PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yale marka alarmlı kilit güvenilir mi?

fatihkesan
10 Nisan 2014, 14:20
Arkadaşlar Yale markasını duydunuz mu? Cup'umu direğe bununla bağlayarak güvenilir bir sonuç elde edebilir miyim? Disk kilidi kullanamıyorum çünkü disk frenim yok. Bu zincir kesilince ötmeye başlıyormuş. Yale markası da güvenilir gibi geldi bana... Almayı düşünüyorum, pişman olur muyum?

http://kilital.com/yale-anahtarli-ifreli-asma-kilitler/201-yale-alarmli-laptop-bisiklet-ve-motosiklet-kilitleri-.html

hasanrs
10 Nisan 2014, 14:24
Direğe bağla. Disk kilidi tak. Allaha emanet et. Git uyu :)

fatihkesan
10 Nisan 2014, 15:33
dostum yukarıda yazdığım gibi disk frenim yok. disk freni olmayan motosiklete disk kilidi takılamaz ki... peki bu "yale" iyi bir marka mı?

dmRhn
10 Nisan 2014, 15:38
fatih Eğer yanlış bilmiyorsam Yale markası kilit anlamında profesyonel bir marka, her ne olursa olsun kilitlerde kesilmez diye birşey yok asla. Bu yüzden genelde ışık direklerinin oraya yada insanların bol olabileceği bölgelerde zincirle ki, zinciri kesecekleri makasla kesmeye çalıştıklarından insanlar müdahale edebilsinler derler hep :) Hele ki alacağın zincir birde alarmlı ise ki bende bakmıştım bu zincire daha da iyidir. En azından kesilme gibi bir durum ile karşılaştığında 110Desibel ses veriyor ki bu da güzel bir ses, ben disk kilidinde 105 desibel kullanıyorum yanında durulmuyor o sesin :)

fatihkesan
10 Nisan 2014, 15:53
o zaman alıyorum ben bu babareis kilidi. zaten mondial cup'ı kolay kolay çalmazlar ama bağcılar sokakları işte ne olur ne olmaz.

dmRhn
10 Nisan 2014, 16:17
Hayırlı olsun bakalım...

Buzzard
10 Nisan 2014, 16:32
Bu kilidin benzeri bende var.Kablonun kesilmesi dışında kabloya uygulanan darbede bile ses veriyor( zaten açıklamada yazmışlar ) Ben 4 seneden beri kullanıyorum gayet memnunum.Ancak bu tarz kilitlerin bazı dezavantajları da var.Onu burada yazmayayım...O yüzden hassaslık ayarını en üst seviyede tutmanızı öneririm.

dmRhn
10 Nisan 2014, 16:42
Bu kilidin benzeri bende var.Kablonun kesilmesi dışında kabloya uygulanan darbede bile ses veriyor( zaten açıklamada yazmışlar ) Ben 4 seneden beri kullanıyorum gayet memnunum.Ancak bu tarz kilitlerin bazı dezavantajları da var.Onu burada yazmayayım...O yüzden hassaslık ayarını en üst seviyede tutmanızı öneririm.

Eğer burada söyleyemeyeceğin şey kilidin bir açığı ( yani kilitin kullanılmasında sakınca yaratacak bir durumu ) var ise arkadaş özel mesaj gönderip uyarman sağlıklı bir bilgi aktarmış olman demek olur kendisi için. Ha yok herkes bilsin ona göre hareket edilsin, şeffaf bilgi en temiz bilgidir düşüncesi ile burada da paylaşırsan bizde öğrenmiş oluruz. Motorcunun motorcuya zararı dokunmaz :)

Buzzard
10 Nisan 2014, 17:01
Alarmlı kilitlerin( disk kilidi yada açıkta olan bu tarz kilitlerin)dezavantajları daha önceden konuşulmuştu.linkini hatırlamıyorum.
Motorcunun motorcuya zararı dokunmaz lafı biraz iddaalı bir cümle olmuş...

dmRhn
10 Nisan 2014, 17:40
Alarmlı kilitlerin( disk kilidi yada açıkta olan bu tarz kilitlerin)dezavantajları daha önceden konuşulmuştu.linkini hatırlamıyorum.
Motorcunun motorcuya zararı dokunmaz lafı biraz iddaalı bir cümle olmuş...

Konuya denk gelmediğim için böyle bir fikir beyan etmiştim, araştırıp bulmaya çalışırım okusam iyi olur bende ki disk kilide alarmlı tabii onun dışında birde halat kilit mevcut.
İddaa 'dan ziyade iyi niyetli bir düşünce diyelim :) bu cümlenin tam terside olabilir.

hasanrs
10 Nisan 2014, 17:46
Bulabilirsen grade 80 zincir al ve kesme payı olmayan bir kilit al o zaman.

fatihkesan
11 Nisan 2014, 15:05
alt tarafı bir cup için de grade 80'e falan gerek yok diye düşünüyorum. en iyisi bu yale'i alıp devam etmek. 1000 tl'lik motor için de o kadar para harcamaya gerek yok. kaldı ki, grade 80'i ben cup'ın neresinden geçireceğim... kalın büyük bir şey gibi duruyor.

yqavuzhyan
11 Nisan 2014, 15:07
Hırsızın acemiliğine bağlı.

fatihkesan
11 Nisan 2014, 15:32
bu grade 80 veya grade 100 tuzla dışında ne bileyim sirkeci'de falan bulunmaz mı?