PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından Kask Alan Oldu mu?

serkank
10 Nisan 2014, 19:12
Mayıs ayında Amerika'ya gidiyorum da, aksesuarlarda memleketimizle yurtdışındaki fiyat farkı malum. Keza çeşit olarak da. İlk motorumu yakın zamanda alıyorum inşallah, oralara gitmişken aksesuar alışverişimi de yapayım diyorum ama kaskı uçakta getirmek mümkün olur mu emin olamadım. Daha önce getiren oldu mu? Bagajda darbe alması, ya da gümrükte vs herhangi başka nedenden bir problem ortaya çıkar mı acana? Özellikle darbe alıp yapısının bozulacağından, herhangi bir kaza durumunda koruma özelliğini kaybedebileceğinden korkuyorum

Voodoo Child
10 Nisan 2014, 19:44
Ben italyadan getirirken elimde taşımıştım kılıfında.

oyunageldim
10 Nisan 2014, 20:43
Ben nerede yaşıyorum ya! Amerika ,İtalya
Ben Amerikadayken :)

Uçakta ne görücekte bozulup özelliğini yitirecek anlıyamadım,kaskını topracede taşıyanlar ne yapsın
Türkiyede satılan kasklar hangi şartlarla ülkeye giriyor ki,yoksa benim kasktamı :silent:

iptaluyelik02
10 Nisan 2014, 21:14
hiç birsey olmaz,sadece orijinal karton kutusunda getirme,gümrükte bu ne diye sorarlar,bez torbası icinde valize ya da el çantasına koyabilirsin.bir sey olmasından endişeleniyorsan kabin etiketli el çantanda getirirsin.

serkank
10 Nisan 2014, 21:15

Uçağa alıyolar yani problem olmuyor? Ben bagaja vermek gerekir diye düşünmüştüm. Elimde götürücem dediğinde bir şey demediler o zaman, izin veriyolar yani?

Ben nerede yaşıyorum ya! Amerika ,İtalya
Ben Amerikadayken :)

Uçakta ne görücekte bozulup özelliğini yitirecek anlıyamadım,kaskını topracede taşıyanlar ne yapsın
Türkiyede satılan kasklar hangi şartlarla ülkeye giriyor ki,yoksa benim kasktamı :silent:

O da meçhul tabii:) Bagaja verirsem allaha emanet geliyor biraz, çok dikkat etmeden platformdan platforma fırlatıyolar, üzerinde başka bagajlar oluyor vs. Darbe yer diye düşündüm

Voodoo Child
10 Nisan 2014, 22:00
Kılıfinin içinde yanında tasiyabiliyorsun. Sorun olmuyor. On board yani. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kutusunda verme bagaja. Sonra teslim alıp TR'de havalimanini terk ederken gümrükte sıkıntı yaratabilirler

Oz.
10 Nisan 2014, 22:19
Arkadaşım hazır gitmişken banada şu kaskı getiriverir misin. :) Canım Türkiyem'de yokta. :salut:

http://monstersportsinc.com/street/product-image/95564/800/640/2012-Icon-Variant-Battlescar-Dual-Sport-Helmet-$40000.jpg

ferhatkars
10 Nisan 2014, 22:41
kıbrıstan ankaraya kaskımı elde götürdüm...kimse birşey demedi...
geri gelirken ankaradaki polis ibinelik yaptı.... bende biraz diklenip, gelirken de böyle getirdim felan deyince neyse dedi bıraktı...
elde değil de bagaja da verebilirsin... bagajı teslim ederken içinde kırılacak malzeme var dersen ona göre üstüne etiket yapıştırıp diğer bavullar gibi kaldırıp atmıyorlar da biraz daha düzgün taşıyorlar...
gene ankaradan gelirken sazımı bu şekil getirmiştim...
savaş abimizin de dediği gibi kutusunu felan çıkartın... hatta 3-5 defa giyip çıkartın... kullanılmış oldugu belli olsun... yoksa gümrük vergisine tabi tutulursunuz...

serkank
11 Nisan 2014, 17:03
Çok teşekkürler arkadaşlar çok yardımcı oldunuz, tereddüt ediyordum ama gitmişken her şeyi alıp gelicem artık. Kutudan çıkartma konusunda da haklısınız, öneri için tekrar teşekkürler

Utided
11 Nisan 2014, 19:33
Arkadaşım hazır gitmişken banada şu kaskı getiriverir misin. :) Canım Türkiyem'de yokta. :salut:

http://monstersportsinc.com/street/product-image/95564/800/640/2012-Icon-Variant-Battlescar-Dual-Sport-Helmet-$40000.jpg

Hocam yanlış hatırlamıyorsam Altın Elbiseli Adam fuar videolarında (3.part) bu kaskı da göstermişti. O kask bu kasksa satılıyor Türkiye'de de.

Burak Süyün
11 Nisan 2014, 20:35
ben daha şubat ayında amerikaya gittim kendime arai defiant yani avrupada arai rebel olarak geçiyo o kasktan aldım kutusundan çıkarmadım kutusunda tutma yerleri vardı uçakta da elimde gittim bütün yol boyunca türkiyeye girince de polis bişi demedi aman bagaja veriyim deme kask paramparça gelebilir

ferhatkars
11 Nisan 2014, 21:01
bavulları bagaja gelişi güzel koyuyorlar... (kırılacak birşey oldugunu söylemezsen)
o şekilde koymada kask param parça olacaksa boşuna kafamıza takıpta ağırlık yapmayalım...
gözlüğü takıp devam edelim...

ukiran35
11 Nisan 2014, 21:50

Bende Almanyadan buraya aynen

Motorcu Abi
11 Nisan 2014, 22:01
Benimde sorum olacak.

Ebaydan kask sipariş edebiliyormuyuz? 100$'a kadar gümrük sınırı var sanırım. O fiyata gayet iyi kasklar bulunabilir.

Oz.
12 Nisan 2014, 17:57
Hocam yanlış hatırlamıyorsam Altın Elbiseli Adam fuar videolarında (3.part) bu kaskı da göstermişti. O kask bu kasksa satılıyor Türkiye'de de.

Demeyeydin iyidi. Ben en azından yurt dışında diye kendimi avutuyordum. İcon Türkiyeye gelmiş satış fiyatı 1700 lira. Vay arkadaş bir çinli motor fiyatı tüm hayallerim yıkıldı.

dyavol-77
12 Nisan 2014, 19:33
Demeyeydin iyidi. Ben en azından yurt dışında diye kendimi avutuyordum. İcon Türkiyeye gelmiş satış fiyatı 1700 lira. Vay arkadaş bir çinli motor fiyatı tüm hayallerim yıkıldı.

E-Bay'da 350 dolar(%20 g.v: 70usd)...toplamda 420 dolar x 2,20=924 lira...:wiinkk:

doraemon
14 Nisan 2014, 00:49
ben daha şubat ayında amerikaya gittim kendime arai defiant yani avrupada arai rebel olarak geçiyo o kasktan aldım kutusundan çıkarmadım kutusunda tutma yerleri vardı uçakta da elimde gittim bütün yol boyunca türkiyeye girince de polis bişi demedi aman bagaja veriyim deme kask paramparça gelebilir

Japonya'dan aldığım kaskı, bagaja verdim. Hiçbir sıkıntı olmadı. Bence elde(el çantasında) oraya buraya vurup çizme ihtimalin de var(kırma ihtimalin olduğunu sanmıyorum), eğer fazla bagajın varsa, ellerin doluysa vs. Shoei, Arai vb. kaliteli kaskın parçalanmasının pek mümkün olduğunu sanmıyorum. Ayrıca kendin kullanacağın belli olan(satma amacıyla almadığın) ve tek adet olarak aldığın birşey için belli sınırlamaları (örneğin TV lerde belli ekran büyüklüğü var ayrıca 5 tane kutusunda iphone getiriyorsan, gümrük vergisi ödemen gerekebilir) aşmıyorsa gümrük ödemezsin. Ben korumalı pantolon, içten giymek için dizlik ve dirseklik, mont, motosiklet ayakkabısı, kask, eldiven'in hepsini bagaja koydum. Hiçbir sıkıntı olmadı.