PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HONDA CBF 150 giderken stop ediyor :((((

R@M@Z@N
09 Nisan 2014, 02:57
MERHABALAR ARKADASLAR IYI FORUMLAR PAZAR GUNU ESIMLE DOLASTIKTAN SONRA EVE GERI DONUS ICIN YOLA CIKTIK VE YOLUMUZUN YARISINA KADAR GELDIKTEN SONRA CBF 150 MOTOSIKLETIM TEKLEMEYE BASLADI BENDE SAGA CEKTIM BIRAZ UGRASMAMA RAGMEN AKU BITICEKTI 5 DK BEKLEDIKTEN SONRA DENEDIM YENIDEN CALISMADI VE AKUNUN SON DEMINDE TIK DIYE ALDI VE YOLUMA DEVAM ETTIN 2 GUN ONCE ISE BABAMLA ISE GIDERKEN YINE AYNI SEKILDE YOLDA KALDIM VE ITIKLEYEREK MOTORCUYA CEKTIM MOTORCU ONCE GIDONU SAG VE SOLA CEVIRDI ELEKTRIK KESILDIMI DIYE SORDU BENDE HAYIR VARDI ELEKTRIK DEDIM SONRA BUJIYI KONTROL ETTI YAN SANAYI DIYIP DEGISTIRDI HAVA FILTRESI KOTU DURUMDAYMIS ONUDA DEGISTIR DEDIM VE SON OLARAK YAGINA BAKTI AZ KALMIS ONDAN YAPABILIR DEDI ONUDA KOMPLE DEGISTIR DEDIM O GUN ISE GITTIM 12 DE VE AKSAM GERI IYI GUZEL DONUS YAPTIK BUGUN ISYERINDEYKEN DISARIYA CIKIM DEDIM YINE AYNI OLAY BASIMA GELDI ISYERIMIN UST SOKAGINDA MOTOR STOP ETTI BIRAZ UGRASTIKTAN SONRA YEDEK DEPOYA ALDIM BENZINI CALISTI AKSAM EVE GELDIM SORUN YOKTU SAAT 22:30 CIVARINDA ARKADASLARININ YANINA GIDERKEN ARKADASIN RACING MOTORU BEN ALDIM BENIM CBF I ARKADASIM ALDI YOLDA KALMIS ODA GERI DONDUGUMDE CALISTIRMIS BI SEKILDE SOHBET CAY FILAN DERKEN EVIN YOLUNA KOYULDUGUMDA YINE YOLDA KALDIM BUTUN CABALARIMA RAGMEN CALISMADI USTUNE USTUK BIR SURU POLIS CEVIRDI MOTORU 4KM ITIKLERKEN MOTOR SENIN MI RUHSAT KIMLIK FILAN ZATEN CANIM BOGAZIMDA NEYSE EVE SON 200MT KALDIGINDA SON POLISI ATLATTIKTAN SONRA MOTORA AZ BISI SOVDUKTEN SONRA SINIRIMDEN AKUNUN SON DEMIYDI VE CALISTI KAPIYA CEKTIM SUAN NE OLUCAK YARIN MERAK EDIYORUM YOLDA KALIRMIYIM KORKUSUYLA CIKICAM YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM BIRAZ UZUN OLDU ARKADASLAR KUSURA BAKMAYIN :(((

mterayes26
09 Nisan 2014, 03:25
Çalınsa çevirip sormaz g.t korkusuna hırsız nereye diye , önce karbüratör sonra ateşleme kontrolu yapın , yağ o derece azalana kadar neden bekledın merak edıyorum , hayır ondan yapmazda neden yağsız biniyorsun

sayim
09 Nisan 2014, 09:08
Merhaba!
Benim de başıma aynı olay geldi start stop düğmesi arıza yapmış,bende düğmeyi söküp içindeki kabloları birleştirdim çalıştı daha sonra yeni bir anahtar takarak sorunumu hallettim.

alicebbar
09 Nisan 2014, 10:49
Bir arkadaşımın başına gelmişti. Motoru yıkarken jikle nasıl olmuşsa kapanmış ondan stop ediyormuş. Seninki de aynı olabilir.

Felis Leo
09 Nisan 2014, 11:02
Benzin deposu kapağından hava alamıyordur.

serkanADH13
09 Nisan 2014, 11:13
dostum en pratik önlem MOTORCU çalışan motora bakıp kolay anlayamaz,
zaten çalışıyor,
çalışmadığı zaman BUJİ PİPOSUNU SÖK,
VİDA ŞEKLINDE PIPUYU KABLODAN AYIR VE BUJIYE DEĞDİR KIVILCIM VERİYORMU,
eğer kıvılcım vermiyor ise stop elemanlarını devre dışı bırakarak sonucu ara,
veya arattır,,,
eğer kıvılcım var ve hala çalışmaz ise,
Depodan benzin gelmiyordur,
Karbüratörde pislik var benzin geçmiyordur,
Veya subaplar sıkıyor kompresyon olmadığından çalışmıyordur,,,

R@M@Z@N
09 Nisan 2014, 23:29
arkadaslar cok tesekkur ederım yardımlarınız ıcın ama bugun bır motorcuya gıttım usta saolasun cok saglam bır usta xenon far takarken benzın deposu altındakı hava hortumunu sıkıstırmısız benzın hava alamadıgı ıcın benzın gelmıyormus ondan stop edıyormus Felis Leo arkadasımın dedıgı gıbı havadan dolayı olmus olay suan canavar gıbı calısıyor :))))