PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü-Şarz Problemi

serdar1547
05 Mayıs 2014, 12:26
Merhaba Arkadaşlar;
Bundan bir hafta önce akü arızası ile alakalı bir konu açmıştım.Sonuç olarak aküyü değiştirmiştik fakat şu an yeni taktığım akü de bitmek üzere...Sanırım şarj ile alakalı bir sorun var çünkü motor çalışır durumdayken akünün eksi kutbunu söktüğüm anda motor susuyor,bir de motor aküsüz çalışmıyor ama bunları daha önce yapmıyordu şimdi yapıyor.
Sizce sorun nerde?
Ben konjektör arızalı diye düşünüyorum...
Bana en yakın motosiklet tamircisi 65 km uzaklıkta o yüzden motoru götüremiyorum size soruyorum...
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

...

ogzcngdk
05 Mayıs 2014, 13:09
konjektör yandığında aküyü şarj etmiyor motoru çalıştıranız bile bir süre sonra marş basmayacak duruma geliyor. benimde başıma gelmişti büyük ihtimalle konjektörde

overrider
05 Mayıs 2014, 13:30
Merhaba Arkadaşlar;
Bundan bir hafta önce akü arızası ile alakalı bir konu açmıştım.Sonuç olarak aküyü değiştirmiştik fakat şu an yeni taktığım akü de bitmek üzere...Sanırım şarj ile alakalı bir sorun var çünkü motor çalışır durumdayken akünün eksi kutbunu söktüğüm anda motor susuyor,bir de motor aküsüz çalışmıyor ama bunları daha önce yapmıyordu şimdi yapıyor.
Sizce sorun nerde?
Ben konjektör arızalı diye düşünüyorum...
Bana en yakın motosiklet tamircisi 65 km uzaklıkta o yüzden motoru götüremiyorum size soruyorum...
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

...

Şarz değil şarj... Oldu olacak konzektör deseydin bari :cherry:

serdar1547
05 Mayıs 2014, 13:46
Aynı fikirdeyiz sizinle...Umarım konjektör alınca sorun çözülür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Konzektör deseydim yazım yanlışı olduğunu herkes fark edecekti ama şarzın doğrusunun şarj olarak yazıldığı herkes fark etmez.Yazım kurallarına verdiğiniz önemden dolayı sizi tebrik ediyorum.

canerol
05 Mayıs 2014, 13:52

bende yıllardır şarj derim ve hala daha öyle yazarım...geçen gün radyoda duydum gerçeği şarzmış :salut:

serdar1547
05 Mayıs 2014, 15:39
bende yıllardır şarj derim ve hala daha öyle yazarım...geçen gün radyoda duydum gerçeği şarzmış :salut:

TDK da bu durum için şarj diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Arkadaşlar konjektör patlamış

overrider
05 Mayıs 2014, 15:47

Yok yok doğrusu "şağırız", a da şapkalı :queen: