PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor yağını değiştirirken filtre elimde kaldı. motoru ittirmek için yardım.

orhanay06
29 Nisan 2014, 18:17
2008 fazer sahibiyim ankara da ikamet ediyorum. pazar günü motorun yağını değiştirimeye karar verdim. daha önceleride kendim yapmıştım ama son yağ değişimi sanayide yapılmıştı.

üzerinde takılı olan yağ filtresinin kafasında anahtar tutma yeri yok. bende ki filtre anahtarı da büyük gelince, daha önce yaptığım gibi filtreyi tornavida ile delerek cevirmeye calıştım ama ne kadar sıkıldıysa artık, filtreye sapladığım tornavidayı cevirirken filtre yırtıldı. daha sonra zincirli filtre anahtarı ile denedim ama beceremedim.

YARDIM: yenimahalle den erciyes sanayi sitesine kadar, hırsız usulü, ben üzerinde otururken motosikletimi ittirerek yardımcı olacak var mı?

saygılar

agrasiwe
29 Nisan 2014, 18:21
niye sen üzerinde otururkene anlamadım :D

orhanay06
29 Nisan 2014, 18:30
niye sen üzerinde otururkene anlamadım :D

aklımdan geçen şu: hırsızların yaptığı gibi ben motorun üzerinde iken, diğer kişi sağ yada sol ayağı ile benim motorun yolcu ayak basma yerine dayanarak beni ittirmesi.

mesafe:yaklasık 7km.
gidilecek yer: ericyes sanayi sitesi başkent motor
amaç: motorda yağ olmadığı için yürür durumda değil. eğer başkent motor gelip alırsa ekstra para istenecek. bu sebeplerden dolayı yardım talebim.

saygılar

agrasiwe
29 Nisan 2014, 18:50
aklımdan geçen şu: hırsızların yaptığı gibi ben motorun üzerinde iken, diğer kişi sağ yada sol ayağı ile benim motorun yolcu ayak basma yerine dayanarak beni ittirmesi.

mesafe:yaklasık 7km.
gidilecek yer: ericyes sanayi sitesi başkent motor
amaç: motorda yağ olmadığı için yürür durumda değil. eğer başkent motor gelip alırsa ekstra para istenecek. bu sebeplerden dolayı yardım talebim.

saygılar

anladımn hocam bende şaka sandım :D mantıklıymış geçmiş olsun insallah yardım edecek biri çıkacaktır.

aytacaksel
29 Nisan 2014, 18:53
ittiren adam anlarki.. motor gercekten calintiymis :)

orhanay06
29 Nisan 2014, 19:21
ittiren adam anlarki.. motor gercekten calintiymis :)

ertesi gun burada yenimahalle/ankara dan fazer ım calındı diye okur muyuz acaba? :D

herkesin içi rahat olsun diye ruhsat ve kimlik karşılaştırmasını yaparız motor başında. zaten her ne kadar oyle çok çok samimi olmasakta, başkent motor da metin usta da bilir.

saygılar

MhmtcnKoral
29 Nisan 2014, 19:52
Hocam birinin sizi itmesini akrabanız falan olmadığı sürece kolay kolay kimse kabul etmez yalnız, sizinki gibi güçlü motoru olan bir arkadaş sizi halatla çekerse daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Hemde itmek 7 km gerçekten kolay değil, sonuçta 200 kilo makine bir de siz ��

ronnytechno
29 Nisan 2014, 20:24
Kendi motorum olsa 7 km itirmem :) bi kamyonet falan tutacan hacı başka çaresi yok bu işin 7km az buz bişey değil.

Samet Ağır
29 Nisan 2014, 21:36
yağ filtresinin bloğa yakın olan yerine sökme yönüne doğru keski yada keskin kenarlı bir tornavida ile çentik açarak çekiçle ufak ufak tıklayarak açabilirsin..
bu şekilde sıkışan diş-vida sistemlerinin bir ilacıda tıklamadır...

AguilaNegra
29 Nisan 2014, 21:48
Etrafında eş dostun arabası varsa rica et ipi bağlayın motosiklete yavaştan çeksin çoğu kez denedik işe yarıyor :)

orhanay06
30 Nisan 2014, 11:16
beyler ittirme olayı yürüyerek olmayacak... hırsızlık videosu izlemişsinizdir diye tahmin ediyorum.

1 adet çalışmayan motor ve üzerinde 1 kişi, 1 adet çalışan motor ve üzerinde 1 kişi olacak şekilde. çalışan motor üzerinde oturan bir ayağı ile çalışmayan motoru yolcu ayak peglerinden ittirerek yardımcı olacak şekilde düşünmüştüm.

yoksa kimseyi hamal olarak kullanmak, enayi yerine koymak niyetinde değilim.

saygılar

xismailaydin
30 Nisan 2014, 11:25
Dostum motosiklet çalışmazken gitmesi, hatta çalışırken vites boşta gitmesi bile şanzımana zarar veriyor diye biliyorum.

Yani sen Başkent Motor'a vereceğin fazladan 50 TL'den yırtmak isterken kol gibi bir şanzıman masrafı çıkabilir o 7 KM sonrası, dikkat et derim...

merianne
30 Nisan 2014, 11:39
Bir motora veya arabaya halatla bağlayıp çekmek bu istediğin şeyi yapmaktan daha mantıklı.Çalışan motorla senin peg'e dokunup iteliyecek kişi motoru devirir olmaz o iş,5-6 kere ittikten sonra ne ayak kalır ne de derman, o 7 km 70 km olur.

nakliyeci bul atın götürün motoru yenimahalleden 30 liraya ostime gidiyorlar,yada benzinlikten 10/40 ucuz yağ al doldur motora,bin git.. Yapma gözünü seveyim ya burda bunla uğraşıyon :)