PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites te orun mu var ??

moukijin
10 Nisan 2014, 00:59
Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacak size. Motorumda giderken yüksek viteste (3-4-5)aniden durunca debriyaja basıp, daha sonra vites i 1 e getirmek istiyorum ama inmiyor hemen. Önce biraz yukarı kaldırıp sonra 1 e getirmem gerekiyor vites pedalını. Bu normal midir tüm motorlarda olabiliecek bişi mi ? Yoksa bir sıkıntı mıdır ? Bide bazen boştayken debrijaya basıp 1 e atmak istediğimde bir boşluk geliyor. Debriyajı bırakıp tekrar basmam gerekiyor?? var mı bir öneriniz bilginiz ?

Sosyete59
10 Nisan 2014, 01:14
aynısı benim motordada var devrinde çok rahat değişiyo ama durunca biraz zor

Osırıs
10 Nisan 2014, 01:17
Durduğun yerde düşürme vitesleri,araba değil ki bu direk boşa atasın :)) Tam duracakken düşür vitesi 1 e durduktan sonra az yukarı kaldır boşa alırsın. bizimkilerde öyle problem yok

moukijin
10 Nisan 2014, 01:19
dostum zaten normalde yavaş yavaş indiriorm ama acil bi durumda önüme biri çıkıo koyuyorum freni bi anda duruorm. ondan sonra geçmio ztaen

Osırıs
10 Nisan 2014, 01:23
dostum zaten normalde yavaş yavaş indiriorm ama acil bi durumda önüme biri çıkıo koyuyorum freni bi anda duruorm. ondan sonra geçmio ztaen

Bende durduğum yerde düşüremiyorum,kimse düşüremiyor,yani motorla durduğun yerde ileri geri yapıp öyle düşürmen gerekiyor teker dönecek illa

moukijin
10 Nisan 2014, 01:25
Bende durduğum yerde düşüremiyorum,kimse düşüremiyor,yani motorla durduğun yerde ileri geri yapıp öyle düşürmen gerekiyor teker dönecek illa
heh dostum öğrenmek istediğim buydu, içimi rahatlattın sağolasın :)

tahatepebasi
10 Nisan 2014, 01:25
debriyajla ilgili olabilir

zaferkarizma
10 Nisan 2014, 01:27
durucanız zaman 1 düşmeyin 2 den direk boşa geçerseniz bu sıkıntıyı yaşamassınız .

moukijin
10 Nisan 2014, 01:39
normalde dururken sıkıntısı yok zaten yavaş yavaş düşürüyorum devirinde geçerken hiç bi sıkıntısı yok. bi tek ani durduğumda düşürmek sıkıntı oluo işte. o da normal bişi sanırım anladığım kadarıyla

elantronikçi
10 Nisan 2014, 03:43
Ya tekeri döndürceksin azcık ileri doğru balata ayrılsın diye. Ya da ara gaz verebilirsin, genelde işe yarıyor ama 5 ten başlarsan unut gitsin.

viper17
10 Nisan 2014, 04:32
http://www.dailymotion.com/video/x1co559_motosiklette-vites-degistirmek_webcam

http://www.youtube.com/watch?v=tPTNTZk9JfQ