PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza riski yüksek lokasyonları paylaşalım

yzerman
13 Nisan 2014, 23:26
merhaba arkadaşlar,

hepimiz yolda başımıza gelen bir takım faktörlere karşı dikkatliyiz.şeritler,çukurlar,mazgallar,taranmış yollar,mıcır,yoldaki sıvılar vs.. say say bitmez.bugün bu başlıktaki gayem ise bildiğimiz tehlikeli noktalar.bir tane örnek verip,sözü sizlere bırakıyorum.
kemerburgaz,göktürk saray istikametinde düzgün,otoban tadında bir yol var.az virajlı,geniş ve temiz bir yol.tam havaya girmiş güzel güzel giderken hafif bir rampanın ardından çok keskin(hatta tuzak gibi)biçimde kendinizi engebeli ve toprak bir şantiye alanında buluyorsunuz.epeydir yapmadınlar orayı.o yolu kullanacaklar amman dikkat!!

tüm dostlara kazasız sürüşler..

Osırıs
13 Nisan 2014, 23:33
Bugün şileden geldik,yeniköy teke taraflarında bi virajlar var akıl işi değil, yol dar en ufak dalgınlıkta yol dışında buluyorsun kendini.. Birde o yolda araba sürmeye yeni başlayan kadınlar bi hayli fazla,sadece bu yeter bence :cherry:

tr_select
13 Nisan 2014, 23:51
Ataşehir-Ataköy çevre yolundan boğazici köprüsüne bağlantı yolunu bilirsiniz. Altunizadeye çıkan yol hani, çevre yolu... Bulgurlu köprüsünün altından filan geçiyorsunuz.

Heh o istikamette genelde çiçek, ağaç sulaması olur ve yol belli saatlerde sırılsıklam olur... Naylon lastikle o viraja hızlı girmeyin :cat:

OliveBadi
14 Nisan 2014, 00:30
Kağıthaneden Şişli'ye çıkan tünel: Tünelin girişleri ve çıkışları çok salakça... Tünelin içinde soldan gelen sağa; sağdan gelen sola gidiyor ve kaza yapmamak büyük beceri istiyor. Ve bütün araçlar çok hızlı. Ayrıca tünelin tepesinden virajın tam ortasına su akıyor.

Bugün solumdaki araç birden sağ taraftan gitmeye karar verdi ve önüme kırdı; beni santimlerle sıyırdı geçti.

yqavuzhyan
14 Nisan 2014, 00:33
Kuzey yarım küre 36-42 paralelleri, 26-45 doğu boylamları arasında çok fazla hödük var diyolla.

brtvrdrl
14 Nisan 2014, 00:38
Sakin esenyurtta motor kullanmayin. Suruculerin alayi keko. Motorluya saygi sifir.

CarpeDiems
14 Nisan 2014, 00:46
Sakin esenyurtta motor kullanmayin. Suruculerin alayi keko. Motorluya saygi sifir.

Bu konuda sana katılıyorum üstelik köpek kaynıyor semt :queen:

dmRhn
14 Nisan 2014, 12:38
Esenyurt :) Fazla söze ne hacet :)

Gökhan45
14 Nisan 2014, 13:18
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/129425-bogazici-koprusu-dikkat.html

çağın
14 Nisan 2014, 13:42
Katılıyorum, araçla bile riskiniz var. Tünel giriş çıkışları çok fena.

Kağıthaneden Şişli'ye çıkan tünel: Tünelin girişleri ve çıkışları çok salakça... Tünelin içinde soldan gelen sağa; sağdan gelen sola gidiyor ve kaza yapmamak büyük beceri istiyor. Ve bütün araçlar çok hızlı. Ayrıca tünelin tepesinden virajın tam ortasına su akıyor.

Bugün solumdaki araç birden sağ taraftan gitmeye karar verdi ve önüme kırdı; beni santimlerle sıyırdı geçti.

ENİGMA
14 Nisan 2014, 13:57
İzmir halkapınardaki gıda çarşısı burda arabaylada tehlikeli motosikletlede kimin nerden çıkacağı belli değil.

abeciMotoru
14 Nisan 2014, 14:04
buca'nın trafiğini bilen bilir, orada dikkatli sürün, her an herşey olabilir.

Pekbipicadam
14 Nisan 2014, 14:27
Boğaz köprüsü anadolu yakası tarafına geçişte beylerbeyi çıkışında daimi çiçek suluyorlar , aman dikkat.

skystar
14 Nisan 2014, 14:51
İzmir otogar-pınarbaşı yolu süratli bir yol birde üstüne yolun pek çok yeri bozuk aman dikkat.

tr_select
14 Nisan 2014, 15:01
Ümraniye/Dudullu merkez de yuvarlak vardır, bankamatikler filan var. Garanti bankasının tam karşısında sola keskin bir dönemeç var. Asfalt erimiş, arabalar bile kayabiliyor... Orayada dikkat.

Altunizade trafiğine dikkat edin. Münübüsler kan kusturuyor.

Anadolu yakasında gebze-kadıköy E-5 istikametindeki münübüslerede dikkat edin, sağ şeridi pek kullamayın.

htmetin
14 Nisan 2014, 15:07
Bu uyarım uzun yolculuklar yapan ve bolu yedigöller, abant, gölcük vb. doğal parkları tercih eden arkadaşlar için. Bilindiği üzere 5 sene önce falan bolu dağı tüneli kullanıma açıldı ve bununla birlikte bolu dağı trafiğinde bariz bir azalma oldu. Ancak Yakıt, fuel oil ve LGP-LNG tankerlerinin güvenlik gerekçesi ile tünele girişine izin verilmiyor. Bu yüzden onlarda Bolu dağını tırmanıp yollarına devam ediyorlar fakat burada bir tehlike daha meydana gelmiş durumda. tankerlerin, rampaya sardıklarında üst kapaklarından yola önemli miktarda yola fuel oil ve mazot benzeri ürünler dökülüyor ve bunun akabinde yol buz pistine dönüyor. Hem arabada hem motosiklette bu durumu fazlası ile yaşadım ve çok ama çok tehlikeli ne olduğunu anlayamıyorsunuz bile. yeterli bir önlem alınmıyor ve sadece uyarı üzerine yol yıkaması veya ihbar üzerine tıra cezai işlem uygulanıyor. haberiniz ola..

hasanrs
14 Nisan 2014, 18:07
Beykozdan anadolu kavağına çıkarken çok keskin ve yokuş bir kaç viraj var.