireblade Servis Usta Ankara

bladebj
19 Mayıs 2014, 00:26
Herkese selamlar tekrardan,

Öncelikle MT forumlarının motosiklet tutkuma kattıkları çok büyüktür her işim düştüğünde ilk bakacağım yer olmuştur Türkçe kaynak olarak.

Şimdi gelelim benim sorunuma,

2003 Model CBR954RR için bir usta önerisi aramaktayım. Aynı sınıf motosikleti olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Ankara'da eğer güvenilir bir usta bulamazsanız insanlar yapamayacakları ya da anlamadıkları işlere dalıyorlar bana hataları net tespit edecek, titiz çalışan ve bu sınıf motorlarla içli dışlı biri lazım

model olarak motosiklet yedek parçaları burada pek yok o yüzden gereken parçları ben yurt dışından getirmeyi planlıyorum. Ben şimdiye kadar tüm motosikletlerimle en detaylı arızasına kadar kendim ilgilendim ancak bu sefer bunu yapmak istemiyorum

Şimdiden teşekküler, kazasız sürüşler.

extrem_015
19 Mayıs 2014, 00:28
Motosikletteki sorun nedir ?

bladebj
19 Mayıs 2014, 00:32
genel olarak sorun yok canavar gibi :)

egzantrik zinciri ses yapıyor ya da gergisi emin değilim. Bir de bakımını yaptırmak istiyorum benim gözümden kaçan şeyler olmasın diye.

extrem_015
19 Mayıs 2014, 01:06
Koray diye bi çocuğun motorumu acaba sizin motor kırmızı siyah kafa granajında OMM diye sticker vardı,bende 954'ü tipinden çabuk tekere gelmesinden ve keskin virajlardaki kıvraklığından dolayı çok beğeniyordum bu motoru almak için taa burdurdan ankaraya geldim sahibinin bu korayın gezegende tek dediği motor feleğin çemberinden parendeler atarak geçtiği için vazgeçip geri döndüm.sonra başkasına sattı acaba o şansız kişi sizmisiniz ?

bladebj
19 Mayıs 2014, 01:09
Koray diye bi çocuğun motorumu acaba sizin motor kırmızı siyah kafa granajında OMM diye sticker vardı,bende 954'ü tipinden çabuk tekere gelmesinden ve keskin virajlardaki kıvraklığından dolayı çok beğeniyordum bu motoru almak için taa burdurdan ankaraya geldim sahibinin bu korayın gezegende tek dediği motor feleğin çemberinden parendeler atarak geçtiği için vazgeçip geri döndüm.sonra başkasına sattı acaba o şansız kişi sizmisiniz ?

Ben İstanbul'dan çok sevdiğim bir dosttan aldım aradığım bulduğum en temiz motorlardan biri ama bu hacimli motorların büyük kazaları oluyor dediğin gibi

extrem_015
19 Mayıs 2014, 01:18
Ben İstanbul'dan çok sevdiğim bir dosttan aldım aradığım bulduğum en temiz motorlardan biri ama bu hacimli motorların büyük kazaları oluyor dediğin gibi

Hayır sonuçta trafikte kullanılıyor başına her saniye herşey gelebilir ama sen ne diye çiziğini şusunu busunu tüm gerçeklerini sorduğum halde söylemiyor ilana yazmıyorsunda insanları taa uzaklardan getirdip kul hakkına giriyorsun ben buna kızıyorum motorun durumunu insan gibi gerçekleriyle söylemek varken çoğu üçkağıt peşinde anlamayan biri denk gelsede motordan kurtulsam derdindeler yazık ilahi adalet bunlar için var neyse konuştuğumuza değmez.

Sizin sorunuza gelecek olursak;

Eksantrik gergisi ses yapmaz ama eksantrik zinciri yüksek devirden dolayı bollaşıp zamanla ses yapabilir,japon makinaları devirli olduklarından dolayı belli km'lerde eksantrik zincir ve gergi değişimini ister.Doch motor cihazlar çift eksantrik çevirdiği için zincirin ömrü biraz daha kısa olabilir.Buda bir etkendir.

bladebj
19 Mayıs 2014, 01:22
Hayır sonuçta trafikte kullanılıyor başına her saniye herşey gelebilir ama sen ne diye gerçekleri yazmıyorsunda insanları taa uzaklardan getirdip kul hakkına giriyorsun ben buna kızıyorum motorun durumunu insan gibi gerçekleriyle söylemek varken çoğu üçkağıt peşinde anlamayan biri denk gelsede motordan kurtulsam derdindeler yazık ilahi adalet bunlar için var neyse konuştuğumuza değmez.

Sizin sorunuza gelecek olursak;

Eksantrik gergisi ses yapmaz ama eksantrik zinciri yüksek devirden dolayı bollaşıp zamanla ses yapabilir,japon makinaları devirli olduklarından dolayı belli km'lerde eksantrik zincir ve gergi değişimini ister.Doch motor cihazlar çift eksantrik çevirdiği için zincirin ömrü biraz daha kısa olabilir.Buda bir etkendir.

Sıkıntımız o ben ilk aürüşümde 450km yol geldim ama aldığım kişi güvendiğim biriydi insanımızın problemi o açık açık söylemeden birine kilitleyelim de gitsin diye ki senin durumun gerçekten kötü olmuş hem yol hem de beklentinin boşa çıkması insanı aptal hissetiriyor.

İşte anlayan muhabbetli bir usta olsa güvenerek gidip uğraşacağım ama ben malesef işinin ehli çok adam görmedim buralarda biraz da işten anlıyorsan zaten piyasada ne kadar kolpacı var görüyorsun

extrem_015
19 Mayıs 2014, 01:38
Sıkıntımız o ben ilk aürüşümde 450km yol geldim ama aldığım kişi güvendiğim biriydi insanımızın problemi o açık açık söylemeden birine kilitleyelim de gitsin diye ki senin durumun gerçekten kötü olmuş hem yol hem de beklentinin boşa çıkması insanı aptal hissetiriyor.

İşte anlayan muhabbetli bir usta olsa güvenerek gidip uğraşacağım ama ben malesef işinin ehli çok adam görmedim buralarda biraz da işten anlıyorsan zaten piyasada ne kadar kolpacı var görüyorsun

Benim aptal hissettiğim olmadı sonuçtabu olay benim değil onun terbiyesizliği ben 3 kuruş otobüs parasıyla ne zengin olurum ne fakir olurum gezdim der geçerim ama kaybeden o olur ve öylede oldu sonradan bunu takip ettim motoru daha önce anlaştığımız fiyattan daha ucuza satmak zorunda kaldı halbuki insan gibi çiziklerini hatalarını söyleseydi kul hakkına girmeyecekti,böylelerini dövsen dirisi para etmez ölüsü para eder derler ya öyle uğraşmadım..mesela 954 kronik sorunudur km saati güneşten eğri büğrüdür belki seninkide öyledir bunları falan kimse söylemez.

Sadece ankadara değil genel itibariyle türkiye genelinde doğru düzgün usta yok sen kaç tane tork anahtarı kullanan usta gördün ?servis manueldeki tork değerlerine göre çalışan....tork anahtarı kullansa bile zamanında kalibre ettireni pehh çok zor.

Bende şu anda sıfır ayarında 600lük racing makina var ve bakımlarını kendim yapıyorum elinden geliyorsa sende kendin yap takıldığın bir yer olursa buradan sor yardımcı olmaya çalışayım.

bladebj
19 Mayıs 2014, 02:13
Benim aptal hissettiğim olmadı sonuçtabu olay benim değil onun terbiyesizliği ben 3 kuruş otobüs parasıyla ne zengin olurum ne fakir olurum gezdim der geçerim ama kaybeden o olur ve öylede oldu sonradan bunu takip ettim motoru daha önce anlaştığımız fiyattan daha ucuza satmak zorunda kaldı halbuki insan gibi çiziklerini hatalarını söyleseydi kul hakkına girmeyecekti,böylelerini dövsen dirisi para etmez ölüsü para eder derler ya öyle uğraşmadım..mesela 954 kronik sorunudur km saati güneşten eğri büğrüdür belki seninkide öyledir bunları falan kimse söylemez.

Sadece ankadara değil genel itibariyle türkiye genelinde doğru düzgün usta yok sen kaç tane tork anahtarı kullanan usta gördün ?servis manueldeki tork değerlerine göre çalışan....tork anahtarı kullansa bile zamanında kalibre ettireni pehh çok zor.

Bende şu anda sıfır ayarında 600lük racing makina var ve bakımlarını kendim yapıyorum elinden geliyorsa sende kendin yap takıldığın bir yer olursa buradan sor yardımcı olmaya çalışayım.

Eyvallah üstad son çağre ona gelecek heralde insan emanet edemiyor işte üstünde can taşıyoruz malum. İletişim kalırım teşekkürler

bladebj
20 Mayıs 2014, 09:52
kimseler yok buralarda sanırım

ortohnt82
20 Mayıs 2014, 11:50
merhaba ozkan usta var iskitlerde ona goturebilirsin torklu cihazlar kullanan ustalardandir

bladebj
20 Mayıs 2014, 14:27
merhaba ozkan usta var iskitlerde ona goturebilirsin torklu cihazlar kullanan ustalardandir

Teşekkür ettim iletişime geçeceğim