PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : her an intihar edebilirim !!!

Sayfa : [1] 2

barodi
11 Nisan 2014, 23:59
8 senedir özel bir klinikte psikolojik tedavi görüyorum. motor hayatım başladığı andan itibaren hayattan yeniden zevk almaya başlamıştım. motosikletime binince sanki başka bir dünyada yaşıyor tüm dertleri herşeyi unutuyordum motor sürerken. karşıma geçenlerde akrabanın düğününde bir bayan çıktı. etkilendim beğendim evlilik adına birşeyler için çıkmaya karar verdik.
motora karşı zaafı varmış ! ya motor ya ben dedi. ilk başta bırakamadım hatta yalvardım beni motorumla kabul et diye. oda ben evlecenğim eşimi merak edemem dedi . durumu anlattım ozaman arabaya ucaga da binmeyelim vs.. dedim.
bir ara onsuz yapamayacağımı anladım tamam motoru evlenirsek satıcam dedim bidahada binmiycem dedim yemin edip söz verdim. ama daha şimdiden alışmaya çalışıyorumda olmuyor !!!. tıpkı bir sigara gibi eroin gibi günde 10 dk binsem bile yetiyor bana. binmediğim gün sıkıntı basıyor. bendeki tutku aşk heves tiryakilik her neyse olmuyor. çözümü varmı sizce? herşeyi denedim ! ben yavaş sürüyorum full ekipman geziyorum vs.. anlamıyor. motorsuz bir hayat düşünemiyorum .aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
az öncede duygu sömürüsü yaptı sen beni özlemiyon motorunu özlüyon diye (en nefret ettiğim şey bir bayanın duygu sömürüsü yapması). işin içinden çıkamıyorum hayat şimdiden zindan oldu motorumla ben mutluyduk. şimdi sıkıntılıyım. iyice bunalmaya başladım !!!.durum iyi deyil

solmyr
12 Nisan 2014, 00:03
müstakbel eşinizde, sizde konuya çok abartılı yaklaşmışsınız. çok basit bir konu. çift olarak psikolog ile görüşmenizi öneririm. bu durum sorun olmaktan çıkacaktır. karşılıklı mutlu olmak varken, zevklerinizi törpülemeyin, intihar edebilirsiniz yoksa.

wolrath
12 Nisan 2014, 00:04
hiçbir "ınsanoğlu" senden değerlı değil. bazen bencil olmakta fayda var.

sarıderler
12 Nisan 2014, 00:04
Yanlıs anlama ama tercihler her zaman kötüdür insanı olduğu gibi sevmen gerekir secenekler arasında kalma hangisiyle mutluysan onu yap

Ahmet Abi
12 Nisan 2014, 00:12
Motor tehlikeli hocam. 4 tekerden şaşma.

acayüp
12 Nisan 2014, 00:15
Tehlikesiz tek yer vardı orada da ömrümüz 9 ayı aşmadı.

OFG
12 Nisan 2014, 00:17
Hüğloooo.
İntihar edeceksen 3-5 tane hırsızı yolsuzu öldür öyle et bari bi işe yara ^^
Sen kendini düşünmezsen kimse seni düşünmez, psikolok falan hikaye . Kişiliğini mezun et şu liseden öncelikle :D

Potenza
12 Nisan 2014, 00:19
Hayırlısı...
Ne diyelim..2 tekerden sasma

cenkito
12 Nisan 2014, 00:25
8 senedir özel bir klinikte psikolojik tedavi görüyorum. motor hayatım başladığı andan itibaren hayattan yeniden zevk almaya başlamıştım. motosikletime binince sanki başka bir dünyada yaşıyor tüm dertleri herşeyi unutuyordum motor sürerken. karşıma geçenlerde akrabanın düğününde bir bayan çıktı. etkilendim beğendim evlilik adına birşeyler için çıkmaya karar verdik.
motora karşı zaafı varmış ! ya motor ya ben dedi. ilk başta bırakamadım hatta yalvardım beni motorumla kabul et diye. oda ben evlecenğim eşimi merak edemem dedi . durumu anlattım ozaman arabaya ucaga da binmeyelim vs.. dedim.
bir ara onsuz yapamayacağımı anladım tamam motoru evlenirsek satıcam dedim bidahada binmiycem dedim yemin edip söz verdim. ama daha şimdiden alışmaya çalışıyorumda olmuyor !!!. tıpkı bir sigara gibi eroin gibi günde 10 dk binsem bile yetiyor bana. binmediğim gün sıkıntı basıyor. bendeki tutku aşk heves tiryakilik her neyse olmuyor. çözümü varmı sizce? herşeyi denedim ! ben yavaş sürüyorum full ekipman geziyorum vs.. anlamıyor. motorsuz bir hayat düşünemiyorum .aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.
az öncede duygu sömürüsü yaptı sen beni özlemiyon motorunu özlüyon diye (en nefret ettiğim şey bir bayanın duygu sömürüsü yapması). işin içinden çıkamıyorum hayat şimdiden zindan oldu motorumla ben mutluyduk. şimdi sıkıntılıyım. iyice bunalmaya başladım !!!.durum iyi deyil

ya orta yolu bulmalısınız

ya da dogru insanı . bir ömür öle gecmez

bugun yarın gemişe döneceginizi adım gibi biliyorum

motor tedavisi olmayan tek GÜZEL hastalıktır.

allah yardımcınız olsun,

ya bir hayat boyu o insanla zevksiz bir tarzda birikte olacaksınız

yada baska birisiyle cok daha zeevkli ve BİRLİKTE bir yasam yasayacaksınız

erkanzdemir
12 Nisan 2014, 00:26
Başlangıç için kötü bir durum olabilir.
Konu eşinizin sizi ve dolaylı olarak eşinizin kendisini düşünmesidir.
Hiç bir başlangıç şartlı olmamalıdır şart varsa sonunda problem çıkacaktır, Başlangıç olduktan sonra şartlar hayata göre değişecektir yada hayat şartlara göre şekillenecektir.
Eşler arasındaki sevgi sömürüsü, ya ben ya o deyişleri genelde ben tercihi ile başlar ama sonra hep böyle devam etmez ya kişilik bozuklukları başlar yada restleşerek (O) na dönülür ve sonuç başta olması gereken ben böyleyim işine gelirseye gelir.

İlk karar son kararın pişmanlığıdır.

No_MerCy_
12 Nisan 2014, 00:47
emaaannn pirrrrrttttt. dert ettiğiniz şeylere bak..

MotojeN
12 Nisan 2014, 00:49
Ya motorumla alırsın yada hiç de geç.
Bu ne ya.

hasanrs
12 Nisan 2014, 01:03
Mümkünse rus kız bul. Her türlü sür...

nothingelse
12 Nisan 2014, 01:16
hehe çok iyi yaa :)

jedilight
12 Nisan 2014, 01:22
Kardes burdaki kimse senin derdinden anlamaz. Olay sende bitiyo.

Motosiklet yerine baska hobi bul kendine, parasut, bisiklet yada atv al. Bunlar da seni rahatlatacaktir. Yada olmadi tamam biraktim de evlen, sonra 50cc lik bi motor al bakkala gitmek icin, mahalle arasi kullanirim de otobanda sagdan sagdan yardirirsin caktirmadan.

Evlendikten sonra ikna edersin, baslarsin elektrikli bisikletten yavas yavas buyutursun.

tragedie
12 Nisan 2014, 01:23
ALLAH başka derst vermesinde eğer ileride evleniceğin bayan şimdiden seni tercihler yapmaya zorluyorsa ileride dahada ilerler bu durum devamlı taviz vermeni isteyecektir. konuşup anlaşmaktan başka bir şey gelmez elden.

barodi
12 Nisan 2014, 01:32
ALLAH başka derst vermesinde eğer ileride evleniceğin bayan şimdiden seni tercihler yapmaya zorluyorsa ileride dahada ilerler bu durum devamlı taviz vermeni isteyecektir. konuşup anlaşmaktan başka bir şey gelmez elden.
aynen daha şimdiden tercihler yapmaya zorluyor. kendi dayalı döşeli evim varken başka yerden ev istiyor ailesine yakın olmak istiyor.

güvenyahya
12 Nisan 2014, 01:33

akşam akşam güldürdün be abii :) :)

barodi
12 Nisan 2014, 01:36
Kardes burdaki kimse senin derdinden anlamaz. Olay sende bitiyo.

Motosiklet yerine baska hobi bul kendine, parasut, bisiklet yada atv al. Bunlar da seni rahatlatacaktir. Yada olmadi tamam biraktim de evlen, sonra 50cc lik bi motor al bakkala gitmek icin, mahalle arasi kullanirim de otobanda sagdan sagdan yardirirsin caktirmadan.

Evlendikten sonra ikna edersin, baslarsin elektrikli bisikletten yavas yavas buyutursun.
3 sene bisiklet kullandım sarmıyor zaten zevk almıyordum bisikletten işe gidip gelmelik sürüyordum. motoruda iş için aldım ama tadı bambaşka çıktı. atv nin trafik sorunu var aralara giremiyon oda stres .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Hiç bir başlangıç şartlı olmamalıdır şart varsa sonunda problem çıkacaktır, Başlangıç olduktan sonra şartlar hayata göre değişecektir yada hayat şartlara göre şekillenecektir.
Eşler arasındaki sevgi sömürüsü, ya ben ya o deyişleri genelde ben tercihi ile başlar ama sonra hep böyle devam etmez ya kişilik bozuklukları başlar yada restleşerek (O) na dönülür ve sonuç başta olması gereken ben böyleyim işine gelirseye gelir.

psikologum gibi konuştun çok doğru söylüyorsun inşallah hayalindeki vfr yi alırsın !

adem80
12 Nisan 2014, 01:38
ben evlenene kadar motora binmem diyodu, şimdide indiremiyorum. Vardır bi çaresi. Sen vazgeçemiyosan karşındakini tiryaki yapacaksın. :)

barodi
12 Nisan 2014, 01:42
içimi döktüm rahatlamak için !
çok güzel yorumlar sundunuz !
hepsini not aldım aklıma geldikçe okuyucam .
teşekkürler herşeyin bir çözümü mutlaka vardır ben umutsuzluğa karamsarlığa düşünce aklım gidip geliyo olmayan aklım !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

ben evlenene kadar motora binmem diyodu, şimdide indiremiyorum. Vardır bi çaresi. Sen vazgeçemiyosan karşındakini tiryaki yapacaksın. :)

motora zaafı var şakasını bile adını bile duymak istemiyor çok denedim

h2rx
12 Nisan 2014, 02:50
yenisini bulmadan eskisini bırakma. şimdilik he de geç. yenisinede motorun olduğunu baştan söyle. ben olsam sıkıntıya gelmezdim.

F54
12 Nisan 2014, 03:00
yaw manita için intahar edilirmi hiç bin motora bas gaza

Sosyete59
12 Nisan 2014, 04:51
geçen yaz bir abimle geziye çıktık yolda giderken yağmur başladı yağmurluklarımız vardı giymek için durdum oda durdu ben giydim abi dedim neden giymiyosun Yol ile arama bişey sokmak istemiyorum dedi kendini rüzgara bırak özgürce yaşa :D

OokareenoO
12 Nisan 2014, 06:23

Arkadaşım öncelikle Allah kolaylık versin . Ilk söylemek istediğim bir bayan duygu sömürüsü yapmaz sadece size öyle gelir çünkü duygularınızla aranızda duvarlarınız var. Kadınlar nasıl hissederlerse onu söylerler , bu sömürü değil gerçekliktir anlamaya çalışmanızı diliyorum!
Biraz arkadaşınıza da hak vermek lazım hatırladığı kötü bir anısı olabilir Yada gerçekten motorla trafik kazasından korkuyordur . Ne kadar dikkatli olsanızda kaza yaparsanız motorla yapmış olacaksınız . Kötü örnekleri çok ülkemizde!!
Bir bayan olarak evden çıkan eşin başına ne gelir diye düşünmek kolay bir şey değil.( tekrar söylüyorum ne kadar dikkatli olsanız tüm ekipmanlarınızı kullsanız bile!) çocuğunuzu istanbulun orta yerinde bırakmak gibi birşey bu, korumacı yaklaşması gayet normal , anaç sonuçta :)
5 yıl sonrasını Düşünün onsuz motorla mı mutlusunuz yoksa Motors'un onunla mı ?? Burda tercih gerçekten sizin !

memer
12 Nisan 2014, 07:20
hocam motor senin problemin değil, müstakbel eşinin problem ettiği bir konu, onun çözümü onda sende değil.hep başkalarının problem ettiği konuları sen çözmeye çalışırsan bir bakarsın dünyada başkaları için varsın.dunyada kendin için varolmayı bileceksin,varlığın içinde başkalarının varolmasına da müsaade edeceksin,onların uydusu olmadan.

otopsici
12 Nisan 2014, 10:06
Arkadaşım öncelikle Allah kolaylık versin . Ilk söylemek istediğim bir bayan duygu sömürüsü yapmaz sadece size öyle gelir çünkü duygularınızla aranızda duvarlarınız var. Kadınlar nasıl hissederlerse onu söylerler , bu sömürü değil gerçekliktir anlamaya çalışmanızı diliyorum!
Biraz arkadaşınıza da hak vermek lazım hatırladığı kötü bir anısı olabilir Yada gerçekten motorla trafik kazasından korkuyordur . Ne kadar dikkatli olsanızda kaza yaparsanız motorla yapmış olacaksınız . Kötü örnekleri çok ülkemizde!!
Bir bayan olarak evden çıkan eşin başına ne gelir diye düşünmek kolay bir şey değil.( tekrar söylüyorum ne kadar dikkatli olsanız tüm ekipmanlarınızı kullsanız bile!) çocuğunuzu istanbulun orta yerinde bırakmak gibi birşey bu, korumacı yaklaşması gayet normal , anaç sonuçta :)
5 yıl sonrasını Düşünün onsuz motorla mı mutlusunuz yoksa Motors'un onunla mı ?? Burda tercih gerçekten sizin !

size kesinlikle katılmıyorum
nasıl bir erkeğin bir kadının hayatına hükmetmesine karşı isem
bir kadının da erkeğin hayatına hükmetmesine karşıyım
ben buyum arkadaş sen de bu sun
ben nasıl senin yaptıklarına kısıtlama getirmiyorsam
sen de benimkine getirmeyeceksin
ben karım ile tanıştığımda 10 yıllık motosiklet sürücüsüydüm
ya ben ya motor dedi ben tabi ki motor dedim
şimdi birlikte şehirler arası yolculuk yapıyoruz
hiç kimse kusura bakmasın hiç kimse diğerinin emir eri değil
yok endişe ediyorum yok bilmem ne bunlar külliyen yalan

asksarabi
12 Nisan 2014, 10:43
Psikologunla konus dostum. Burada farkina varmadan yanlis yonlendiren biri de cikabilir. Herkesin kosullari kendine ozeldir. Kimse kendinden ornek vererek sana tavsiyede bulunmamali. Ayrica sevgiyi bilmeyen her ahkami kesebilir. Sevdigi istemiyor diye ya da bir cocugu olunca motoru birakan cok kisi gordum. Sonra tekrar baslayan da oldu baslamayan da. Hicbiri dunyanin sonu degil.

Felis Leo
12 Nisan 2014, 11:58
Motosiklete normal trafikte değilde, örneğin plakasız kros motoru al arazide bin arasıra evinde dursun hergün bakım yaparsın haftasonlarıda pikapla götürüp binersin yada pist motoru al trafikte kullanma bu şekilde eşin kabul edebilir.

beko12345
12 Nisan 2014, 12:05
Benim sevgilim bana motoru bırak diyecek
Ya motor ya ben diyecek
Motora binersen benle evlenemezsin diyecek

Ona Esra Erol un yolunu gösteririm :)

samet10
12 Nisan 2014, 12:12
kardeş ya motoru bırak yada onu motora alıştır başka yol görünmüyo :) ben 2. olanı dene derim :)

Oz.
12 Nisan 2014, 12:31

Ben herkes siz motorumla mutluyum. 5 yıl sonrasını düşününce sabah işe gidip gelen eşim yanımda arabamla dünya trafiğini çekmek zorunda kalan bir tatilin bile eziyet olacağını düşünmek dahi istemiyorum. Ben 5 yıl sonrasında sevdiğim kadın yanımdayken güney sahillerine sürmek istiyorum. Yolda güzel manzaralara bakıp gün batımını izlemek istiyorum. Yazın sıcağında uzun ince bir yolda asfalttan çıkan duman eşliğinde sürmek istiyorum. Çoğu kişiye az çok öğrettiğim gibi onada motosiklet kullanmasını öğretmek ve geri kalan hayatımızın yolculuklarını onun kendi motoruyla beraber peşi sıra gelmesini istiyorum. Çok ta şey istemiyorum bu hayattan. Sadece motoruma karışmasın kimse yeter.Sonuçta beni öyle tanıdı.

Şu iki replik olayı biraz olsun açıklıyor.

http://4.bp.blogspot.com/-kv0otNKHSpk/UdAPk1RnH5I/AAAAAAAAAP8/JjUqsI-HOo4/s1024/kaybedenler.jpg
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-0/c75.0.810.540/s720x720/1620904_701441819876257_586037373_n.jpg

Sana gelecek olursak barodi hocam. Aklınla kalbin çatıştığı durumlarda ben hala hangisin seçilmesi gerektiğini çözemedim. Ama babamın birkere bunun muhabbeti geçti.Diyalog aynen şu şekilde idi.

BEN - x şahıs motoru bırakıyormuş.
BABAM - Neden.?
BEN - Evlenecek miş kız arkadaşı motor kullanmasını istemiyor muş.
BABAM - Çok geç olmadan kız arkadaşını bıraksın o halde.

Bizim ailede olay bundan ibaret. Şu hayatta zevk alabileceğimiz çok şey var ki biz en büyük yaşam sevincimizi, gözümüzde ki o pırıltıyı motosiklet sayesinde kazandık. Benim bu hayatta başka yeteneğim başka bir zevkimde yok ayrıca. Çok sağlam dostlarım çok sağlam bir babam çok sevdiğim yanbakışlım var. Karnım tok sırtım pek yaşayıp gidiyorum. Beni bu yoldan çevirecek biriside varsa kusura bakmasın hiç tanışmayalım.

Fakat dediğim gibi bu benim hayatım senin hayatın sana kalmış ben sadece benimkinin nasıl olduğunu yazdım. Sen seninkinin nasıl olacağını kararlaştır.

Son olarak çokta bunalırsan söyle bir ara çay içelim biryerde. YZF aşkını giderirsin en azından.

Baraza
12 Nisan 2014, 12:48
Beraber psikoloğa motorla gidin korumalarınız full olsun,hatta sonra çıkışta pikniğe gidin gezin biryerlerde birşeyler yapın,bak bakalım sonra ne oluyor,dahada indiremezsin motordan :D

Uğur
12 Nisan 2014, 14:15
aynen daha şimdiden tercihler yapmaya zorluyor. kendi dayalı döşeli evim varken başka yerden ev istiyor ailesine yakın olmak istiyor.

motora karşı zaafı varmış ! ya motor ya ben dedi. ilk başta bırakamadım hatta yalvardım beni motorumla kabul et diye. oda ben evlecenğim eşimi merak edemem dedi .

Müstakbel eşiniz şimdiden böyle isteklerde bulunuyorsa evlenince bunların dozajı daha da artabilir.
Sizi siz yapan değerleri kabul etmeli,değiştirmemeli. Sizin mutluluğunuzu gerçekten isteyen biri sizi mutlu kılan şeyleri kısıtlama yoluna gitmemeli.

Bence profesyonel anlamda müstakbel eşinizle birlikte destek alın.İlişki ve evlilik terapisi veren bir uzmandan destek almanız sorunlarınızın çözümüne katkıda bulunabilir.

Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

merr
12 Nisan 2014, 14:25
Müstakbel eşini üzme..
Bırakmış gibi yap..
Arada bir motorunla gez toz,ama belli etme..
Gizli saklı gezilerin birinde erkenden terk-i diyar etmezsen eğer, artık yaşlanıp motora binemez duruma geldiğinde seni aldattım ama motorla deyip helallik istersin..

Not: Benim başıma gelse böyle yapardım,sadece bir öneri benimki..Kötü örnek olmak istemem :)

OokareenoO
12 Nisan 2014, 14:49
size kesinlikle katılmıyorum
nasıl bir erkeğin bir kadının hayatına hükmetmesine karşı isem
bir kadının da erkeğin hayatına hükmetmesine karşıyım
ben buyum arkadaş sen de bu sun
ben nasıl senin yaptıklarına kısıtlama getirmiyorsam
sen de benimkine getirmeyeceksin
ben karım ile tanıştığımda 10 yıllık motosiklet sürücüsüydüm
ya ben ya motor dedi ben tabi ki motor dedim
şimdi birlikte şehirler arası yolculuk yapıyoruz
hiç kimse kusura bakmasın hiç kimse diğerinin emir eri değil
yok endişe ediyorum yok bilmem ne bunlar külliyen yalan

Bende bayanın yaptıklarına katıldığımı söylemedim insanı değiştirmemekten bahsediyorsunuz ama onun motor korkusundan vazgeçmesini istiyorsunuz! Herkes birbirini olduğu gibi kabul etse çok daha güzel olurdu ama çiftler uyum sağlamak için bazen birşeylerden vazgeçmeyi bilmeliler. Motor kullanmak kötü birşey değil belki evet kumar içki gibi değil ama korkuyorsa da yapacak birsey oldugunu düşünmüyorum. Başkalarını bilemem de ben özellikle birebir yaşadım evlenmeden onu kabul etmem bunu etmem diyoruz bekara karı boşamak kolay gelir derler aynen öyle ! Ama evlenince değişiyor herşey fikirler tavırlar vs. Yapmam asla denilen şeyler yapılabiliyor bunun sebebi de elbet sevgi.
Değişebilir de değişmeyebilirde bayan arkadaşın fikirleri evlendikten sonra ama ilk başta bu kadar da ısrar etmemek gerek . Sevgiliyle motor bir tutulmaz! Biri tutku evet belki ama diğeri çocuklarınızın annesi olacak, birlikte herşeyinizi paylaşacağınız eşiniz!
Eğer gerçekten seviyorsanız vazgeçmeye değecek şeyler vardır.
Yıllar sonra( belki de bir motor üstünde ) başkasının karısı olarak gördüğünde kendi yanında da motoru olduğu için mutlu olacaksa eyvallah .
Benim eşimde korktuğu için kabul etmiyordu ama şimdi daha ılımlı bakıyor! Bazen insanlara zaman vermek gerek.
Uzun yazdığım için özür dilerim bu arada ama ben olsam motor gibi birsey de konu yapmam ama hadi diyelim yaptım motoru seçen biriyle evlenmezdim :)
Allah mutluluk versin bu arada:)

baris21
12 Nisan 2014, 14:53
evlenirken ya motor ya ben,evlenırsın halı saha ya ben,bekar arkadaşlar ya ben,hep annenden yanasın ya o ya ben,sorun motor yada araba vb..degil..evlenirken birşeyden vazgecersen cok seyden vazgeçtin demektir....eşin bile olsa buna hakkı yok.(gerekli bi sebebi olmadıkca saglık,vb...)

OokareenoO
12 Nisan 2014, 15:00
Ben herkes siz motorumla mutluyum. 5 yıl sonrasını düşününce sabah işe gidip gelen eşim yanımda arabamla dünya trafiğini çekmek zorunda kalan bir tatilin bile eziyet olacağını düşünmek dahi istemiyorum. Ben 5 yıl sonrasında sevdiğim kadın yanımdayken güney sahillerine sürmek istiyorum. Yolda güzel manzaralara bakıp gün batımını izlemek istiyorum. Yazın sıcağında uzun ince bir yolda asfalttan çıkan duman eşliğinde sürmek istiyorum. Çoğu kişiye az çok öğrettiğim gibi onada motosiklet kullanmasını öğretmek ve geri kalan hayatımızın yolculuklarını onun kendi motoruyla beraber peşi sıra gelmesini istiyorum. Çok ta şey istemiyorum bu hayattan. Sadece motoruma karışmasın kimse yeter.Sonuçta beni öyle tanıdı.

Şu iki replik olayı biraz olsun açıklıyor.

http://4.bp.blogspot.com/-kv0otNKHSpk/UdAPk1RnH5I/AAAAAAAAAP8/JjUqsI-HOo4/s1024/kaybedenler.jpg
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-0/c75.0.810.540/s720x720/1620904_701441819876257_586037373_n.jpg
.

Herkessiz motorla mutluyum diyorsunuz ama yanınızda eşinizle hayaller kuruyorsunuz :) ki bu çok güzel birşey!
Ben bayanın söylediği yaptı doğru demiyorum. Biraz da onu anlamak gerek dedim . Evlilikte iki tarafında alttan alması gerek bazen zamanla zaten herşey oturuyor çünkü . Ama ilk seferde seçimi kadından yana değilde motordan yana kullanmak belki de bir ömür mutlu olacağı insanı kaybetmesine sebep olabilir.
Gerçi arkadaş intihar edecek durumda!
Zamanla orta yol bulunması her iki tarafı daha mutlu eder!

psyche
12 Nisan 2014, 15:01
İntiharın sebepleri bu kadar basit değil,olmamalı,8 yıl rehabilitasyon demişsin,uzun süre,peki rahatsızlığına ne tanı konuldu yazmamışın ?
Eğer yazdıklarında ciddiysen orta yolu bulmalısınız,tatlı dil+deneyim herşeyin çaresidir.İntihar süreci ağır bir olgudur kaybecek hiçbir şeyin olmadığına inanıyorsan ve yaşadığın her an sana zulüm gibi geliyorsa hiç bir şekilde hayattan tad alamıyorsan,çıkmazdaysan vs.intihar düşünülür,böyle sevgilim motor istemiyor hadi intihar ediyom trajikomik olur.

ronnytechno
12 Nisan 2014, 16:00
Aslında ortada öyle pek de abartılacak bi sorun görmüyorum, kızla zaten yeni tanışmışsın ve geçmişine bakarsan motor sana özgürlük mutluluk vermiş , kız ne vermiş ? sadece kısıtlamalar. kızı terket önüne bak ! Allah ın verdiği var olma nimetinin tadını çıkar . acısıyla tatlısıyla hayat yaşamaya değer.

Sanırım olaylar değişmiş biz geç kalmışız yazmak için :)

obk11
12 Nisan 2014, 16:23
Abi ben 17 yasindayim yazin motorumu alicam 3 senedir bekliyorum bir kere bindim ve asik oldum bir kiz icin motorundan vazgecmeye degmez bile baskasi gelir .seni motorunla kabul etmiyorsa kabul edeni bul yada bindir motora heves ver sevdir olmuyorsa birak gitsin sonucta ailen birsey demiyorsa hic bir kimse birsey diyemez. Basta sana ya ben ya motorun diyorsa ileride baska seylerde cikarir. Benim bir kiz arkadasim vardi hic sevmezdi motorlari hergun anlata anlata sevdirmistim. motor gorse uf motora bak derdi benden once.. eger seni gercekten seviyorsa seni boyle kabul eder bir kiz icin canindan ve motorundan vazgecme motor bir tutku hastalik ve ozgurluktur ozgurlugunu kimselere verme abi tekerin duz bassin takma kafana :)

Oz.
12 Nisan 2014, 16:29
Herkessiz motorla mutluyum diyorsunuz ama yanınızda eşinizle hayaller kuruyorsunuz :) ki bu çok güzel birşey!
Ben bayanın söylediği yaptı doğru demiyorum. Biraz da onu anlamak gerek dedim . Evlilikte iki tarafında alttan alması gerek bazen zamanla zaten herşey oturuyor çünkü . Ama ilk seferde seçimi kadından yana değilde motordan yana kullanmak belki de bir ömür mutlu olacağı insanı kaybetmesine sebep olabilir.
Gerçi arkadaş intihar edecek durumda!
Zamanla orta yol bulunması her iki tarafı daha mutlu eder!

Ben şimdiki zaman için konuştum orada herkes siz motorum ile mutluyum derken. Gelecek zaman içinde hayal kurdum. Sonuçta bir gün evleneceğim, nasip kısmet. Fakat gene dediğimin arkasından eğer evleneceğim hatunun kararları beni mutsuz edip bir ömür hep eksik yaşamamı sağlayacaksa başımı iki elimin arasına alır bir düşünürüm. Acaba bu doğru kişi mi diye.

İNTİHAR'da bana göre zavallılıktır. Ben bana kendim için lazımım arkadaş. Bir başka sebep neden zorluk ne olursa olsun düşer kalkarım gene düşerim gene kalkarım. Bir gün bir bakarım varmak istediğim noktadayım. Tıpkı imzamda yazdığı gibi.

Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

ucanteneke5
12 Nisan 2014, 17:00
bitmeyen tek AŞK motosiklet aşkıdır bir bayan için motosikleten veyat çok sevdiğin bişeyden vazgeçmek en büyük hatadır insanın hayatından.

Macit250
12 Nisan 2014, 17:12
APAÇİYİM....

ceyceypad
12 Nisan 2014, 17:13
üç tekere geç piaggio mp3

yürekçe
12 Nisan 2014, 17:44

aaah be orhanım, dedik ama dinletemedik... :(

otopsici
12 Nisan 2014, 19:10
aaah be orhanım, dedik ama dinletemedik... :(
Sencer abi seni görmek çok büyük zevk çok özlemişim muhabbetini sağlığın nasil

YBRMANİA
12 Nisan 2014, 19:46
Eş adayı gerçekten seviliyorsa yapılmayacak şey yoktur,bazı arkadaşlar çıkıp ne alaka diyecekler motora bınmeyıverın olmezsınız ama sizi gerçekten sevdiğini düşünüyosanız ve onu motordan daha çok seviyorsanız ki ikisi mukayese edilemeycek şeyler ben motorumu değişmem hiçbişeye diyenseniz kız arkadaşınıza elveda diyeceksınız.yada onunla bi ömre evet se cevabınız o zaman da motosıklete elveda.hiç kimse sevdgiğinin kötülüğünü istemez korktuğu içindir benımde nişalnlim aynı sızınkı gıbı ve motora su an hafta 1-2 bınılıyo ve mecburiyetten motor her zaman bulunur ama seven ?

VlknDnmz
12 Nisan 2014, 20:53
Yaza kadar idare et havalar ısınınca
Bir şekilde ya şurdan ekmek alalım şurdan bi dönelim bi bahane bul yavaş yavaş püfür püfür git...
İşini hallettikden ya sonra ya yakın bi yerde çay içmeye gidelim ağır ağır gideriz bişe olmaz vs. yap...
Telefon başında reddeder motorun başında söylersen heycanla karışık bi anlık cesaret eder gene ürkütmeden yavaş yavaş git...
Bu şekilde alıştırıyosun...

Ahmet Abi
08 Kasım 2014, 01:56
Tedaviniz tamamlandıktan sonra tekrar düşünün. Sağlık ve maddiyat yerinde olduğu sürece hayat yaşamaya değer.

8 senedir özel bir klinikte psikolojik tedavi görüyorum.