PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha FZ6 Nasıl bilirsiniz?

asa11
10 Nisan 2014, 09:53
Merhabalar sıfır 250cc düşünürken bu motorlara denk geldim sıfır 250cc fiyatına 6-7 yaşında temiz motorlar var. Alsam ileride zarar edermiyim? yakıt tüketimi çoktur o gerçek ama kuruş bazında bir şey söylenirse aklımda canlandırabilirim sonuçta günde 30km yapıyorum ona göre hesap yapacağım.

phradrel
10 Nisan 2014, 10:45
Vefat mi etti?

CEM.
10 Nisan 2014, 11:00
250cc sinifina bulduğunuz fz6lar yada fazerlar size buyuk problem cikarabilir.
Fz6 fazere gore belki bir kac bin daha ucuz olabilir.

Fazerlar 40binde egzantirik gergi problemi ve zincir sesi yapar bunun genel bakimla maliyeti 1000tlyi bulmaktadır.

Bulduğunuz ucuz fazerda bu problem kesinlikle cikacaktir cikmasa bile sesi kesmek icin turlu yöntemler yapilmistir. 40 ila 50bin arasinda bu bakimi gerektirir.

Bir ucuz fiyatlarla buldugunuz motorda lastik masrafi egzantirik masrafi zincir disli seti masrafi olabilir.

Sadece 2 lastigi 1 milyardir dikkatinizi cekerim.

Yakit sehir ici 6.5lt 100kmde..

Uzun yolda ise 100kmde 4.5ltye kadar dusmek mumkun.

Fazer acemiye gelecek motor degildir gozumde r6 motor blogu ve biraz tecrube gerektirmesi gereken fren kombinasyonunu iyi yapamazsaniz patlarsiniz. .

Mobildeyim ayrıntılı yazamiyorum ama yil olmus 2014 motor cikis tarihi 2004.. arada 10 senelik bir motor hakkinda konu acmak dogrumu ve boylesine popiler olan motor icin ?

Bence fazer topigini bastan sona okuyun..

asa11
10 Nisan 2014, 11:43
250cc sinifina bulduğunuz fz6lar yada fazerlar size buyuk problem cikarabilir.
Fz6 fazere gore belki bir kac bin daha ucuz olabilir.

Fazerlar 40binde egzantirik gergi problemi ve zincir sesi yapar bunun genel bakimla maliyeti 1000tlyi bulmaktadır.

Bulduğunuz ucuz fazerda bu problem kesinlikle cikacaktir cikmasa bile sesi kesmek icin turlu yöntemler yapilmistir. 40 ila 50bin arasinda bu bakimi gerektirir.

Bir ucuz fiyatlarla buldugunuz motorda lastik masrafi egzantirik masrafi zincir disli seti masrafi olabilir.

Sadece 2 lastigi 1 milyardir dikkatinizi cekerim.

Yakit sehir ici 6.5lt 100kmde..

Uzun yolda ise 100kmde 4.5ltye kadar dusmek mumkun.

Fazer acemiye gelecek motor degildir gozumde r6 motor blogu ve biraz tecrube gerektirmesi gereken fren kombinasyonunu iyi yapamazsaniz patlarsiniz. .

Mobildeyim ayrıntılı yazamiyorum ama yil olmus 2014 motor cikis tarihi 2004.. arada 10 senelik bir motor hakkinda konu acmak dogrumu ve boylesine popiler olan motor icin ?

Bence fazer topigini bastan sona okuyun..

Saolun cem bey astarı yüzünü geçecek adam gibi gezemeyeceğim desenize. Yine akıl yolu bir ben 250cc devam edeyim.

kurubuz
10 Nisan 2014, 12:09
Yeni olsun 250 cc olsun. 10 yıllık motor can sıkar. Masrafsız olsa bile 600 cc motor için km başına 10 kuruş lastik + zincir dişli+ periyodik bakım masrafı eklemen gerekir. Ayrıca çıkartacağı masraf da kapak olur.

okan4037
10 Nisan 2014, 12:35
Rahmetli çok iyiydi aynı zamanda yaşıtlarına bakınca çokda yakışıklıydı. ama tüketim konusunda çokda ekonomik değildi normaldi hatta normalin biraz üstü. sesi çok gür çıkardı. bakımı yapılmış olsa hiçbir sağlık sorunu olmazdı. erken gitmiş rahmetli

Lucas
10 Nisan 2014, 13:30
İyi bilirdik, daha da iyi bilebilirdik ama, ilanlara bakınca milletin uçmuş fiyatlarını görünce artık iyi bilmiyoruz. 16 bin liraya 2006/2007 FZ6'yı alacağıma 18 bin liraya iki silindirli de olsa MT-07 alırım mantığı yerleşti herkeste.

Sepetçioğlu
10 Nisan 2014, 13:51
İyi bilirdik, daha da iyi bilebilirdik ama, ilanlara bakınca milletin uçmuş fiyatlarını görünce artık iyi bilmiyoruz. 16 bin liraya 2006/2007 FZ6'yı alacağıma 18 bin liraya iki silindirli de olsa MT-07 alırım mantığı yerleşti herkeste.

Belki ilerleyen zamanda f diverson modeli filanda çıkarsa on numara olur, çıplak sevmeyen seyahat eden adam içinde çok güzel olur :cat:

Lucas
10 Nisan 2014, 13:54
Belki ilerleyen zamanda f diverson modeli filanda çıkarsa on numara olur, çıplak sevmeyen seyahat eden adam içinde çok güzel olur :cat:

Herhalde düşünmüşlerdir Yamaha mühendisleri bunu :)
O değil de senelerdir FZ6 isteyen biri olarak FZ6 sahiplerine sesleniyorum. O fiyatlarla almaktan vazgeçtim, sizde kalsın FZ6'larınız :)

CEM.
10 Nisan 2014, 18:39
Fazerin gozumde edecegi deger 15 bindir en fazla oda soyleki..

Fz6lar daha ucuz naked modeli oldugu icin..

Fakat digeri biraz daha sport tourig kullanimina uygun oldugu icin sahsen ben ss gibi kullanmiyorum.

Puig cam givi koruma demiri koruma takozu givi canta demiri topcase ve 2 yan cantada ekledimi kirmizi anahtar lastikler yeni egzantirik zinciri degismis ve faturalari mevcutsa isterler abi 15 isterler dogaldir.

Fazer topigini takip eden bilir kaca satildiklarini 14 15 civari hatta biri varki 15.500 satmisti sanirim:)

Simdi 2006 yilinin en gozde motorunu 2014de temizini bulmak kolay degildir ee haliyle fiyatta degisken olabiliyor.

Baska alternatifler var ama mt07 karekteriyle fazer ailesi biraz uzak.

Hem gorunus hem 4 silindir hem rahat bir surus isteyenler kardesi olan diversiyon modeline yonelebilirler.

Temiz birde absli ise tadindan yenmez :)

Fakat ben hayat enduro diyorum :)

Piyasa cok artti ama temiz bir fz6 12bine bulunmalı max 13milyar..[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------
Sonuc olarak fazer candir :)

http://imageshack.com/a/img694/6579/x337.jpg