PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 125ZN - Çalışmama Sorunu

hazarozan
09 Nisan 2014, 14:59
Merhaba arkadaşlar,

1.5 Aydır ZN sürmekteyim. 1000km yaptım alalı, her çalıştırdığımda sabah akşam sıcak soğuk farketmeksizin ilk marşta çalışırdı. Hiç beni üzmedi. Fakat bu sabah hava değerleri normal olmasına rağmen çalışmakta baya ısrar etti, Marş motorunun sesinde bir değişiklik yoktu tıkır tıkır çalışıyor. Aralıklarla 8-9 defa marş yaptım, çalışmadı. 4-5 Defa hafif gaz vererek ayak marşıyla denedim yine olmadı. Sonrasında normal marşla denediğimde 1-2 patlama olmaya başladı 2-3 defa o şekilde yaptıktan sonra normal düzeninde çalışmaya başladı. Uzattığım için kusura bakmayın :santa:

Sizce sorun hangisinde olabilir ? Benim tahminim
Benzin pompası ?
Buji ?
1000km'den beri değişmemiş yağ.
800km'den beri değişmemiş hava filtresi.

Teşekkürler

Darkfire
09 Nisan 2014, 17:18
birçok etken olabilir ama bujiden ve karbüratörden bakmaya başlayabilirsin bence pislik gelmiş yada buji ölmüş olabilir.

HARK
09 Nisan 2014, 17:49
Benim Tahmincem Buji de Ama Aküyü Es geçmişsin çünkü 1000 km yapmıssın bi zahmet onu değerlerini bi ölçtür derim,Birde sabahları çalıştırırken karbüratörün orda mandal var aşagı yukarı oynayan onu sabahları çalıştırırken düğmesini yukarı al biraz çalıştır ondan sonra indir o düğmeyi ve yolunda gidebilirsin.

hasanrs
09 Nisan 2014, 18:13
hazarozan ondan sonra yok kurtköyden şileye çıkalım yok uzun yol yapalım... Ben yokum aga! :)

hazarozan
10 Nisan 2014, 02:21
Cevaplar icin tesekkurler, pazar sabah genel bir bakim yapacagim.

Hasanrs ustad :D o mesajdan sonra 100km yol yaptim eve geldim :D bizim konuya kml aticam şimdi :D