PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbüratörden hava filtresi kısmından hava benzin çıkması

memoli034
14 Mayıs 2014, 17:56
asya motor 150cc scooter motorda karbüratörün hava filtresi giriş kısmından benzin hava gibi bir şey atıyor.Ateşleme var ama motor çalışmıyor.Buji sağlam karbüratöre benzin geliyor ama motor bi türlü
çalışmıyor nedendir arkadaşlar ? :pale:

cenkito
14 Mayıs 2014, 18:00
bujiyi ve ateslemeyi kontrol edin. jıkle varsa ona bakın.

hava filtresine benzin gelecek kadar cok gaza bastıysanız motor bogulmusta olabilir.

memoli034
14 Mayıs 2014, 18:04
şimdi şöyle söyleyeyim karbüratörün hava filtresi kısmında yuvarla delik var şamandıra vs.. bu kısımdan hava atıyor benzinle karışık ateşleme var buji kablosu kıvılcım atıyor.Boğulsa çok denedik yine çalışmıyor

cenkito
14 Mayıs 2014, 18:07
şimdi şöyle söyleyeyim karbüratörün hava filtresi kısmında yuvarla delik var şamandıra vs.. bu kısımdan hava atıyor benzinle karışık ateşleme var buji kablosu kıvılcım atıyor.Boğulsa çok denedik yine çalışmıyor

birde samandraya bakmanı öneririm. bazen takılı kalıyor. karburatörde tahliye yeri olması lazım ama yoksa yada kapalı ise oda asırı yakıtta bogar.

samandra takılı kalma olayıyla karsılastım, ama cg tip motorda.

benim önerebilecegim bu kadar

kolay gelsin

memoli034
14 Mayıs 2014, 18:12
ilgin için tşk. karbüratörü sökeyim temizleyeyim birde öyle yapayım

cenkito
14 Mayıs 2014, 18:43
motorun egzantiriğiyle oynandımı hiç?

silindir değişimi vs yapıldımı? yada bilmediğiniz yeni bir motor mu?

eger öle ise egzantirik dişli konumu tam değil ise o zamanda zor calısıp

terse hava verebilir, çünkü piston yukarı cıkarken, şıkıstırmada subablar tam kapalı olmalı

memoli034
20 Mayıs 2014, 15:20
evet arkadaşalar sorun sente ayarı bozulmuş şimdi düzeldi.Cenkito'nun dediği gibi dişliden kurtulmuş zincir sentesi bozulmuş.Ben oraya müdahale etmemiştim oradan şüphelenmemiştim.