PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren balatası değiştikten sonra frene basınca garip ses geliyor.

aritmik
30 Nisan 2014, 01:27
Merhaba. Motosikletimin 8000 bakımında servise ön frenin balatasını da değiştirttim. Balatayı değiştikten sonra normal olarak fren az tutuyordu. Ama frene basınca gıcırdama sesleri geliyordu. Geçer diye bekledim ama 10.000 km'ye geldim hala aynı. Hidroliği bile değiştim yine aynı. Anormal bir gıcırdama var ve fren performansı eskiye göre daha kötü. Sizce sebebi nedir?

Şuan Erzurum'dayım ve burada maalesef Honda servisi yok. Eğer benim yapamayacağım bir şeyse Trabzon'a gideceğim servis için.

Şimdiden teşekkürler.

hasanfuat
30 Nisan 2014, 01:43
Kalitesiz balatadan olabilir Markasini gordun mu ?

serkanADH13
30 Nisan 2014, 01:48
10 bın km oldu demıssın :)
artık değiştir istersen düzelecektir :)

geçmiş olsun.

tahsins
30 Nisan 2014, 11:18
bu sorunların altından hep balata kalitesizliği çıkıyor diyeyim.

cb kullanan arkadaşlar orjinal cb ön balatasının 6000km yi geçmediğini söylemişlerdi. yumuşak balata yani. ama tutuşu çok iyidir orjinal sonuçta.
siz 10.000km kullandıysanız bitmediyse 5-10tllik sert balatalardan takmışsınız belliki. sert balata yaramaz.

yani araya 55tl + kdv orjinal balata ve 10 tl kargo desen 75tl para sıkışmış :)

Whitehair
30 Nisan 2014, 11:43
bu sorunların altından hep balata kalitesizliği çıkıyor diyeyim.

cb kullanan arkadaşlar orjinal cb ön balatasının 6000km yi geçmediğini söylemişlerdi. yumuşak balata yani. ama tutuşu çok iyidir orjinal sonuçta.
siz 10.000km kullandıysanız bitmediyse 5-10tllik sert balatalardan takmışsınız belliki. sert balata yaramaz.

yani araya 55tl + kdv orjinal balata ve 10 tl kargo desen 75tl para sıkışmış :)

Benmi çok zekiyim diye düşünüyorum, hayır o kadar değilim. Ama sanırım arkadaşlar yazılanları iyi okumadı. "8000 bakımında servise ön frenin balatasını da değiştirttim." diyor. Şimdi 10.000 km deymiş yani balata değişeli daha 2000 km olmuş.

Saygılar.

aritmik
30 Nisan 2014, 15:31
Cevaplar için teşekkürler fakat sanırım beni biraz yanlış anladınız :) yeni balatayı 10.000 km değil 2.000 km kullandım. Yani şuan motor 10.000 kmde.
Peki önerebileceğiniz bir bakata var mı?

yunusus
30 Nisan 2014, 16:36
Balatayi cikarip yuzeyi inceden bi zimpara motoru ile al geri tak balata spreyi sık ve kullan.. o sesten kurtulabilmek icin kendi yapabilecegin mudahale budur. Olmazsa zaten degistireceksin

ERTOBİ
30 Nisan 2014, 16:59
ARKADAŞIM 'YUNUSUS 'ARKADAŞIN DEDİĞİNİ YAPABİLİRSEN EN İYİSİ OLUR. YOKSA BALATA SPREYİNİ KENARDAN DA SIKABİLİRSİN .( LASTİĞİ VS İYİCE KORUYARAK ). BİR DE SANMIYORUM AMA , PORSELEN BALATA KULANILDI İSE SES BİR SÜRE OLUR SONRA GEÇER.