PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön teker sürtme sesi

lord2132
09 Nisan 2014, 20:47
Hayırlı akşamlar arkadaşlar,

Motor çalışmıyorken ön tekeri havaya kaldırıp tekeri döndürdüğümüzde Balatalardan gelen sürtme sesi normal mi ?

Motor hareket halindeyken sürat 20 km olunca gelmiyor, 10-20 arası geliyor.

Osırıs
09 Nisan 2014, 20:54
Diskte eğrilik varmı? yakın zamanda çukura vs düşürdün mü,ses kesik kesik mi yoksa sürekli mi geliyor

Sosyete59
09 Nisan 2014, 20:56
ön teker havadayken tatlı bir şekilde dönüyorsa sıkıntı olmaz ama bazı yerlerde takılma yapıyorsa disk atmıştır

cozep
09 Nisan 2014, 22:11
arkadaslar benımkınde kesık kesık gelıyo ses bıde frenı sıkarken atlama yapıyomus gıbı aynı.3bın km oldu hala gecer dıyolar ama pekde gecege benzemıyo

cenkito
09 Nisan 2014, 22:21
arkadaslar benımkınde kesık kesık gelıyo ses bıde frenı sıkarken atlama yapıyomus gıbı aynı.3bın km oldu hala gecer dıyolar ama pekde gecege benzemıyo

sen %90 diski egmişsin

ya carpmadan yada sıcak soguk dan ,yada parca kalitesizliğinden

bazı çinlilerin yolda fren yapmaktan ısınan diskine su degmesinden fren kitlemesini duydum

olabiliyor

cozep
10 Nisan 2014, 12:56
aldigimdan beri vardi sorun.soyledigimde bizim cok bilen ustalarimiz acilir acilir dediler.bende oyle dusunuyorum kesik kesik surtuyo frende ayni sekilde kesik kesik tutuyo.disk i degistirmemiz lazim galiba degilmi .balatalarada gerek varmi acaba.

Osırıs
10 Nisan 2014, 12:58
aldigimdan beri vardi sorun.soyledigimde bizim cok bilen ustalarimiz acilir acilir dediler.bende oyle dusunuyorum kesik kesik surtuyo frende ayni sekilde kesik kesik tutuyo.disk i degistirmemiz lazim galiba degilmi .balatalarada gerek varmi acaba.

Malesef disk eğri.. değiştirmekten başka çare yok. ısınınca daha da tehlikeli hale gelir,allah muhafaza kitler

cenkito
10 Nisan 2014, 12:59

durumlarına göre onlarıda değişebilirsiniz

balatalar 5-10 lira civarı. bir takım yedek alın gerekirse sonrada değişirsiniz

][K][LA][S][
11 Nisan 2014, 01:49
çok sıkmış olabilir ama şimdiye kadar açılması lazımdı

enxdesign
11 Nisan 2014, 01:51
Balata temizleyici sprey sıkın güzelce. Diskin eğriliğinden falan değildir. Genelde olan birşey bu.

acayüp
11 Nisan 2014, 01:55
Anlatımına bakılırsa diskin eğri.
Zamanla değil parayla düzelir.