PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz yemiyor, hızlanmıyor

EminBey
12 Mayıs 2014, 09:50
Daha yeni aldığım tvs apache marka motorum henüz 330km de olmasına rağmen hızlanmıyor ben gazı açtıkça motor sönüyor durma noktasına geliyor boşa alıp gaz kolunu sonuna kadar açıyorum 9-10 bin devire gelmesi gerekirken 4 bin deviri geçemiyor ve yavaş yavaş devir düşmeye başlıyor bujiyi değiştirdim sorun gene devam ediyor servise gidecek durumda bile değil.

yunusus
12 Mayıs 2014, 10:01
Karburatorun benzin yatagini somunlari sokerek cıkar bak icinde pislik vardır. O kadar ugrasmayayim diyorsan karburatorun tahliyesini aç bosalsin icindeki benzin sonra tekrar dene daha iyi hale geldiyse servise gotur karburatorunu temizlesinler

Ayrica bir tavsiye: motora vites bosta iken gaz verip bagirtmaya çalışma ve henuz sifir ayarinda olan motorunu 9 10 bin devirlerede cikarmamaya çalış

rev'it
12 Mayıs 2014, 10:43
karbüratörün içinde diyafram denilen lastik bir parça var o yırtılmıştır, önemli bir sorun değil. tabi bahsettiğim lastik parçasını 42 tl ye satıyorlar o ayrı bir saçmalık. bence internetten al kendin tak servise 2 katı para verme. ben taktım bi sorun yok

http://merkezyedekparca.com/detay.asp?urunid=2294&p=Tvs%20Apache%20Diyafram

Osırıs
12 Mayıs 2014, 13:30
karbüratörün içinde diyafram denilen lastik bir parça var o yırtılmıştır, önemli bir sorun değil. tabi bahsettiğim lastik parçasını 42 tl ye satıyorlar o ayrı bir saçmalık. bence internetten al kendin tak servise 2 katı para verme. ben taktım bi sorun yok

http://merkezyedekparca.com/detay.asp?urunid=2294&p=Tvs%20Apache%20Diyafram

330 kmde motor diyaframmı yırtar yahu? :silent: Benim motorun da son hızı düştü mesela 32.000 km de bugün servise göstericem diyaframsa diyafram... ama senin attığın sitedeki diyafram sahtesi,bunu alırsa yakın zamanda yine bozulacak

Orjinali bu
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-tvs-apache-karburator-vakum-lasigi-orjinal-diyafram-150492628/detay

h2rx
12 Mayıs 2014, 21:57
hava gaz ayarını kurcala biraz düzelebilir. motor yeni olduğu için karburatörün temiz olduğunu varsayıyorum.

ronnytechno
12 Mayıs 2014, 22:03
Hocam bi şekilde servise götür her ne karın ağrısıysa yapsınlar daha sıfır motor. Elleme kendin diyafrımmış karbüratörmüş falan !! Para falanda verme

ectuna
12 Mayıs 2014, 22:45
Hocam bi şekilde servise götür her ne karın ağrısıysa yapsınlar daha sıfır motor. Elleme kendin diyafrımmış karbüratörmüş falan !! Para falanda verme

hatta gelip almalarını iste. kendin bile götürme. (gidemeyecek durumda ise)
Şaka mı?
330 km bu.
sorun çıkaracaklarını sanmıyorum

elantronikçi
12 Mayıs 2014, 23:04
öncedende 27 kmdeki cbr 250 de yapmıştı. Forumda okumuştum.
Sorun hava borusundaymış.
Motor rölantide çalışıyor ama gaz verince dediğin gibi sönüyormuş.
Bi fikir verir belki.

clabber
12 Mayıs 2014, 23:32
Motoru pazardan mı aldın, götür servise baksınlar, bide parça fiyatı yazmışlar yaw.

EminBey
14 Mayıs 2014, 10:56
Sorun çözüldü arkadaşlar konuyu yarım bırakıp kaçmıyayım dedim belki aynı sorunla karşılaşan biri googledan konuya denk gelirde yardımımız dokunur ustanın dediğine göre motorlar hindistandan dik bi şekilde geliyormuş uzun süre beklerse yağ, filtresini tıkıyormuş sorun bundan ibaretmiş.