PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda 600f Conta yakma

Cordinat
02 Mayıs 2014, 02:58
Merhaba arkadaşlar

2006 model 600f motor aldım ve aldığım motoru bi müddet işlerimi toparlayabilmem için 1 ay beklettim ve bugün aşırı yüksek hareretten ve ranyatörden atan sudan anladımki motorum conta yakmış bugün bir ustaya gösterdiğimde sadece işçilik için 400 500 tl gibi uçuk bir rakam istedi bana fazla geldi öyleki koca arabanın motorunu bile o fiyatlara indiriyolar onun dışında çonta + buji + yağ + üst kapak taşlama + subap ayarlama gibi ekstra harcamalarım olacak onlar içinde yönlendirmeleriniz olursa çok sevinirim . sosyal motor ailesine bu sene katıldım sonuç olarak bana kendi ustanız (istanbul anadolu yakası) veya tavsiye edebileceğiniz ustalarınızı paylaşmanızı rica ederim.

Onun haricinde bugün aksilikler üst üste gelerek motoru olduğu yerde sağa düşerdim ve grenajım kırıldı bütçem çok olmadığından bende plastik tamir yapılmış grenaj temin ettim sadece boya işlemi yapılacak nerede boyatabilirim. (gri - siyah)

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. mutlu günler dilerim.

h2rx
02 Mayıs 2014, 17:16
kendin yap. her usta senin kadar özen göstermeyebilir motoruna.

astorojna
02 Mayıs 2014, 17:47
racing motora binipde gerek motor gerekse grenaj masraflarına yakınanlara üzülemiyorum nedense. ustanın istediği 400-500 tl ye çok diyorsan sakınha servise uğrama çünkü çoğu yerde sadece açmaya 1000 tl isterler.

< iLk@yy >
02 Mayıs 2014, 19:16
suyun atması illaki hararet yapıp contanın yanması demek değildir.
radyatör tahliye de yapmış olabilir

ek olarak radyatöre bağlı olan fan müşürünün (2001-2006 arası için) 106 ile 109 santigrat derecede fanı açması gerekiyor fabrika değerleri bu şekilde olmalıdır
bu ısının üzerine çıktınız mı acaba ? zaten bu ısıyı görmeden attıysa tahliye yapmış demektir radyatördeki sıvıyı ve rezervdeki sıvıyı kontrol eder ek yaparsınız gerekirse

bilgilerinize

serkanADH13
02 Mayıs 2014, 23:25

dostum herşey o kadar basit değil BALATA değil bu işlem
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Dostum arabanın motorunu o paralara yapıyorlar demişsin,
o bindiğin motorun gücü pek çok arabadan güçlü,
ve pek çok aradanın motorundan eksiği yok fazlası var,
Yani 400,,500 az para değil tamam ama emin ol fiyatıda 200 olan bir yere yaptırma,,,

yazık edersın motoruna,

avrupa yakasında GKN MOTORS var hasanpaşada,
Garanti bank arkasında...
oraya bir danış istersen,,,

Cordinat
03 Mayıs 2014, 10:52

Zamanım ve kendime ait bir garajım olsa bir dakika beklemeyeceğim .

racing motora binipde gerek motor gerekse grenaj masraflarına yakınanlara üzülemiyorum nedense. ustanın istediği 400-500 tl ye çok diyorsan sakınha servise uğrama çünkü çoğu yerde sadece açmaya 1000 tl isterler.

40.000 tl lik bir motora binsem dediğin doğru tabiki inş benim başıma gelenler senin başına gelmez .

suyun atması illaki hararet yapıp contanın yanması demek değildir.
radyatör tahliye de yapmış olabilir

ek olarak radyatöre bağlı olan fan müşürünün (2001-2006 arası için) 106 ile 109 santigrat derecede fanı açması gerekiyor fabrika değerleri bu şekilde olmalıdır
bu ısının üzerine çıktınız mı acaba ? zaten bu ısıyı görmeden attıysa tahliye yapmış demektir radyatördeki sıvıyı ve rezervdeki sıvıyı kontrol eder ek yaparsınız gerekirse

bilgilerinize

Şöyleki sogukken 113 lere 10 15 dk içinde çıkabiliyor radyotör denemem şöyle oldu motoru çalıştırıp radyotör kapağı açarak gaz vererek suyu dışarı atmasını gördüm öyle kanıya vardım

dostum herşey o kadar basit değil BALATA değil bu işlem
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________________________________________

Dostum arabanın motorunu o paralara yapıyorlar demişsin,
o bindiğin motorun gücü pek çok arabadan güçlü,
ve pek çok aradanın motorundan eksiği yok fazlası var,
Yani 400,,500 az para değil tamam ama emin ol fiyatıda 200 olan bir yere yaptırma,,,

yazık edersın motoruna,

avrupa yakasında GKN MOTORS var hasanpaşada,
Garanti bank arkasında...
oraya bir danış istersen,,,

Balata değiştirmek için konu açmadım ben merak etmeyin .

Burada araba motoru indirmekmi zor yoksa motormu gibi tartışma yapmayacağım çünki gerek yok bi yanda 1300kg araba diğer yanda 300kg motorsiklet gerçekçi olun lütfen ayriyetten motorun arabadan hiç bir şekilde fazlası yoktur en azından ben bilmiyorum bizimle paylaşırsanız sevinirm.

teşekkür ederim .

serkanADH13
03 Mayıs 2014, 10:59
dostum herseyı kendıne bir TAŞ olarak algılama,
125,,150 cc motorları acmak kolay anlamında soylemıstım ben,
ve balata degısımerını herkes yapabılır 600 cc 4 ilindir motoru açmak o kadarda basıt bır ıslem degıldır,
bu arada emın ol,
o 1300 kg motorlar ıle bu 300 km motorun (o kadar bile değil.motorun komple agırlıgı 200 kg) arasındakı tek fark parcaların dıerınden daha ufak olusudur,
dier sistemleri herşeyi aynıdır,,,

burada kimseye bişiy kanıtlamak değil derdimiz sadece bilgi vermektir,
biz bildiğimizi yazaız ister benimser işine gelirse yaparsin, istemezsen yok sayar görmezden gelirsin...
sadece sana tavsiyem 150,,200 diyenlere vereceksen kişiyi ve ustalığını araştırmandır,

gerisi sana kalmış,
istersen git mobiletçiye yaptır...

CEM.
03 Mayıs 2014, 11:24
Bizim bir arkadaşımizin 600findede ayni problem var hemen hemen.

Cok cabuk isindigindan sikayet eder 106 derecede fan devreye giriyor 120de hararetten motoru stop etmis falan.

Simdi baska bir fan musuru kullanarak fanin daha erken devreye girmesini istiyoruz .

500tl işçilik biraz fazla gibi ama izmirde de en makul 300e yaptirirsin.

Boyle durumlarda kiy paraya gitsin 1 kere olsun tam olsun motosiklet hobi aleti oldugu icinde malesef iscilikleride fiyatida parcalarida pahali oluyor kabulleniyoruz.

Gecmis olsun..