PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Harley-Davidson ile başlamak (?)

Septendecim
12 Nisan 2014, 22:01
Oncelikle herkese merhaba. Ben Batu, 15 yasindayim. Tanisma konusu acmadigim icin ozur dilerim, yaklasik 2 senedir forumu takip ediyorum fakat son zamanlara kadar uyelik alma ihtiyaci hissetmedim.

Kendimi tanittigimi varsayarak konuyu acma nedenime gelmek istiyorum. 2 sene sonra gereksinimleri (ehliyet,korumaliklar vesaire) karsiladiktan sonra bir motosiklet sahibi olmayi dusunuyorum. Forumda daha oneki konulara baktim, herkes dusuk cc motosikletler ile baslanmasini oneriyor, ben de sizlerin, buyuklerimin sozlerini dinleyerek dusuk cc bir motosiklet ile baslamak istiyorum. Fakat hayallerimin motoru Harley Davidson. Arastirdim biraz fakat dusuk ccli bir HD goremedim. Chopperlar zaten agir motorlar, 600cc bir HD ile baslamam buyuk bir sorun olur mu? Veyahut daha dusuk cc bir HD var mi?

solmyr
12 Nisan 2014, 22:05
500lük ama türkiye ye gelmiyor galiba, belki sen 18 yaşına gelene kadar getirirler. ama 1 yıl kadar 250cc altı motosiklet kullanmak, tecrübenin yanında, motosiklet tercihlerini de değiştirebilir. sonra "meğer hayallerimin motoru bu değilmiş" demeyin :)

Septendecim
12 Nisan 2014, 22:10
Cevabiniz icin tesekkurler, sanirin 500cclik bir HD ilr baslamak bile (geldigini varsayarak) tehlikeli bir is olur. Racing motorlari falan cidden sevmiyorum. Bu sartlar altinda neler onerebilirsiniz?

solmyr
12 Nisan 2014, 22:13
sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim. bu eğitimlerden sonra illede hd derseniz 500lük hd uygun olur. 500lüğün teknikverileri bilmiyorum ama hd pek performanslı motosiklet üretmiyor. o yüzden çok sorun olacağını sanmıyorum. eğitim şart. :)

işte 500lükhd patpat'ı

http://techglimpse.com/wp-content/uploads/2013/01/harley-davidson-500-cc-1.jpg

ogzcngdk
12 Nisan 2014, 22:17
harleyin şuandaki en düşük cc li motoru 883 cc sanıyorum 500 cclik street motorları gelecek onlarda cruiser değil zaten..

bence sen en azından 1 sene 15-20 bin km 250 cc motorla gez olayı kavra ondan sonra geçersin harleye büyük cc motorlar hata affetmez güzelim harley yerlerde sürünmesin sonra

solmyr
12 Nisan 2014, 22:18
bu arada ilk aşamada 750lik olanı gelecekmiş. o da vergi diliminin üzerine çıkıyor ne yazık ki.

Septendecim
12 Nisan 2014, 22:23
Hepinize tesekkurler, zaten direkt HD ile baslamak beni de dusunduren bir olaydi sizlerin cevabiyla emin oldim diyebilirim. Peki 250cc chopperlar icinde uzmeyecek ya da az uzecek bir tavsiyeniz var mi?

shooter1
12 Nisan 2014, 22:30
ilk sürüş ve harleye hakim olmak imkansız gibi bir şey trafik dediğin olayda herşey farklı

solmyr
12 Nisan 2014, 22:33
sıfır olacaksa tek seçenek gv250. o da pek chopper değil. daelimin motoru var ama onu tavsiye etmem. başlamak için hd düşündüğünden ekonomi yeterli olarak düşünüp çinli tavsiye etmiyorum :)

COQ
12 Nisan 2014, 22:34
Henüz super quinque iken
Türkiye sartlarinda motosiklet kullanmak yasak.
Fakat septendecim oldugunda ehliyet alip istedigin motosikleti kullanabilirsin.
Cruiser tipi motosikletler septendecim yaslarinda pek mantikli bir tercih olmaz.
Daha rahat ve stabil motosikletlere yönelmeni öneririm.
Küçük bir naked al ve viginti olana kadar kullan.
Sonra ne alacagini zaten biliyor olacaksin.:wiinkk:

YouSuffer
12 Nisan 2014, 22:34
KUBA SUPERLIGHT 200 çok tercıh edılen motor goruntusu vs.de fiyata göre guzel. Onla uygun egıtımı alarak başlayabılırsın

solmyr
12 Nisan 2014, 22:39
Henüz super quinque iken
Türkiye sartlarinda motosiklet kullanmak yasak.
Fakat septendecim oldugunda ehliyet alip istedigin motosikleti kullanabilirsin.
Cruiser tipi motosikletler septendecim yaslarinda pek mantikli bir tercih olmaz.
Daha rahat ve stabil motosikletlere yönelmeni öneririm.
Küçük bir naked al ve viginti olana kadar kullan.
Sonra ne alacagini zaten biliyor olacaksin.:wiinkk:

quinquaginta olmuş üyemizi dinlemeni öneririm :P

ferdinandd
12 Nisan 2014, 22:42
Quin ney olmuşmuş dinleyelim ::huuuh::

:mrgreen:

Altın enbiseli adamda duyduğum bir istatistiğe göre Türkiye Cumhuriyeti kayıtlarında Harley Davidson kullanıcısı olupta ölen hiçkimse olmamış,

risk "0" yani, al yardır bence :flower:

Şşşş şaka aa, o yaşlar babadan araba kaçırma yaşları ciddiye falan alırsın sakınnn :santa:

Septendecim
12 Nisan 2014, 22:47
Herkese ayri ayri tesekkur ediyorum. Mobilde oldugumdan dolayi alinti yaparak cevap yazmak sikinti oluyor, affola. Onerileriniz dogrultusunda vazgectim bu chopper isiden (ilk motor olarak) evet dusunelerim de cabuk degisiyor farkindayim. ERGENIM SEPTENDECIM OLMAK ISTIYORUM.
Suan sakinim, CBR 125r'a binip gidecegim sonunda galiba.

solmyr
12 Nisan 2014, 22:55
Quin ney olmuşmuş dinleyelim ::huuuh::

:mrgreen:

Altın enbiseli adamda duyduğum bir istatistiğe göre Türkiye Cumhuriyeti kayıtlarında Harley Davidson kullanıcısı olupta ölen hiçkimse olmamış,

risk "0" yani, al yardır bence :flower:

Şşşş şaka aa, o yaşlar babadan araba kaçırma yaşları ciddiye falan alırsın sakınnn :santa:

harley davidson satın almak aslında bir motosikletten çok bir hayat tarzı satın almak gibi oluyor çoğu zaman. insanlar o kültüre özeniyor. (bende :)) harley sahipleride hevesini bu yüzden çok çabuk alıyor. bu yüzden harleyde 2. elde çok acayip fiyat kaybedişleri olabiliyor. ben bazen şaşırıyorum, yepisyeni motorlar sıfırının 5000 10000 altına satılıyor. işin ilginci 50000 100000km civarı harleylerinde fiyatları bunlardan çok aşağıda değil :) harleyi ikinci el almak lazım.
ya durum böyle ya da hd tarafında da acayip km oynamaları oluyor.
(güneşi arkalarına alıp, doğuya doğru seyreden iron butt harleycileri tenzih ederim :))

YouSuffer
12 Nisan 2014, 23:04
cbr 125 yerıne daha dusuk bı motosıkletle başlıyabılırsınkı yaşın daha kucuk. cbr 125 cc olmasına ragmen ss bir motordur.

EmrE_09
12 Nisan 2014, 23:21
maddi durumun iyiyse ilk eğitim alarak başla.eğitimden sonra 250 cc V motor gv250,virago 250,dragstar 250 bak işte..harley 250 cc için çalışmalara başladı bu arada.onada yetişebilirsin.büyük ihtimal türkiyeyede gelicek.orta doğu için çıkarıyolar çünkü

SuperLigter
12 Nisan 2014, 23:33
17 yaşımdayım . ehliyetimi alır almaz 150 cc bir cruiser aldım . bu yaz chopper a dönüştürücem .
Milletin dediklerine bakma harley seviyorsan , harleyli değil ama chopper la başlamanı öneririm .

COQ
13 Nisan 2014, 00:21
quinquaginta olmuş üyemizi dinlemeni öneririm :P

Oha lem o kadar da yasli degilim.
Andrapoz yaptin bizi yahu!!

solmyr
13 Nisan 2014, 00:25
Oha lem o kadar da yasli degilim.
Andrapoz yaptin bizi yahu!!

valla profil resmine bakarak öyle dedim :P

nurol
13 Nisan 2014, 00:44
yukinin 250 cc chopperini kullan bence rahat bi motor alışman için

oe0109
17 Temmuz 2014, 15:15
Oncelikle herkese merhaba. Ben Batu, 15 yasindayim. Tanisma konusu acmadigim icin ozur dilerim, yaklasik 2 senedir forumu takip ediyorum fakat son zamanlara kadar uyelik alma ihtiyaci hissetmedim.

Kendimi tanittigimi varsayarak konuyu acma nedenime gelmek istiyorum. 2 sene sonra gereksinimleri (ehliyet,korumaliklar vesaire) karsiladiktan sonra bir motosiklet sahibi olmayi dusunuyorum. Forumda daha oneki konulara baktim, herkes dusuk cc motosikletler ile baslanmasini oneriyor, ben de sizlerin, buyuklerimin sozlerini dinleyerek dusuk cc bir motosiklet ile baslamak istiyorum. Fakat hayallerimin motoru Harley Davidson. Arastirdim biraz fakat dusuk ccli bir HD goremedim. Chopperlar zaten agir motorlar, 600cc bir HD ile baslamam buyuk bir sorun olur mu? Veyahut daha dusuk cc bir HD var mi?

Sevgili kardeşim,

Bende ilk motoru HD olanlardanım. Daha önce mobilete ve yarı otomatik çin scooterına binmiştim , hiç vitesli motor kullanmamıştım.. Ama motorsiklet almadan önce ne kadar ehliyetin olsada sana tavsiyem özel bir motor sürüş kursuna gitmendir. İlla çok uzun süre devam etmen şart değil ama orada motor sürmenin mantalitesini anlaman lazım. Ben şahsen 5 - 6 kere gittim. Her kurs 1 saat sürüyordu. İlk gittiğimde debriyaj nerede vites nerede onu bilmiyordum.

Bu arada kötü örnek olmak adına değil sadece olabilitesini göstermek için yazdım bunları. Ben bunları yaptığım da 24 yaşımdaydım.

Gelelim Harley e,
HD nin en küçüğü 800 cclik iron modeliydi. Ama bu sene daha küçük motorları da gelecek diye duydum. Ama ne kadar harley dersen orası meçhul. Aynı vergiden kaçmak için yeni piyasaya çıkan 1.6 c serisi mercedes yada bmw3 gibi. içi boş gibi geldi bana.

Benim ilk motorum Harley Davidson XL1200 X 48 Sportster oldu. Allah a şükür de hiç bir kaza atlatmadım. Zaten motorun belli bir ağırlığı var , onu kullanan da ondan etkileniyor. Uçayım kaçayım derdine düşmüyorsun. Hele hele bir sesi var emin ol ara gaz verince tırlar bile şerit değiştirip yol verdi bana. Farkedilmeme gibi bi şansın yok. Ama ekipman şart. Bu tavsiyeme kulak ver.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-harley-davidson-harley-davidson-xl1200-x-forty-eight-48-sportster-ekipmanli-172301028/detay/

Buda benm ilk motorum.

Sorun olursa çekinme.

Darkcity2000
17 Temmuz 2014, 16:12
hocam sizinki uc ornek, yeni baslayana 1200 cc onermek araba kullanmayana ferrari tavsiye etmek gibi.. sizin 1200 makinenim 0-100 u kac saniye?

chcts1
17 Temmuz 2014, 16:39
fortyeight olmaz da 833 iron olur :D