PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım !

chuckmak
31 Mart 2014, 19:12
arkadaşlar motorum hyosung gv 250

motor sağlıklı çalışmıyor... yani şöyle ki 2nci 3ncü marşta gaz verirsem ancak çalışıyor.. ve elimi gazdan çekersem stop ediyor.. yaklaşık 1 2 dakıka elımı gazdan cekmeden çalısır vazıyette tuttum ısınsın flan diye ama gazı kesınce yıne stop ettı...
biraz gaz destegıyle çalıstırınca 3000 4000 devırde bile motor çok gurultulu ve cırtlak calısıor eskı halınden farklı ses cıkıor yani.. egzostanda farklı tok bir ses çıkıor

2 3 dk gaz destegıyle calıstırınca hanı ısınır belkı ondandır flan... yok gazdan cekınce elımı stop edıyor.. ama 2 saatlık bır zamandan bahsedıorum bahsedıorum 10 dk ılk bırsaat ugrastım basında caba nıe mars basıodum hıc calısmıordu 3ncu 4ncude flan gaz destegıyle alıordu ama braz ara verıp 2ncı saatte daha cabuk calısmaya basladı ılk marsta gaz destegıyle calısmaya basladı ama gazı kesınce yıne stop..

1ncı vıteste 6 mtrelık bır rampadan cıkamadım gaza bastıkca boguluomus gıbı oluor sanki motoru arkadan halatla bağlamışımda gitmiyor gibi oluyor stop edıordu sankı altımda bisıkletvar pedal cevırmesem gıtmıcek gıbı... nyse sokaga cıkarttık zorda olsa bagırtarak flan anca hareket ettırebıldım 100 200 metre gezdım zar zor 2ncı 3ncu vıtese kadar cıktım ama ınanılmaz bır tork dususu oldu sankı altımda 50 cclık makına var gıbı uzun lafın kısası sanki 18lık gecn gıttı yerıne 80 yasında ıhtıyar geldı dermanı yok gibi :D

bu olayda motorun parlatma bakımından sonra sehpadan ındırırken dusecek gıbı oldu baya bı yan yattı ondan sonra oldu...