PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kanuni deer 152 için tavsiye lütfen

thealfonso
29 Mart 2014, 22:59
Merhaba arkadaşlar.
Deer 152 sahibiyim.Motorumu satmaya karar verdim ve bir alıcı arkadaşla birlikte motorun bir masrafı varmı kendi gözleriyle görsün diye yetkili servise götürdüm.
Kırık bir parçam vardı onu değiştirdim ardından ön taraftan kronik halde gelen sesten rahatsız olan alıcı arkadaş bunun bir çözümü varmı diye sordu. serviste ki kişi onun fan sesi olduğunu ve giderilemediğini söyledi. ses rahatsız edici ama kullanıcı olduktan sonra alısıyosun. bende o ara ya hu ne fan sesi bildiğin sabit kalamayan parçaların birbirine değme sesi bu,ayrıca bu motorun hiç fanının çalıştığını duymadım dedim.
kontrol etti baktı falan radyator sogutma fanı çalışmıyor.
bu doğrultuda motoru iyice ısıttık ve fanı çalıştırmaya uğraştık ama yok,fan devreye girmiyor.
ben motoru 1 yıldır kullanıyorum ama hiç fan sesi duymadım ya da dikkat etmedim bilmiyorum fakat motorum çok şükür bir kere bile beni ne hararetten ne de başka birşeyden yolda bıraktı. muhtemelen servise giderkende çalışmıyordu ama yine birşey olmadı.
asıl merakıma geliyorum kusura bakmayın çok uzun yazdığım için. Asıl sorum şu. Fan'ı çalışmayan ve 1 yıldır arıza yapmayan motora 500-600 tl masraf çıkarılır mı. motor ile radyotör arasında ki hatta problem olduğunu,suyun devirdaim etmediğini söyledi usta,motoru yakabilirsin dedi ama dediğim gibi 1 yıldır bu şekilde kullanıyorum. ben servis tarafından kandırıldığımı düşünüyorum arkadaşlar. Bilmiyorum siz ne fikirdesiniz,tecrübelerinizden yola çıkarak yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

amaninmb
29 Mart 2014, 23:58
araç mantığı ile düşünürşek soğukken hortumu çıkarıp suyun devirdaim yaptığını kontrol ettinmi ki ben olsam duramaz kontrol ederdim.
ve fan içinse fan durmak için değil dönmesi içindir, ne yapıp edip döndürürdüm.

vaktinded bende araştırmıştım deer'i de kronik arızaları ve dediğin gibi fan - gösterge arızası çok çıkartıyor ve parça pahalı , son hızda tatmin edici olmadığı için hiç bakmamıştım.

motoruna göre değişir parça. Bir CBF 150 nin motorunu o fşyata çıkartırsın sıfırdan ama CBF 500 ün zor :) tofaş misali tamponu 25-30 TL. ve servise değil kendin yap yapabiliyorsan.
Toptancısı vs vardır araştır bul.
Allah kolaylık versin.

kamsea
30 Mart 2014, 00:05
fan müşürünü kontrol ettiler mi serviste acaba ? sigortası da atmış olabilir fanın, eğer su devir daim yapmasa çoktan motor conta yakardı demek ki sadece fan açmıyor... fanı direk bir düğme ile bağlayabilirsin hararet göstergesi arttığında elle fanı açarsın acil çözüm olarak.

tr_select
30 Mart 2014, 00:18
fan müşürünü kontrol ettiler mi serviste acaba ? sigortası da atmış olabilir fanın, eğer su devir daim yapmasa çoktan motor conta yakardı demek ki sadece fan açmıyor... fanı direk bir düğme ile bağlayabilirsin hararet göstergesi arttığında elle fanı açarsın acil çözüm olarak.
Bu yoruma katılmakla birlikte gösterge ve fan harici kolay kolay arıza vermez. ÇİN değil taiwan malı olduğu için DAŞ gibidir melet. Aynı şekilde bobcat 150'de taiwan malıdır...

Kanuni servisleri rezalettir. Güvendiğiniz özel servise çekin motoru derim. Hangi şehirdesiniz, tavsiye verelim ?

Bu arada daha ilk mesajınızı atmışsınız. Kendinizi tanıtsaydınız keşke ilk önce.....

thealfonso
30 Mart 2014, 01:34
valla arkadaşlar bende sizin gibi düşünüyorum. basit bi arızadan para koparmaya çalışıyorlar gibime geliyor. ki ben ne hararet lambasının yandığını gördüm ne de motorun performansında eksilme gördüm. motor servise girerken normaldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Bu yoruma katılmakla birlikte gösterge ve fan harici kolay kolay arıza vermez. ÇİN değil taiwan malı olduğu için DAŞ gibidir melet. Aynı şekilde bobcat 150'de taiwan malıdır...

Kanuni servisleri rezalettir. Güvendiğiniz özel servise çekin motoru derim. Hangi şehirdesiniz, tavsiye verelim ?

Bu arada daha ilk mesajınızı atmışsınız. Kendinizi tanıtsaydınız keşke ilk önce.....

kanuni servisleri dediğin gibi rezalet,afedersiniz bi boktan anladıkları yok.
bildiğim özel servis pek yok,bi iki yere götürdüm beğenmedim. varsa tavsiyeleriniz çok memmun olurum.
durum acil olduğundan kendimi tanıtamadım kusura bakmayın.
ben Erhan Yiğit,24 yaşında 1 yıldır motorsiklet sürücüsüyüm

tr_select
30 Mart 2014, 07:46
Hoşgeldinde halen şehri yazmamişsin :)

thealfonso
30 Mart 2014, 11:06
Cok pardon. Şişli ıstanbul

tr_select
30 Mart 2014, 17:35
4.leventte adını unuttuğum kanuni servisi vardı. Genel olarak memnundu forum kullanıcıları.

Anadolu yakasında e-5 maltepe istikametinde küçükyalı sapağı vardır. Sapaktak girince solda salgın motor vardır. Oğuz yolladı derseniz işinizi hallederler.

Ümraniye-Dudullu istikametinde (münübüs yolu) Dudullu lukoili geçtikten sonra solda bir motorcu vardır. Yine oğuz yolladı derseniz işinizi hallederler.

Avcılardaki kanuni servisine ve şişli merkezdeki servise yolun düşmesin.

thealfonso
30 Mart 2014, 17:55
Bahsettiğim durumu zaten sanayi mahallesi girisindeki kanuni yetkili servisiyle yaşadim. Avrupa yakasinda baska bildiginiz güvenilir bi tamirci varmi ?

tr_select
30 Mart 2014, 19:20
Baska bir servis daha var :)

thealfonso
30 Mart 2014, 19:29
sanayi tarafında kanuni servisimi ?