PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ehliyeti almaya karar verdim

emoelee
13 Nisan 2014, 02:07
Merhabalar henuz yasim 17 lise ogrencisiyim.Dune kadar motora gram binmis adam degilim ve nefret eden biriydim babam ise kendimi bildim bilelim tam bir motor manyagidir.Motora karsi sevgimi dun farkettim gercekten o sese asik oldum oncelikle sizin gibi abilerimden yardim ve oneri istiyorum.

Ehliyet almamdaki en buyuk neden R6 sevgisi oldu.Ondan cikan o ses nedir oyle ciddi ciddi asik oldum o sese.Biriktirmiste yaklasik 16-17 bin TL'm bulunuyor.Yarindan itibaren ehliyet icin kursa yazilicam bana tavsiyeleriniz ne olur abilerim simdiden tesekkurler.

nurol
13 Nisan 2014, 02:11
HOCAM ÖNCELLİKLE BİLDİĞİM KADARIYLA 17 YAŞINDA ARTIK A1 YANİ 50 CC YE KADAR MOTOSİKLET KULLLANABİLİYOSUN A2 Yİ 18 DE VERİYOLAR BAŞLANGIÇ İÇİN SCOTERLA 125 CC 150 CC Bİ SSCOTERLA 15.000 BİN KM FLN YAP VİTESLİDE İSE AYNI CC LERDE 250 CC DE OLABİLİR MOTORUNA BAĞLI 10.000 KM YAP SONRA YÜKSEK CC YE GEÇ

Baraza
13 Nisan 2014, 02:12
Ehliyeti bi şekilde kazara alırsanda,gidip r6 filan alma,ekipmanlarını al full koruma bin her zaman,125-250 cc motorla başla,mümkünse japon olsun eğitimde al,r6 daha çok alınır bir şekilde ama sen bir daha gelmezsin dünyaya,aman araştır,oku,öğren kardeş ..

emoelee
13 Nisan 2014, 02:16
Ehliyeti bi şekilde kazara alırsanda,gidip r6 filan alma,ekipmanlarını al full koruma bin her zaman,125-250 cc motorla başla,mümkünse japon olsun eğitimde al,r6 daha çok alınır bir şekilde ama sen bir daha gelmezsin dünyaya,aman araştır,oku,öğren kardeş ..

Herturlu ekipman evde mevcut en dusugu 1.500 luk motor kiyafeti dahi tam takim mevcut dedigim gibi babam profosyonel eski motor yariscisi ondan kalan tum ekipmanlari kullanmayi dusunuyorum.Direkt olarakta R6 ile baslamak var aklimda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

HOCAM ÖNCELLİKLE BİLDİĞİM KADARIYLA 17 YAŞINDA ARTIK A1 YANİ 50 CC YE KADAR MOTOSİKLET KULLLANABİLİYOSUN A2 Yİ 18 DE VERİYOLAR BAŞLANGIÇ İÇİN SCOTERLA 125 CC 150 CC Bİ SSCOTERLA 15.000 BİN KM FLN YAP VİTESLİDE İSE AYNI CC LERDE 250 CC DE OLABİLİR MOTORUNA BAĞLI 10.000 KM YAP SONRA YÜKSEK CC YE GEÇ

Umarim dedigin gibi degildir cunku gercekten o sese asik oldum ve o ehliyeti sirf o motor icin almak istiyorum.

Baraza
13 Nisan 2014, 02:17
Mesela kaskların kullanım ömrü var,eski olupta gayet sağlam olabilir ekipmanlar,veya tam terside olabilir,dikkate almalısın,ben gerisini diğer arkadaşlara bırakıyorum,gelecek tepkilere hazırlıklı ol ve r6 yı unut lütfen etme eyleme sevdiklerini üzme :)

Onur Ozdemir
13 Nisan 2014, 02:18
baban profesyonelse ona sor 600lük ss bi makinaya ilk motorun olarak binmene izin verirse bize diycek bişey kalmaz. tabi izin vermiycegi için sorun yok

nurol
13 Nisan 2014, 02:18
Bİ ARA TELEVİZYONDA GÖRÜRÜZ SENİ HELE Bİ MOTORUNU ALDA ARABANIN ALTINA GİRDİ,TAKLA ATTI VİRAJI ALAMADI BARİYERE GİRDİ HELVANI YERİZ ARTIK.ECELİN GELDİĞİ ZAMAN HER YERDE ÖLRSÜN AMA SEN ÖLÜME DAVETİYE ÇIKARTIYOSUN MADEM TAKMIŞIM KAFAYA R6 DİYE ADAM AKILLI EĞİTİM AL

emoelee
13 Nisan 2014, 02:22
Bİ ARA TELEVİZYONDA GÖRÜRÜZ SENİ HELE Bİ MOTORUNU ALDA ARABANIN ALTINA GİRDİ,TAKLA ATTI VİRAJI ALAMADI BARİYERE GİRDİ HELVANI YERİZ ARTIK.ECELİN GELDİĞİ ZAMAN HER YERDE ÖLRSÜN AMA SEN ÖLÜME DAVETİYE ÇIKARTIYOSUN MADEM TAKMIŞIM KAFAYA R6 DİYE ADAM AKILLI EĞİTİM AL

Hayatimda gram motora binmedigim daha once bu tur kazalar yasamadigim anlamina gelmez.Defalarca araba kazasi gecirdim parasutum koptu vs. Olecek adamin eceli geldiyse olur olmek benim icin son degil.Ciddi ciddi adam akilli egitim almayida dusunuyorum o yuzden sizden tavsiye almaya geldim

Baraza
13 Nisan 2014, 02:22
http://www.posta.com.tr/video/video-izle/?VideoID=15858

Buyur izle,kararı sen ver,0 tecrübe,0 ekipman ..

emoelee
13 Nisan 2014, 02:26
baban profesyonelse ona sor 600lük ss bi makinaya ilk motorun olarak binmene izin verirse bize diycek bişey kalmaz. tabi izin vermiycegi için sorun yok

Ben egitim vs. Herseyi gizli yapmayi dusunuyorum izin almamada gerek yok buyuk ihtimal acikcasi kendisininde zamaninda izin almadigindan eminim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

http://www.posta.com.tr/video/video-izle/?VideoID=15858

Buyur izle,kararı sen ver,0 tecrübe,0 ekipman ..

Sanirim konu cok yanlis anlasilmis ben direkt r6 ile yollara dusucem demiyorum ehliyette alinacak saglam egitimden sonra baslamayi dusunuyorum diyorum.Siz cok yanlis yerden giriyorsunuz su anda sizden tavsiye almak icin actim konuyu zaten.Yoksa parayi verip 2.turda kaza yapmasinida bilirdim.Ciddi ciddi egitim alip surmek istedigim icin buraya geldim

Baraza
13 Nisan 2014, 02:29
Kardeş eğitimle ekipmanla bir yere kadar,bu iş tecrübe işi,tecrübelendikçe sürüşün artar,öyle ha diyince kullanılmıyor o r6 dediğin çılgın işi alet,sen bir kere 125 cc motora bin,50 ye çık hızda,bakalım ne hissedeceksin,hadi onuda geçtim,r6 ya artçı(yolcu) ol,sonra bir daha düşün,bu iş ciddi iş,aman diyim aman ..

nurol
13 Nisan 2014, 02:31
KARDEŞİM BAK AYNI YAŞTAYIZ BEN ARABA TAMİRCİSİYİM BEN 14-15 YAŞIMDAN BERİ EHLİYETİZ MOTOR KULLANIYORUM 3-4 KE Z ARAÇ İÇİ ARAÇ DIŞI KAZA YAPTIM ALLAHA ŞÜKÜR FAZLA Bİ ZARAR ALMADIM İKİ TEKER ÜSTÜNDEDE İKİ ADET KAZAM VAR İLKİNDE SCOOTERLA İL BİNDİĞİM ZAMAN ARKA FEN TUTMAYINCA ÖN FRENE ABANDIM YAVAŞTIM ZATEN SADECE DÜŞTÜM İKİNCİDE ÖNDEKİ ARABA ZART DİYE DURUNCA FREN TTUMADI ARABANIN ARASINA GİRDİM BİŞEY OLMADI.AMA BU SALI DAHA KAFAMDA KASK YOKTU YEMEĞE CIKTIM RACER 200 LE 3. VİTESDEYDİM EN FAZLA 100 KM HIZIM VAR VİRAJI GÖRÜNCE 30-40 KADR DÜŞTÜM AMA VİRAJI ALAMADIM ŞU ANDA KAFAMDA 5 DİKİŞ VAR AYAĞIMIN ÜSTÜNE DAHA BUGÜN BASABİLDİM.600 CC Bİ MAKİNAYLA VUL EKİPMANLI KAZA YAPIPTA KAFASI KASKLA BERABER BARİYERE TAKILIP KOPAN BİLİYORUM YANİ DÜŞÜK CCC

emoelee
13 Nisan 2014, 02:34
Kardeş eğitimle ekipmanla bir yere kadar,bu iş tecrübe işi,tecrübelendikçe sürüşün artar,öyle ha diyince kullanılmıyor o r6 dediğin çılgın işi alet,sen bir kere 125 cc motora bin,50 ye çık hızda,bakalım ne hissedeceksin,hadi onuda geçtim,r6 ya artçı(yolcu) ol,sonra bir daha düşün,bu iş ciddi iş,aman diyim aman ..

Hazirda arkadasimda ybr ve honda var ikisinden birinde baslamayi dusunuyorum yardimlarin icin sagolasin 1 ay boyunca bu ikisi ile calisicam bakalim 1 atin sonunda ehliyete giricem buyuk ihtimal oda 2-3 ay alacak.Motorla 50-60 i bilememde arabayla 120 den asagi birakmam.

nurol
13 Nisan 2014, 02:34
ARKADAŞIN HEVESİNİ İNATCILIĞIN ANLIYORUM AYNI YAŞTAYIZ ÇÜNKÜ BEN MOTORA BİNİCEĞİM ZAMAN HAYALİMDEKİ MAKİNE 1000 RR DI AMA ALLAHTAN NE AİLEMDE ALICAK MADDİYAT VARDI NE ÇEVREMDE VERİCEK KİMSE 20.000 KİLOMETRA ÇEŞİTLİ SCOOTER LARLA YOL YAPTIM SONRA VİTESLİYE GEÇTİ. 250 CC YE KADAR VİTESLİ MOTOR KULLANDIM 15.000 KM YE YAKIN AMA HALE 600 CC 1000 CC Bİ MAKİNA İÇİN KENDİME GÜVENİM YOK AÇIKÇASI

emoelee
13 Nisan 2014, 02:41
KARDEŞİM BAK AYNI YAŞTAYIZ BEN ARABA TAMİRCİSİYİM BEN 14-15 YAŞIMDAN BERİ EHLİYETİZ MOTOR KULLANIYORUM 3-4 KE Z ARAÇ İÇİ ARAÇ DIŞI KAZA YAPTIM ALLAHA ŞÜKÜR FAZLA Bİ ZARAR ALMADIM İKİ TEKER ÜSTÜNDEDE İKİ ADET KAZAM VAR İLKİNDE SCOOTERLA İL BİNDİĞİM ZAMAN ARKA FEN TUTMAYINCA ÖN FRENE ABANDIM YAVAŞTIM ZATEN SADECE DÜŞTÜM İKİNCİDE ÖNDEKİ ARABA ZART DİYE DURUNCA FREN TTUMADI ARABANIN ARASINA GİRDİM BİŞEY OLMADI.AMA BU SALI DAHA KAFAMDA KASK YOKTU YEMEĞE CIKTIM RACER 200 LE 3. VİTESDEYDİM EN FAZLA 100 KM HIZIM VAR VİRAJI GÖRÜNCE 30-40 KADR DÜŞTÜM AMA VİRAJI ALAMADIM ŞU ANDA KAFAMDA 5 DİKİŞ VAR AYAĞIMIN ÜSTÜNE DAHA BUGÜN BASABİLDİM.600 CC Bİ MAKİNAYLA VUL EKİPMANLI KAZA YAPIPTA KAFASI KASKLA BERABER BARİYERE TAKILIP KOPAN BİLİYORUM YANİ DÜŞÜK CCC

Bende direkt yuksek bi seyle baslamayi dusunmuyorum ama kalkipta 1 senede beklemem bi R6 ya binmek icin.Maksimum 4-5 ay idare edicem ybr honda vs. Tarzi motorlarla bakalim neler olacak en kotu ölüm var ucunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

ARKADAŞIN HEVESİNİ İNATCILIĞIN ANLIYORUM AYNI YAŞTAYIZ ÇÜNKÜ BEN MOTORA BİNİCEĞİM ZAMAN HAYALİMDEKİ MAKİNE 1000 RR DI AMA ALLAHTAN NE AİLEMDE ALICAK MADDİYAT VARDI NE ÇEVREMDE VERİCEK KİMSE 20.000 KİLOMETRA ÇEŞİTLİ SCOOTER LARLA YOL YAPTIM SONRA VİTESLİYE GEÇTİ. 250 CC YE KADAR VİTESLİ MOTOR KULLANDIM 15.000 KM YE YAKIN AMA HALE 600 CC 1000 CC Bİ MAKİNA İÇİN KENDİME GÜVENİM YOK AÇIKÇASI

Guven meselesi gercekten kisiye gore degisiyor su dunyada ölümden gram korkmam 300 metre yukseklikten parasutum koparak 2 ayagim ve kaburga kemigimin kirilmasina ragmen hicbirseyden vazgecmedim.En kotu olurum arkadas bundanda gram korkmam allaha cok sukur bu zamana kadar basima gelmeyen kalmadi bu saatten sonrada kalmasin zaten en azindan herseyi yasamis olurum

nurol
13 Nisan 2014, 02:42
İŞİN DALGASINDAIN SSENDE BENİM GİBİ AMA İLK DEFA YARALANMALI KAZA GEÇİRDİM VE O AN BARİYERE KAFAMI VURURKEN ÖLÜMDEN KORKTUM BENDE SENİN GİBİ DİYODUM AMA CAN TATLI FİKRİNE SEVİNDİM SENİ BİRAZ DURAKLATABİLDİYSE UFK CCYLE 4-5 AYDA FAZLA İİ DEĞİL AMA İDARE KARDEŞİM AMA 1-2 AY Bİ SCOOTER KULLAN TRAFİKTEN SENDE TEK RİCAM BU DİREK VİTESLİYE ATLAMA

emoelee
13 Nisan 2014, 02:45
İŞİN DALGASINDAIN SSENDE BENİM GİBİ AMA İLK DEFA YARALANMALI KAZA GEÇİRDİM VE O AN BARİYERE KAFAMI VURURKEN ÖLÜMDEN KORKTUM BENDE SENİN GİBİ DİYODUM AMA CAN TATLI FİKRİNE SEVİNDİM SENİ BİRAZ DURAKLATABİLDİYSE UFK CCYLE 4-5 AYDA FAZLA İİ DEĞİL AMA İDARE KARDEŞİM AMA 1-2 AY Bİ SCOOTER KULLAN TRAFİKTEN SENDE TEK RİCAM BU DİREK VİTESLİYE ATLAMA

Scooter bulabilirsem onunlada devam ederim ama 1-2 ay boyunca ybr ile devam edicem baska tavsiyeleriniz varsa bekliyorum birde ustteki arkadaa R6 sinifi motorlar 18 de aliniyor !7 de degil yazmisti onun hakkinda bilgin varmi bu seneden su ehliyet isini cikarmak istiyorum aradan

nurol
13 Nisan 2014, 02:47
KARDEŞİM SON YAZDIĞINI OKUDUMDA ŞİMDİ BENCE SANA BU SAYFADAN HAYIR ÇIKMAZ YAPTIĞIN ÇOK YANLIŞ BİŞEY AMA KARAR SENİN.YAPTIĞIN KAZALRDADA YÜCE RABBİM SENİ ANNE BABANA SEVDİKLERİNE BAĞIŞLAMIŞ.SEN İNANDINA GEBERİCEM DİYOSAN 600 CC AZ BE OLUM 1000 CC 1200 CC Bİ MAKİNAYA BİN DAHA RAHAR EDERSİN FAZLA ACI CEKMESSİN HADİ EYVALLAHA DAHA CAHİLSİN.

Espaniole
13 Nisan 2014, 04:18
Ne olmuş bu foruma, bu hal nedir?

Ölürüz sıkıntı yok diyenler, büyük ifadelerle yazanlar, 3 ay tecrübeyle r6 alanlar, 17 yaşında otomobille 120 altına inmeyenler, tecrübe edinmeden kulaktan dolma bilgi satanlar,konuyla alakasız anılarını anlatanlar...

İmla kuralları yerlerde.

Adam diyor ki 'Paraşütle atladım şuramı buramı kırdım, o yüzden r6 sürerim'. 'Evet başlangıçta r6 çok fazla, 3 ay 125 cc kullanıp r6 alırım'.

Neyse çok şey yazacaktım ama susuyorum.

cece89
13 Nisan 2014, 05:36
al babacım al r6 küçük gelir Mv Agusta'lara falan bak onların sesi biraz daha tok çıkıyor.
Eğitime gerek yok youtube video kaynıyor aç 2 dk izlesen yeter sana 330 km görürsün sonra otobanda
Al valla al hiç düşünme zaten baban eski motorcu sana bir ... olmaz

Boynuna da muska tak önemli olan o kaskta takma motorun sesini daha net duyarsın o zaman.
Eldiven takma hiç gaz nasıl açılır daha net hissedersin elin alışır.
Adamların 1.500 tl ye sattıkları montlarda para tuzağı zaten rahatsız hissediyorsun rahat manevra yapamazsın motor üstünde hiç giyme kardeşim.

Ehliyet mi ne gerek var Ehliyet mi kullanacak motoru ehliyeti alınca hem hevesin kaçar ehliyetsiz daha zevkli seni o hızlarda hiç bir polis yakalayamazki hem durduk yere bir kart için 600 tl para ona mı vereceksin

Hadi yolun açık olsun rüzgarın oğlu

YouSuffer
13 Nisan 2014, 13:52
Başımız sağolsun yazayım ben direk

gugukk
13 Nisan 2014, 13:58
Ecel gelmişse kimse kaçamaz arkadaşında eceli gelmiş işte almak istiyorsan al buraya konu açıp insanlar alma demesine rağmen almak istiyorsan neden konu açıyorsun al gitsin ama mezarınıda hazırlaki ailene yük olmasın

emoelee
18 Nisan 2014, 02:21
Hala yasamaktayim sadece kucuk bi kol cikmasi yasadim onun disinda problem yok ama bu canavar gercekten harika acikcasi motorun boyle bi haz verecegini sanmiyordum