PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoru yikadiktan sonra calismiyo

celebi16
12 Nisan 2014, 20:15
Arkadaslar motoru yikadiktan sonra bi turlu calistiramiyorum takir tukur ses yapiyo bi kolayi varmidir bu isin yada neden calismiyo yikmacida yikayinca problem olmuyo hortumla kendim yikayinca promlem cikario

canerol
12 Nisan 2014, 20:29
belkim biyerlerine su kaçıyodur :queen:

buji piposuna falan su kaçırıyosundur...ama takur tukur deyince marş otomatiğinede kaçıp çalıştırmıyorda olabilir..

marş basıptamı çalışmıyor...yoksa hiçmi marş basmıyor.

ferhatkars
12 Nisan 2014, 20:35
marş basıyor ve çalışmıyorsa debriyaj müşürü, varsa yan ayak müşürü ve
buji kablosunun hem bobine hemde bujiye bağlanan kısımlarını sudan arındır çalışacaktır...

celebi16
13 Nisan 2014, 12:34
Mars basiyo ama bi turlu almiyo bazen alio ama gaz verince boguluyo stop edyo motorun sogumasiyla ilgili diye dusundum ama dun uzerinden iki saat gecmesine ragmen gene calistiramadim vurdurarak zar zor calisti

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Cevaplar icin tesekkurler

canerol
13 Nisan 2014, 12:45
buji piposu veya açıkta olan bir sokete su girdiğinden çalışmıyor...geçen arkadaşın driftide öyle oldu vurdurarak çalıştırdık sonra kuruyunca normale döndü.

cenkito
13 Nisan 2014, 13:20
birde marka modele göre karburatöre de su kacmıs olabilir

hava filtresiyle baglantı yerinden, su girebiliyor. orayıda kontrol etmekde fayda var.

ama genelde yıkamadan sonra elektirik sisteminden kaynaklı sorun olabiliyor

celebi16
13 Nisan 2014, 13:20
Aynen benim mevzuu da ayni sonra problem yok buyuk ihtimal dediginiz gibi tesekkurler soketleri bi kontrol ettireyim elektrikcide en iyisi