PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay'den kask almak

Motorcu Abi
11 Nisan 2014, 22:12
Gümrük sınırı 100$ sanırım.
sınır 100$ kaliteli bir çok kask mevcut.

Birde ceket dizlik eldiven vs. ebay linkini atar mısınız? İngilizcem pek iyi değil bulamadım bir türlğ :mrgreen:

ccc67
11 Nisan 2014, 22:13
Gümrük sınırı 100$ sanırım.
sınır 100$ kaliteli bir çok kask mevcut.

Birde ceket dizlik eldiven vs. ebay linkini atar mısınız? İngilizcem pek iyi değil bulamadım bir türlğ :mrgreen:
Neden Türkiyeden almıyorsunuz?

Tİme_shİft42
11 Nisan 2014, 22:15
İngilizcenin olmasına gerek yok Chrome sayfayı istediğin dile çevirir çinceye bile :)

Motorcu Abi
11 Nisan 2014, 22:18
Neden Türkiyeden almıyorsunuz?

Türkiyedeki fiyatlar 2 katından fazla. 100$ altında olan bütün ekipmanları yurt dışından tamamlıyacağım.

Tİme_shİft42;
Chrome kullanmıyorum :mrgreen:

shooter1
11 Nisan 2014, 22:24
deneyerek alma taraftarıyım

Motorcu Abi
11 Nisan 2014, 22:29
deneyerek alma taraftarıyım

Hocam burada aynı ürünü bir mağazada deneyip yurt dışından o bedeni sipariş etmeyi düşünüyorum zaten :rendeer:

Shrieker
11 Nisan 2014, 22:30
Buradan dene, oradan al arada kayda değer bi fiyat farkı varsa. Unutma ki kargo fiyatı falan da eklenecek. Bunları hesaba kat.

Bir de o gümrük sınırını 150 dolar veya euro'ya yükselttiler diye hatırlıyorum. Güncel bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim.

ekspermesut
11 Nisan 2014, 22:44
75 euro ya kadar gumruk yok free shıpıng olan urunlerden alırsan kargoda yol fakat bu ıslemlerı yılda sadece 5 kere yapabılırsın 6. Ya gumruk odersın

ceymier
11 Nisan 2014, 23:02
Yurt disindan alicam Diyorsunda Adam 1 2 Ay Once Türkiye Sinirlari İçinde Ceptelefonu Almis Kutunun İçinden Hiyar cikmis Bide Yurt disindan Siparis Verican Seninkinde Ne Cikar Artik Düsün türk insani yine insaflidir;)

Tİme_shİft42
11 Nisan 2014, 23:05
Aliexpressden almıştım çinden buraya 1 haftada geldi ptt ayağına kadar getitir burdan alsan birde kargo parası verirsin :)

Ebaydan al paypalla

oyunageldim
11 Nisan 2014, 23:13
Linkini bizden istiyorsan senin aşacağın daha çoook yol var demek

Motorcu Abi
11 Nisan 2014, 23:16
Yurt disindan alicam Diyorsunda Adam 1 2 Ay Once Türkiye Sinirlari İçinde Ceptelefonu Almis Kutunun İçinden Hiyar cikmis Bide Yurt disindan Siparis Verican Seninkinde Ne Cikar Artik Düsün türk insani yine insaflidir;)

Insaflidir tabi bos kutuda cikabilirdi :queen:

Ebay alisverislerinde şikayet edeni gormedim şimdiye kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

g
Linkini bizden istiyorsan senin aşacağın daha çoook yol var demek

Sizden ürünün linkini istemiyorum. Translatedeb ceket, motosiklet ceketi, korumalı ceket yazıyorum çıkmıyor bir şey

oyunageldim
11 Nisan 2014, 23:24
Insaflidir tabi bos kutuda cikabilirdi :queen:

Ebay alisverislerinde şikayet edeni gormedim şimdiye kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

g

Sizden ürünün linkini istemiyorum. Translatedeb ceket, motosiklet ceketi, korumalı ceket yazıyorum çıkmıyor bir şey

Neden! alın istemediğiniz kadar http://www.ebay.com/sch/Jackets-Leathers-/6750/i.html

Motorcu Abi
11 Nisan 2014, 23:33
Neden! alın istemediğiniz kadar http://www.ebay.com/sch/Jackets-Leathers-/6750/i.html

Teşekkür ederim!
Neden bu kadar sert cikiyorsun? Sanki girtlagina yapisip zorla link ver dedik.

dyavol-77
11 Nisan 2014, 23:44
Buradan dene, oradan al arada kayda değer bi fiyat farkı varsa. Unutma ki kargo fiyatı falan da eklenecek. Bunları hesaba kat.

Bir de o gümrük sınırını 150 dolar veya euro'ya yükselttiler diye hatırlıyorum. Güncel bilgisi olan birisi yazarsa sevinirim.

Yok öyle bir şey...(gümrük müşavirliğinde çalışıyorum)...75 Euro(AB üyesi ülkeler için)- AB dışı ülkelerden 100 USD Tavan limiti, AB'den gümrük vergisi %18,AB dışı %20 Gümrük vergisi ödenir, 5 defa değil 55'ten fazla alış-verişim oldu E-Bay'dan son 6 ayda, ayrıca 100 Dolar'ı geçerse ürün fiyatı-geçen kısım kadar değil-tutarın tamamı vergilendirilir...:bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

75 euro ya kadar gumruk yok free shıpıng olan urunlerden alırsan kargoda yol fakat bu ıslemlerı yılda sadece 5 kere yapabılırsın 6. Ya gumruk odersın

o dediğiniz; euro75 veya usd100 sınırını aşarsa yılda 5 defa ve en-az 2 ay süre aralığı şartı var...Bunları çiğnerseniz Gümrük beyannamesi açtırmanız gerekir(herhangi bir gümrük müşavirinde)...Ayriyetten; şahıslar için üst sınır 1000 Euro yada 1500 usd'dir , bu rakamı da geçerseniz yine gümrük beyanname açtırmanız gerek(yüzü-astarından pahalı gelir...)....:wiinkk:

oyunageldim
12 Nisan 2014, 00:00
Teşekkür ederim!
Neden bu kadar sert cikiyorsun? Sanki girtlagina yapisip zorla link ver dedik.

Kardeşim sen daha Ebayda arama yapmaktan bir habersin bırakki alişveriş yapacaksın hemde ölçülerin en önemli olduğu giyim kuşam konusunda:pale:
Zaman geçecek sen yurtdışında bırak ebayı heryerden alışveriş yapmaya başlayacaksınki ondan sonra giyim kuşam konusunda buradan yardım iste

Sepetçioğlu
12 Nisan 2014, 00:24
Yok öyle bir şey...(gümrük müşavirliğinde çalışıyorum)...75 Euro(AB üyesi ülkeler için)- AB dışı ülkelerden 100 USD Tavan limiti, AB'den gümrük vergisi %18,AB dışı %20 Gümrük vergisi ödenir, 5 defa değil 55'ten fazla alış-verişim oldu E-Bay'dan son 6 ayda, ayrıca 100 Dolar'ı geçerse ürün fiyatı-geçen kısım kadar değil-tutarın tamamı vergilendirilir...:bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

o dediğiniz; euro75 veya usd100 sınırını aşarsa yılda 5 defa ve en-az 2 ay süre aralığı şartı var...Bunları çiğnerseniz Gümrük beyannamesi açtırmanız gerekir(herhangi bir gümrük müşavirinde)...Ayriyetten; şahıslar için üst sınır 1000 Euro yada 1500 usd'dir , bu rakamı da geçerseniz yine gümrük beyanname açtırmanız gerek(yüzü-astarından pahalı gelir...)....:wiinkk:

Bu konuların içinde olduğunuza göre şu konuyu daha iyi açıklar mısınız?
Ne kadar alırsak ne olur free shiping veya normal kargo gümrük için fark ediyor mu, gümrük ödemek zorunda kalırsak toplam değere ne kadar et ki ediyor?

ramazan_06
12 Nisan 2014, 00:27
şimdi bende ebaydan bişeyler almak istiyorum ama vergisi ne kadar oluyo aceb

esc
12 Nisan 2014, 17:25

Lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Ben farkılı kalemlerde onlarca ürün getirtiyorum. Şimdiye kadar hiç vergi ödemedim. Ayrıca işin içine kargo girse bile bir çok üründe Türkiye fiyatlarının nerdeyse yarı fiyatına.