PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor aşkı ve karşımızda çıkan engeller nelerdir ?

nurol
10 Nisan 2014, 21:38
ben 17 yaşındayım motor kullanmaya 14 yaşımda fln başladım ailemden hiç kimse motor kullanmamı istemiyo mahallenin sucusunun bozuk motorlarını kullanana kullana motorlar hakındada çok fazla bilgim oldu salı günü ölümden döndüm diyebilirim ilk kazam olmuştu tabi ama o ilk bindiğim zaman frenleri karıştırmıştım salı günü kaza yaptım kafam 5 tane dikiş var sol ayağımın üstüne basamıyorum gözüm mosmor ama buna rahmen motosikletten vaz geçmem iyileştiğim zatan yine gazlıyıcam.SİZLERİN İLK MOTOSİKLET HEVESİ İLK KAZANIZDAN SONRA VAZ GEÇTİNİZMİ AİLENİZLE NE GİBİ SIKINTILARINIZ OLDU BUNLARI MERAK EDİYORUM..

porlanoche
10 Nisan 2014, 21:40
dostum aman dikkat et kendine. ufak 1 2 kazam 1 2 de ufak kavgam var ama bırakmayı düşünmedim açıkçası. ama kazalardan sonra insan ilk aldığı kadar sıcak olamıyor motoruna karşı o bi gerçek.

nurol
10 Nisan 2014, 21:42
KAÇ YAŞINDA MOTOSİKLET KULLANMAYA BAŞLADIN ABİ

siptar23
10 Nisan 2014, 21:47
Nurol Bende sen yaşlar da başlamıştım motosiklete, askere gitmeme 5 ay kala çocuğun birine çarpmıştım köprücük kemiğim kırılmıştı, ve motosikleti babamdan izinsiz aldım kesecekti beni :)
Ne kadar çocuk haksız olsa da ehliyetsiz kullanınca siz suçlu oluyorsunuz.

He ek olarakta küçükken de trafiğe yakalandım yaşım 15'ti :) ceza yemedim.

nurol
10 Nisan 2014, 21:52
ABİ EHLİYETSİZ TRAFİĞE ÇIKMAMIN SUÇ OLDUĞUNU BİLİYORUM SALI GÜNÜ YAPTIĞIM KAZADA Bİ İNSANADA VURMUŞ OLABİLİRDİM AMA KENDİME HAKİM OLAMIYORUM ;)

siptar23
10 Nisan 2014, 21:57
İyi niyetliyiz biz :) ama artık ehliyetliyiz de:) bizim orada ki sen yaşta ki gençler breton 125 kullanıyor öyle böyle değil, ben burada çok hiç deneyimi olmamış insanlara raslıyorum.

Sosyete59
10 Nisan 2014, 22:04
ilk başlarda almıcaz vazgeç falan dediler mobilet aldım kendime kendi paramla sonra okula geldim mobileti bıraktım sonra scooter aldım onuda istemediler
vitesli alcam dedim olmaz dediler telefonu sattım aldım artık kimse karışmıyo :)

dionysos06
10 Nisan 2014, 22:34
ben 17 yaşındayım motor kullanmaya 14 yaşımda fln başladım ailemden hiç kimse motor kullanmamı istemiyo mahallenin sucusunun bozuk motorlarını kullanana kullana motorlar hakındada çok fazla bilgim oldu salı günü ölümden döndüm diyebilirim ilk kazam olmuştu tabi ama o ilk bindiğim zaman frenleri karıştırmıştım salı günü kaza yaptım kafam 5 tane dikiş var sol ayağımın üstüne basamıyorum gözüm mosmor ama buna rahmen motosikletten vaz geçmem iyileştiğim zatan yine gazlıyıcam.SİZLERİN İLK MOTOSİKLET HEVESİ İLK KAZANIZDAN SONRA VAZ GEÇTİNİZMİ AİLENİZLE NE GİBİ SIKINTILARINIZ OLDU BUNLARI MERAK EDİYORUM..

Hocam kafanıza ve yüzünüze aldığınız darbeler kask takmadığınızım göstergesi. Korumasiz mi kullandiniz bunca zaman?

numangokce
10 Nisan 2014, 22:49
Hocam kafanıza ve yüzünüze aldığınız darbeler kask takmadığınızım göstergesi. Korumasiz mi kullandiniz bunca zaman?

doğru nokta. büyük ihtimalle dediğiniz gibi.

Benim motosiklet aşkım iki sene önce başladı, ailem karşı çıkmadılar, ama destek de olmadılar. aldım, bindim, doyamadan çaldı kansızlar. şimdi de maddi sıkıntılarımdan bi tane daha alamıyorum.

metinkilic
10 Nisan 2014, 23:05
ABİ EHLİYETSİZ TRAFİĞE ÇIKMAMIN SUÇ OLDUĞUNU BİLİYORUM SALI GÜNÜ YAPTIĞIM KAZADA Bİ İNSANADA VURMUŞ OLABİLİRDİM AMA KENDİME HAKİM OLAMIYORUM ;)
Kendine hakim olamıyorsan motor sevdasından en kısa sürede vazgeç. Motor işi sabır, olgunluk, mantıklı düşünme ve karar verme/uygulamayı gerektirir. Yarın öbür gün büyük motor alırsın, kendine hakim olamazsın, kendine ve başkalarına zarar verirsin.

ulkerhan
10 Nisan 2014, 23:12
20 yaşında B ehliyetimi aldım, işim sebebiyle 8 yıl boyunca her gün 100 km şehir içi otomobil kullandım. 4 adet otomobil eskittim. Şu anda 28 yaşındayım ve geçen yaz A2 ehliyetimi aldım. 8 yıl otomobil kullandıktan sonra motosiklet binebileceğime kanaat getirdim.

otopsici
10 Nisan 2014, 23:28
arkadaş tiryakisiyim bırakıyorum ama o beni bırakmıyor

yanakadam
10 Nisan 2014, 23:45
Bende pazartesi aldım (nede olsa ergenliğimiz javalar mz ler üzerinde geçti havasında) az kalsın gidip direkt r6 alıyordum. Saolsun profesyonel arkadaşlar cbr 125r veya cbr 250r küçük bir motorla başla tecrübe et dediler. Küçük diye ölüm yok mu ucunda var... Canım böyle basıverince 100 desin istemiyor mu istiyor ama tecrübe etmek için bunu anldım. Bir sezon sonra büyütürüm diyordum şimdi gelen öneriler üzerine en az 20 bin km gitmeyi planlıyorum. Ha kazalar konusuna gelince; Motora kaporayı cumartesi verdim daha tükandan çıkmadan kask-eldiven-mont-dizlik aldım. Ha koruyacakmı herşeyden hayır ama ben kapımı kilitliyeyimde gerisi hırsıza kalmış :)

Bu arada A2 ye pazartesi yazıldım bir ay boyunca ehliyetim olmayacak şuan kampüs içinde biniyorum ve orada bırakıyorum.
Geleceğim nokta; canımızı iki teker üzerine, reflekslere ve hiç trafikte saygısı olmayan insanlara emanet ediyoruz biraz daha temkinli bilinçli olmak lazım...

nurol
11 Nisan 2014, 00:38
ewet sürekli kask takmadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

bende ilk başlar scooter kullandım kaza yaptığım motor vitezli moyor 200 cc köpek gibide gidiyo 2. vitezde zorlarsan 85 fln yapıyo bende gösterge yok kaçla gittim bilmiyorum ama motordan vaz geçmem ama ekipmansızda bindem

YouSuffer
11 Nisan 2014, 01:27
böyle cumlelerle aşıgım bırakamıyorum diyeceğine biraz olgun davranmayı öğrenmelisin. Full koruma gezmezsen acısını çok çekersin sonundada bu bilinçle gazetede ölüm haberin olur. burada bas bas yazıyoruz eğitim, ehliyet , ekipman sonra motosiklet kullanılır bu kadar mı akılsız yada düşüncesizsiniz sizdeki sevdaysa biz motosikleti sevmiyor muyuz bizdede sevda var bende bılırım motosikleti ehliyetsiz almayı kaska para verıcegıme daha iyi motosiklet almayı.

3n3s
11 Nisan 2014, 10:34
Yaşım 10-11 di - ormanlardaki parkurlarda atv ile başladım.Şuan bir mondial 100 ukh'ım var scooter niyetine kullanıyorum.Para geçsin hele bi elime :)Benimde senin gibi önümdeki en büyük engel ailemdi.Öyle yara aldığım çok büyük bir kaza yaptım diyemem ama bende düştüm kalktım ölümlerden döndüm tırların altında kalmaktan kurtuldum ve en büyük hatan ekipmansız ve ehliyetsiz dolaşman.Bak şuan yaşım 18 seninle yaşıtım biraz sabredince her şey oluyor-muş.