PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon dersi

sarıderler
08 Nisan 2014, 23:02
Ben motor ehliyeti almak icin sürücü kursuna yazıldım.hersey guzel tabi hayalimi gerceklestiricem fakat direksiyon sınavında 8 ciziliyormus trafige cıkılıyormus normalde vitesli motor kullandım fakat yapabilirmiyim diye cok korkuyorum icinde heycan var simdiden napicam bilmiyorum yardım lütfen simdiden tesekkur ederim abilerim ve kardeslerim

samet10
08 Nisan 2014, 23:18
çok kolay neden yapamayasın :)

önce kontra tekniğini araştır :)

yoksa dönüşlerde sıkıntı yaşarsın. yeni başlayanların en büyük sorunu kontradan bihaber olmaktır.

drgokmen
08 Nisan 2014, 23:23
sa kardesım kursta sana egıtım verıcekler cok dıkatlı bır sekılde dınler ve heyecan yapmassan hıc korkun olmasın yaparsın onemlı olan kursadakı hocaların egıtımlerı verıcekoan onlar ıyı egıtıyorlarsa super olur sıkıntı cıkmadan halledersın

sarıderler
08 Nisan 2014, 23:25
çok kolay neden yapamayasın :)

önce kontra tekniğini araştır :)

yoksa dönüşlerde sıkıntı yaşarsın. yeni başlayanların en büyük sorunu kontradan bihaber olmaktır.

Hemen araştırmaya baslıcam simdi.özel dersler pahalımı olur acaba ?

hasanrs
08 Nisan 2014, 23:27
Sana bir mesaj attim. Dusundugun kadar pahali degil

samet10
08 Nisan 2014, 23:27
300-400e ders alınabiliyo sanırım. ki o eğitimleri alsan zzaten temel acemiliğin gider öyle söyleyeyim.

sürücü kursunda motorda kontrayı mutlaka dene. 50 kmh hızda denesen yeter ama onu öğren artık daha çok keyif alırsın

siptar23
08 Nisan 2014, 23:28
Direksiyon sınavı basit döneceğin yerleri unutma yeter, düz tahta üzerinden geçerken daima ileri bak sakın ayağını yere koyma sınavda dönüşlerde. Ana yolda hep sağdan 50 kmh geçme sinyal vermeyi unutma ve ekipmanın eksiksiz olsun. + 10 saatlik dersin var senin onuda istemeyi unutma. Verdiğin paranın hakkını al, ben direk sınava girdim yok yere 450 tl gitti.

sarıderler
08 Nisan 2014, 23:28
sa kardesım kursta sana egıtım verıcekler cok dıkatlı bır sekılde dınler ve heyecan yapmassan hıc korkun olmasın yaparsın onemlı olan kursadakı hocaların egıtımlerı verıcekoan onlar ıyı egıtıyorlarsa super olur sıkıntı cıkmadan halledersın
Aleyküm selam kurstaki hoca dediğin gibi egitimi iyi vermeli vericekmi onuda bilmiyorum ama kafam cok karısık ve cok heycanlıyım simdiden

atii
08 Nisan 2014, 23:29
bu pazar bende sınava girecem vitesli hiç kullamadım sayılır aslında vitessiz motorda pek kullandığım söylenemez. her geçen gün heyecan biraz daha artıyor. :queen:

samet10
08 Nisan 2014, 23:30
sürücü kursu ile anlaşın ve çok deneme yapmak istiyorum diyin :) ben öyle yapmıştım :)

Burak Süyün
08 Nisan 2014, 23:32
zaten dıreksıyon drrsı verıyosa kukalarla sınav parkurunu yapar sana hoca

furkanesen
08 Nisan 2014, 23:35
gis akademi 600 700 liraya ehliyet veriyormuş barkin abi bahsetmişti.Saçma sapan kurslara o kadar para vereceğine oradan alman daha sağlikli olur hemde iyi eğitim almış olursun fiyat ehliyet harcı ve kart parası dahil

sarıderler
08 Nisan 2014, 23:43
zaten dıreksıyon drrsı verıyosa kukalarla sınav parkurunu yapar sana hoca

aynen hocayla konusmak lazım onu bılgı ıcın tesekkur ederım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

[QUOTE=atii;3312692]bu pazar bende sınava girecem vitesli hiç kullamadım sayılır aslında vitessiz motorda pek kullandığım söylenemez. her geçen gün heyecan biraz daha artıyor. :queen:[/OTELE]

inşallah geçersin dualarım senınle benım daha çok var

Burak Süyün
08 Nisan 2014, 23:45
ben 450 tl kursa vermıstım 5 saat kapalı pıstınde dıreksıyon egıtımı verdı kurs baska para da almadılar bı ıste sınav harcları kart parası vergı falan onları odedım ızmırde bornovada oturmama ragmen ders ıcın cıglıye gıttım

bursagsli
09 Nisan 2014, 00:22
B ehliyeti geçtim a2 ye başvurdum bir defa sınav parkurunda motor sürdüm ilk dubalarin arasından geçiyorsun sonra demir platformun üzerinden geçiyorsun sonrada 8 çiziyorsun sonra adamlar seni trafiğe çıkarıp seni araba ile arkadan takip ediyorlar

atii
12 Nisan 2014, 23:38
Bugün sınava girdim, gayet başarılı bir şekilde atlattım sınavı. Gerçi geçip geçmediğimi bilmiyorum ama %99 geçtim diye bakıyorum.:flower::thumleft:

Sınav alanı nasıl ne yapmak lazım diyenlere Şöyle özetleyebilirim:

Sınav alanındaki dubaların arası yeteri kadar açık sınavın en kolay yeri burası, 8 çizme biraz beni zorlardı onu da vites birde iken hiç gaz vermeyerek geçtim. Sınavda 8 çizerken düşenler hep gaz verdikleri için düştüler. Sınavda ki en zor kısım demir platformun (yerden yüksekliği en fazla üç santim) üzerinden geçmek buna bolca çalışmak lazım. İlla başından sonuna kadar gidicem diye ısrar etmemek gerekiyor düz gidemediğini anladığın zaten kır direksiyonu in platfordan tekrar tekrar dene. Israrcı olunca motorun dengesini kaybedip düşmemek elde değil. Sınavın son aşaması trafikte sürme eski sınavlara nazaran yolu epey uzatmışlar. orta şeritten gidilmesi isteniyor ve sinyallere önem veriyorlar.

shooter1
12 Nisan 2014, 23:42
2525154856487 kez söyledim korkulucak bir şey yok