PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik yok (ACİL)

ozatachan
05 Nisan 2014, 02:12
Selamunalekum arkadaslar gomoto marka 125 lik skotter motorum var mondial 151rs motoru ile tıpa tıp ayni herneyse sorum şu bugun durduk yere motorum elektrik kesti aku tamamen bitti sarj etmiyor sadece ayak marsi ile calistiriyorum akuyu cikartip elektrik varmi diye baktim gaz verdigimde park lambalari coz az yaniyor onun disinda korna,stop lambasi,sinyal,farlar,devir saati bile calismiyor hic yok dencek kadar az elektrik veriyor sorun ne olabilir ??
(sigortalar saglam)

cenkito
05 Nisan 2014, 02:16
sarj dinamosundan (yeterli akım üretmiyor) yada regulatörden (gelen akımı cok düşürüyor) yapar

ozatachan
05 Nisan 2014, 02:30
konjektorle ilgili bi problem degildir yani ?

numangokce
05 Nisan 2014, 02:35

Sanmam. @cenkito hocamın da dediği gibi şarj ile alakalı bir durum.

ozatachan
05 Nisan 2014, 02:41
tesekkur ederim regulatörluk bi durumdur ins burda mondial servisi yok adamlar 3 kurusu 30 kurus yapiyorlar

cenkito
05 Nisan 2014, 12:38

arkadaslar zaten konjectör = regulatör, aynı sey bu ikisi

oda olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:50 ----------

en saglıklısı aslında alternatörden (sarj dinamosundan- sargı dan gelen) elektiriği ölçmek

birde regulatör cıkısına bakılmalı tam hatırlamıyorum

ama bu sitede olması gereken voltaj degerleri daha önce paylasılmıstı.

ozatachan
05 Nisan 2014, 16:19
arkadaslar herkese cok cok tesekkur ederim sorun konjektorle alakaymis degistirdim duzeldi cok sagolun umarim yardimci olmusuzdur ayni sorunu yasayanlara herkese saygilar.

cenkito
05 Nisan 2014, 17:25
hadi gecmiş olsun