PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sizce 2013 ybr ile takasa etmelimiyim?

Brock07
14 Nisan 2014, 14:54
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-bakmadan-gecme-sifir-masrafli-2007-gt250r-157722927/detay

motor 2007 km ve 40.000 özellikle hyosung kullananlar sizce alınır mı artısı eksisi nedir?yardımlarınızı rica ediyorum :)

Felis Leo
14 Nisan 2014, 16:32
2010 öncesi hyo kesinlikle alınmaz çünki devir kesici olmadığından çok zorladıklarında krank yamuluyor bu motorda ,ilandaki alan kişide bir sürü masraf yapmış anlaşılan alet hurda olduğu için düzelmediğinden satıyor düşünsene o kadar masraf yapıp neden satsın düzelse motor, alırsan son sahibi olabilirsin:) ne güzel yepyeni motoruna bin işte güzel güzel, sana bir fıkra anlatayım:)
Eski zamanlarda bir değirmenci varmış, iyi parada kazanıyormuş ama hep aklı yandaki hana gelen süslü atlı kılıçlı haramilere gidermiş, benimkide hayatmı, heriflere bak ne güzel atları var heyecanlı hayat yaşıyorlar dermiş ve bir gün malını mülkünü satıp iyi bir at ve kılıç alıp bir yol kenarını kesip beklemeye koyulmuş, gelenden geçenden haraç alacakmış.Tam o sırada uzaktan birilerinin geldiğini görmüş ve hemen hazırlanmış, fakat herifin şansına gelenler o bölgenin en azılı haydutlarıymış neyse onları durdurmuş ve haraç vermelerini istemiş , herifler gülmüşler ve bu acemi heralde deyip istersen bize katıl heyecen yaşa yoksa biz sana para vermeyiz demişler , adam diretince kafasına kılıcı koydukları gibi devirmişler bizim değirmenciyi. Sonrada acıyıp bir taş kenarına oturtup gitmişler. Toldan geçen köylüler onu kasabaya getirip hekim çağırmışlar, Hekim: Eğer kılıç darbesi beyne ulaştıysa işi kötü ulaşmadıysa yaşama şansı olabilir demiş, Değirmenci yarı baygın dinlerken hemen doğrulup: Hekim bey hiç korkma oarada beyin yok zaten demiş:)

Brock07
14 Nisan 2014, 17:12
2010 öncesi hyo kesinlikle alınmaz çünki devir kesici olmadığından çok zorladıklarında krank yamuluyor bu motorda ,ilandaki alan kişide bir sürü masraf yapmış anlaşılan alet hurda olduğu için düzelmediğinden satıyor düşünsene o kadar masraf yapıp neden satsın düzelse motor, alırsan son sahibi olabilirsin:) ne güzel yepyeni motoruna bin işte güzel güzel, sana bir fıkra anlatayım:)
Eski zamanlarda bir değirmenci varmış, iyi parada kazanıyormuş ama hep aklı yandaki hana gelen süslü atlı kılıçlı haramilere gidermiş, benimkide hayatmı, heriflere bak ne güzel atları var heyecanlı hayat yaşıyorlar dermiş ve bir gün malını mülkünü satıp iyi bir at ve kılıç alıp bir yol kenarını kesip beklemeye koyulmuş, gelenden geçenden haraç alacakmış.Tam o sırada uzaktan birilerinin geldiğini görmüş ve hemen hazırlanmış, fakat herifin şansına gelenler o bölgenin en azılı haydutlarıymış neyse onları durdurmuş ve haraç vermelerini istemiş , herifler gülmüşler ve bu acemi heralde deyip istersen bize katıl heyecen yaşa yoksa biz sana para vermeyiz demişler , adam diretince kafasına kılıcı koydukları gibi devirmişler bizim değirmenciyi. Sonrada acıyıp bir taş kenarına oturtup gitmişler. Toldan geçen köylüler onu kasabaya getirip hekim çağırmışlar, Hekim: Eğer kılıç darbesi beyne ulaştıysa işi kötü ulaşmadıysa yaşama şansı olabilir demiş, Değirmenci yarı baygın dinlerken hemen doğrulup: Hekim bey hiç korkma oarada beyin yok zaten demiş:)

öncelikle fıkra için teşekkürler ayriyetten pulsar kullandığın yazıyor hocamda pulsar geldimi ki türkiyeye :)

mustbe
14 Nisan 2014, 17:17
iki motor hakkında da üst düzey bilgim yok sadece rektefe yazısını ve 40000km ıbaresını gordum ve alma demek geldı ıcımden....

turkish39
14 Nisan 2014, 17:21
Ben olsam almam,içime sinmedii

lickup
14 Nisan 2014, 17:26
Bence alınır. Eğer bi sahtekarlık olsaydı kilometresinide çok kolay düşürürlerdi. 40k kullanıldıysa demekki ciğerli motor. Ha gidip bi kullanıp bakmak lazım yine

Felis Leo
14 Nisan 2014, 17:26
öncelikle fıkra için teşekkürler ayriyetten pulsar kullandığın yazıyor hocamda pulsar geldimi ki türkiyeye :)
Kaporayı verdim bekliyorum şu anda daha gelmedi.

Brock07
14 Nisan 2014, 17:30
Kaporayı verdim bekliyorum şu anda daha gelmedi.

bende almayı düşünüyorum ama önce millet bir kullansın yorumunu yapsın ondan sonra bakıcaz artık :)

Thracian
14 Nisan 2014, 17:49
Arkadaşın da dediği gibi eski model GT 250 R lar sakatlık çıkarma olasılığı yüksek.Devir kesici olmadığından buna ek olarak bu motosikleti kullanan bazı genç arkadaşlarda,devir saatini sona dayayıp 180 km yaptırma saplantısı olduğundan eski modellerin motorları çabuk pert oluyordu.Ama düzgün kullanımda bu motor blokları rahat 100.000 km yi görür.Hatta bir kaç tamirciden 200.000 km yi gördüğüne dair söylentiler duymuştum ne kadar doğrudur bilemem.Bu motor 40.000 km motor sıfırladığından rahatlıkla hor kullanıldığını söyleyebilirim.Ben olsam biraz daha para biriktirip daha yeni ve daha az km de bir motosiklet alırdım.Hiç sorun çıkarmasa bile sende en az bir 20.000 km kullanırsın satarken yüksek km olduğundan biraz zorlanabilirsin.

2013 modelini bir süre kullanmıştım yazdıklarımın büyük kısmı 2013 model için geçerli.Motorun genel artı ve eksilerine gelince.Oturuş pozisyonu gerçekten çok rahatsız.Tam bir SS oturuş pozisyonu var uzun yolda çok yoruyor.Yedek parçası çok pahalı,her servis Hyosunglardan anlamıyor ustasını bulman lazım,özellikle eski modellerinde bazen elektirik aksamında ufak tefek sorunlar çıkabiliyor.İyi yönleri ise yol tutuşu iyi frenler güzel,gücü torku,hızlanması 250cc ye göre gerçekten çok iyi daha iyisi herhalde Ninja'dır.Enjeksiyonluları yaktığı benzinin hakkını veriyor ama karbüratörlüleri biraz daha fazla yakıyor diye biliyorum.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Pistolero_10
14 Nisan 2014, 18:08
8.000 TL nin altında 2011 model yılından aşağı Hyosung alınmaz geçmişini bilmiyorsanız

YouSuffer
14 Nisan 2014, 19:08
Motor dış gorunuşunu bugun gördüm gerçekten muazzam. Lakin alınmaz bu motor.

TATLIHIZ
14 Nisan 2014, 19:22
Alınmaz bu motor.

APALA
14 Nisan 2014, 20:12
Ben belayım diye bağırıyor sanki motor.