PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbüratör temizliği ??

furcanoco
09 Mayıs 2014, 21:18
arkadaslar motorum 100cc cup kanuni elite modeli hemen yinemi cin malı cup kullanıcısı deyip cevabınızı esirgemeyin benim işimi bu motor fazlasıyla görüyor evden kahveye bakkala fln baga bahceye arada 100-150 km lık yollara cıkarım :) motorum 21 binde 2010 model sorum Şu 4 senedir 21bin km dir hiç bujısını bujı kablosunu vb değiştirmedim karburatörü de temizletmedim motor bu aralar fazla yakmaya basladı fazla dediysem 1'lt bezinle 30-35 km gitmeye baslladı normalde 40-45km leri görmesi lazım acaba karbüratörü temizlesem bujıyı değiştirsem motorda rahatlama olurmu yakıt düşer mi kendim temizleyebilirmiyim yoksa söküp takarsak ayarını fln tutramayıp daha mı beter olur yoksa temizlemekte fayda mı var yardımcı olursanız sevinirim bi diğer sorum da iridyum bujı takmayı düşünüyorum olmusken tam olsun 5 tlye bujı almak gelmiyor içimden motordakınden kötü olacagı kesin. 100cc motor için olanları var fakat verilen parayı hakeder mi aranızda kullanan varmı bujıyı degistince kablolarını değiştirmem gerekiyor mu ? iyi akşamlar herkeze :)

HanzoLife
09 Mayıs 2014, 22:00
karburatör temizliğinden önce
1-hava filtresini değiştir yada temizlet
2-subap ayarlarını yaptır
3-bujiyi kesinlikle değiştir akünü kontrol et,kablolara bak yıpranmışsa değiştir
4-iridium veya platinum farketmez bence iyi olur:)
5-yine çok yakarsa karbüratör temizliği yap gitsin