PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren balatası

__redandblac
08 Nisan 2014, 03:14
Herkese iyi forumlar diliyorum. Geçenlerde motoru bakıma götürdüğümde ön frenimi kötü bir fren balatası değişti. Yeni takılan balata pek güven vermiyor bana. Kesik kesik bir sürtünme sesi çıkarıyor düşük hızda. Daha kaliteli bir balata takmaya niyetliyim. Hangi markanın hangi modelini önerirsiniz. Motorum r125. Balatanın ömrünün bir önemi yok yeter ki iyi tutsun. Şimdiden teşekkürler.

extrem_015
08 Nisan 2014, 03:19
Orijinal yamaha'nın balatasını alabilirsin yada lucas tercih edebilirsin.

Balatalarla ilgili aklında bulunsun diye bir kaç bişey yazayım;
Alacağın balata çok sert olursa kendi fazla aşınmaz ama ağzı kömürleşip diski yemeye çizmeye başlar acayip sesler çıkarabilir,çok yumuşak olursa kendisi çabuk biter diske bir zararı olmaz en iyisi orta sertlikte olmasıdır hem disk zarar görmez hemde balata hemen bitmez.

motorcu48
08 Nisan 2014, 03:19
valla ben orginalini taktırmadım orginal italyan malı brenta diye bir marka var ürün yelpazesi çok genişmiş o markanın ürününü kullanmaktayım diski çizmedi fren performansını etkilemedi ancak frene bastığımda ufak bir tıkırtı sesi mevcut.böyle gıcık balata sesi gibi değilde değişik bir tıkırtı sesi

__redandblac
08 Nisan 2014, 03:30
Orijinal yamaha'nın balatasını alabilirsin yada lucas tercih edebilirsin.

Balatalarla ilgili aklında bulunsun diye bir kaç bişey yazayım;
Alacağın balata çok sert olursa kendi fazla aşınmaz ama ağzı kömürleşip diski yemeye çizmeye başlar acayip sesler çıkarabilir,çok yumuşak olursa kendisi çabuk biter diske bir zararı olmaz en iyisi orta sertlikte olmasıdır hem disk zarar görmez hemde balata hemen bitmez.

fren performansını arttır mı?. birde balata ömrü ve fren performansı arasında ters orantı var mı?

extrem_015
08 Nisan 2014, 03:33
fren performansını arttır mı?. birde balata ömrü ve fren performansı arasında ters orantı var mı?

125'lik motordan ne gibi bir fren performansı bekliyorsunuz bilemiyorum ama orijinal balata gayet yeterlidir.

Sert balatanın azda olsa fren performansına olumsuz etkisi olacaktır.Orijinal balatan memnun olacağınızdan şüphem yok.