PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha ybr role sıkıntısı

RruDeBoyY
10 Nisan 2014, 18:44
Selamun aleyküm az önce motoruma 2 adet korna takıyordum taktıktan sonra bastım 1-2 saniye çalıştı sonra motorun ön farı söndü devir göstergesi etkisiz hala geldi ve 2 tane roleden çıtır çıtır ses gelmeye başladı sorun nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yok mu

cenkito
10 Nisan 2014, 19:13
korkarım elektirik tesisatını yakmıs olabilir

iki korna demek yuksek akım demek.

bir yeri yandı sase yapıyor olabilir

ama sigorta atması lazımdı,

röle dediğiniz sey koltugun altında

biri beyin öteki sinyal flasörü olabilir mi ?

birde mars rölesi vardır akü zayıfladıgında mars motorunu ceviremediğinde o da catır cutur ses yapar

RruDeBoyY
10 Nisan 2014, 19:21
korkarım elektirik tesisatını yakmıs olabilir

iki korna demek yuksek akım demek.

bir yeri yandı sase yapıyor olabilir

ama sigorta atması lazımdı,

röle dediğiniz sey koltugun altında

biri beyin öteki sinyal flasörü olabilir mi ?

birde mars rölesi vardır akü zayıfladıgında mars motorunu ceviremediğinde o da catır cutur ses yapar

2 adet beyaz parçadan ses geliyordu internetten araştırdım roleymiş 2 tane var ikisindende çıtır ses gelip duruyor taktığım an

cenkito
10 Nisan 2014, 19:26
2 adet beyaz parçadan ses geliyordu internetten araştırdım roleymiş 2 tane var ikisindende çıtır ses gelip duruyor taktığım an

benzer bir sıkıntı için acılan baslık

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/87486-ybr-elektrik-tesisatinda-ariza.html

siptar23
10 Nisan 2014, 19:35
Az akım veya fazla, yetersiz akımdan kaynaklanır yanmalar, beyin kaldıramaz bir yerden patlak verdirir.

ferhatkars
10 Nisan 2014, 20:18
şase kablosu yanmıştır...
aküden çıkıpta motorun herhangi bir yerine giden -(eksi) uç... yani siyah olan kablo...
önce bunu kontrol edin...

RruDeBoyY
10 Nisan 2014, 20:19
Az akım veya fazla, yetersiz akımdan kaynaklanır yanmalar, beyin kaldıramaz bir yerden patlak verdirir.

nerden patlak verdiğini bulmamız için ne yapmamız lazım

siptar23
10 Nisan 2014, 20:50
Elektrik ölçer varsa çıkışları kontrol edin rolelerin nereye gelip gelmediğini anlarsınız
diğer konuda da bahsetmişssin göstergeler, farlar çalışmıyor diye motosiklet çalışıyor mu sadece farlar göstergeler mi çalışmıyor.

RruDeBoyY
10 Nisan 2014, 22:52
motosiklet çalışıyor başka hiçbirşey çalışmıyor

siptar23
10 Nisan 2014, 22:55
Tamirci yolu size görünmüş gidip bir baktırın, o eksikler sizi yarı yolda bırakır.

RruDeBoyY
10 Nisan 2014, 23:01
Tamirci yolu size görünmüş gidip bir baktırın, o eksikler sizi yarı yolda bırakır.

aynen farkındayım ama boş yerede para vermek istemiyorum çünkü orjinal parçalar pahalı gerçekten normalde sorun olmaz ama mayısta askerim o yüzden fazla ilgilenmek istemiyorum

siptar23
10 Nisan 2014, 23:14
Tamir ettirip satın madem askere gisecekseniz, boşuna yatmasın motor, elinde nakit olur sıkıntı çekmezsiniz.

RruDeBoyY
11 Nisan 2014, 17:43
sıkıntı bitti sigortası patlamış

siptar23
11 Nisan 2014, 18:47
İyi bakim :)farklı dc'li elektrik/elektronik malzeme takarken dikkat edin.