PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu ses arkadaş? (videolu)

Osırıs
27 Nisan 2014, 14:59
Arkadaşlar zincir yeni sayılır daha 3 bin km ancak yaptım,zincir dişli komple değiştirmiştim
aldığım set bu; http://www.sahinmotorsiklet.com/index.php?route=product/product&product_id=302

Lakin yağlasamda yağlamasamda bu sesten kurtulamadım bi türlü? normalde teker hemen durmuyordu ama dün honda da arka lastik değiştirdim zinciri gergin bırakmışlar,ama az gevşetsemde bu ses yine geliyor.... Ön 14 Arka 44 dişli zincir Oringli

Biliyorsunuz pazar günü yalova gezimiz var kafamı buna takmış durumdayım şuan

http://www.youtube.com/watch?v=tjIlfCMDO2w&feature=youtu.be

serkanADH13
27 Nisan 2014, 15:15
dostum vıdeo'yu göremiyorum ama,
sesin geldiği yeri tarif edebilirsin,
veya yakın bır tamırcıye gıdıp USTA BUNDAKİ SES NEDİR NASIL DÜZELİR diye danışabilirsin,

Osırıs
27 Nisan 2014, 15:18
dostum vıdeo'yu göremiyorum ama,
sesin geldiği yeri tarif edebilirsin,
veya yakın bır tamırcıye gıdıp USTA BUNDAKİ SES NEDİR NASIL DÜZELİR diye danışabilirsin,

Ses özellikle ön taraftan geliyor, hızlı çevirdiğimde kütür kütür geliyor,yavaş çeviriyorum kıt kıt kıt kırılıyor gibi oluyor. Götürüyorum yağlayıp gönderiyorlar :pr:

Ramazan Can
27 Nisan 2014, 15:26
zincirin çok gergin olmalı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

hatta sen o zinciri hemen gevşet yoksa kopar...

APALA
27 Nisan 2014, 15:28
BEnim de zincirim böyle. Orijinal zincir. Senin ki kadar olmasada, aynı ses geliyor. Zincir gerginliği iyi halbuki.
Güncel.

serkanADH13
27 Nisan 2014, 15:34
peki eski zincirdede varmıydı bu sorun ?
o fiyata orjınal zincir dişli seti alamassın TVS ürünü,

belki ürün sorunludur?
veya arkadaşların dedikleri gibi gergin olabilir,

VEYA arka dişliyi takarken kayık taktınız ise zincir bir gerilip bir gevşiyor olabilir,,,

kontrol etmenizde fayda vardır,

GERGİN ZİNCİRİN ZARARLARI,
eski zincirde olmadık yerde kopmalarla karşılaşılabilir,
Kopn zincir şansınız varsa yola savrulur,,,BEN ÇOK ŞANSSIZIM derseniz (ALLAH KORUSUN)arka tekerekitleyebilir...
Arka tekerdeki DİŞLİ FLANŞI içerisindeki rulmanı dağıtabilir,
Uzun km yapılmış motorda gergin zincir ŞANZUMAN RULMANI DAĞITABİLİR,

zincir gergin olduğundan sıkıntılar çıkartır,,,
o sebeptendir zincirin 1..3 cm esneme payı kalmalıdır,,,

Osırıs
27 Nisan 2014, 15:45
peki eski zincirdede varmıydı bu sorun ?
o fiyata orjınal zincir dişli seti alamassın TVS ürünü,

belki ürün sorunludur?
veya arkadaşların dedikleri gibi gergin olabilir,

VEYA arka dişliyi takarken kayık taktınız ise zincir bir gerilip bir gevşiyor olabilir,,,

kontrol etmenizde fayda vardır,

GERGİN ZİNCİRİN ZARARLARI,
eski zincirde olmadık yerde kopmalarla karşılaşılabilir,
Kopn zincir şansınız varsa yola savrulur,,,BEN ÇOK ŞANSSIZIM derseniz (ALLAH KORUSUN)arka tekerekitleyebilir...
Arka tekerdeki DİŞLİ FLANŞI içerisindeki rulmanı dağıtabilir,
Uzun km yapılmış motorda gergin zincir ŞANZUMAN RULMANI DAĞITABİLİR,

zincir gergin olduğundan sıkıntılar çıkartır,,,
o sebeptendir zincirin 1..3 cm esneme payı kalmalıdır,,,

Hocam çok sağol ben açık bi tamirci buldum oraya gidiyorum şuan... Eski zincirde yağsız kaldığı zaman bu şekilde olmasa da metal sesi geliyordu,ama bu zincirdeki ses öyle böyle değil. Honda bayisinde çalışanlardan biri zincir ölmüş dedi devamını getirmedi,nasıl ölür yahu daha 3 binde oringli zincir??? haftada 2 seferde temizler yağlarım halbuki..

h2rx
27 Nisan 2014, 18:36
maşayı korumak için lastik bulunur. eğer koptuysa zincir maşaya değip ses çıkartabilir.

APALA
27 Nisan 2014, 18:49
BEnim zincirimde de aynı ses var.
Bu kadar olmasa da, şıkırdıyor yinede.
Gerginliğe 2 cm kadar. Yağlyorum ama, anlamış değilim.:silent:
Bu işin üstüne benimde bir gitmem gerek.
Hatta bu hafta 300 km gittim, ertesi gün 300 km geri geldim. Memlekete gitmiştim. Fırsat bulup keşke uğrasaydım servise.

Osırıs
27 Nisan 2014, 19:09
Az önce tamirciye gidip gösterdim ön tarafı da söküp baktı,ön dişlinin zincire uymadığını o yüzden ses yaptığını söyledi,araya tam oturmuyormuş.onun dışında sağolsun honda servisi de sadece lastiği takıp öyle bırakmış... Allah için zincir ayarı denen birşey yapmamış,ha birde arka tekeri sökecem diye plakayı altından tutup yukarı kadar çekip koparma derecesine getirmişler,elimi atınca kaldı öyle iyi küfür ettim :jocolor: Venhasıl ses %70 kadar gitti,az da yağladım şuan aşırı bir ses çıkmıyor.

APALA
27 Nisan 2014, 19:21
Az önce tamirciye gidip gösterdim ön tarafı da söküp baktı,ön dişlinin zincire uymadığını o yüzden ses yaptığını söyledi,araya tam oturmuyormuş.onun dışında sağolsun honda servisi de sadece lastiği takıp öyle bırakmış... Allah için zincir ayarı denen birşey yapmamış,ha birde arka tekeri sökecem diye plakayı altından tutup yukarı kadar çekip koparma derecesine getirmişler,elimi atınca kaldı öyle iyi küfür ettim :jocolor: Venhasıl ses %70 kadar gitti,az da yağladım şuan aşırı bir ses çıkmıyor.

HAllolduğuna sevindim :)
Servisler yaptıktan sonra, arkama bakmadan yla çıkamıyorum. Kesin birşeyleri unutuyorlar.