PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bianchi scootor gaz kesince istop ediyor yardım

tragedie
28 Mart 2014, 02:42
selamlar arkadaşlar 1 senedir çalıştığım yerde bianchi scootor kullanıyorum geçen gün benzin aldığım yerde basınçlı su ile scootoru yıkatayım dedim. acemikten sayın elektrik aksamına felanda basınçlı su tutulmuş. gazı kestiğim anda motor istop ediyor. tamirciye götürdüm komple söktü temizledi olmadı. iki defa geri götürüp baktırdım yaptım diyor . motor soğukken istop etmiyor ama uzun mesafede virjlarda durduğum zaman istop ediyor motorsiklet tamircisi hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum diyor şaşırdım bende pek anlamıyorum tamirinden ne önerirsiniz...

siptar23
28 Mart 2014, 06:05
Elektrik aksamına su geldiği için olabilir, bir yerden kaçak vardır kesiyordur.
Seyir halinde problem oluyor mu gaz kesme gibi, tekleme.

tragedie
29 Mart 2014, 00:24
Elektrik aksamına su geldiği için olabilir, bir yerden kaçak vardır kesiyordur.
Seyir halinde problem oluyor mu gaz kesme gibi, tekleme.

sorun çok ilginç mesala motor soğukken ve farlar kapalı iken yapmıyor motorcu yaptım diyor alıyorum motoru 2 km felan gidiyorum farlarıda açınca yolda giderken gaz kestiğimde pıt ediyor yolun ortasında istop ediyor motorcuya 2 sefer gittim adam bulamadı sorunu

siptar23
29 Mart 2014, 00:39
Farklı bir motosiklet tamircisine gitmeyi deneyebilirsin, bu işler de usta olsun el, elden üstündür motorun ısındıktan sonra kendini kapatıyor sanırım pek ben de bilgi sahibi değilim, tahminim öyle.

tragedie
29 Mart 2014, 00:51
parasını ödediğim için başka motorcuya gidersem onada ayrıca para ödemem gerekiyor o yüzden ordan halletmeye çalıştım bakarım olmadı yapamassa başka bir motorcuya göstericem tehlikeli oluyor yol ortasında yavaşlayınca istop ediyor kalıyorum öylece.

siptar23
29 Mart 2014, 00:59
Tehlikeli durum da kalmamak için halletmeye çalış arkadaşlarına da sor tanıdık birine göster.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/18890-bianchi-scooter-aldim.html

Belki de aynı sorundur linke tıkla.

tragedie
29 Mart 2014, 01:01
eyvallah sagolasın inceliyorum linki

siptar23
29 Mart 2014, 01:12
İhtimalleri göz önünde bulundurursak karbürötör de problem olabilir :) su geldiyse yakıt gelmesini engelleyen bir şey var, tekrardan bir baktır karbübürötere.

tragedie
29 Mart 2014, 01:16
karbüratorü iki sefer söküp temizlemiş yarın bir daha götürücem olmadı başka motorcuya baktırıcam

siptar23
29 Mart 2014, 01:22
Meme ve filtreyi değiştirme imkanınız varsa değiştirsiniz, sorun devam ettikçe sizin aleyhinize yolda giderken ne olacağı belli olmaz, akşama bilgilendirirsiniz bakalım ne olacak.

tragedie
29 Mart 2014, 01:27
Meme ve filtreyi değiştirme imkanınız varsa değiştirsiniz, sorun devam ettikçe sizin aleyhinize yolda giderken ne olacağı belli olmaz, akşama bilgilendirirsiniz bakalım ne olacak.

tamamdır inş olsunda. acayip oluyor ya setten geçiyorum gaz kesmemek için bir el frende bir taraftan aragazı veriyorum :) akşam yazarım buraya

tragedie
01 Nisan 2014, 00:10

Akşam 7 gibi aldım motoru motorcu karbüratörü komple değiştirmiş karbüratör gitmiş sorun düzeldi 100 küsür tl ödedim ağır geldi :)

siptar23
01 Nisan 2014, 00:18
Sağlık olsun ne diyelim :) kazasız belasız sürüşler dilerim.

Biraz bilgili olsaydınız kendiniz alıp değiştire bilirdiniz :)

tragedie
01 Nisan 2014, 00:22
Sağlık olsun ne diyelim :) kazasız belasız sürüşler dilerim.

Biraz bilgili olsaydınız kendiniz alıp değiştire bilirdiniz :)

Amin cümlemize inş yanlız performarns acayip arttı :) motorun önceleri motor güç bela gidiyordu şimdi uçuyor tutanamıyorum :)

siptar23
01 Nisan 2014, 00:38
Öyle ise siz motorunuzun bakımlarını yaptırmıyorsunuz :D tekdüze kullanıyorsunuz sonra üzüyor sizi :d

tragedie
01 Nisan 2014, 00:41
2 ayda bir bakıma gidiyorum motor yağı vs değiştiriliyor kmsi dolunca hata benim basınçlı suyla yıkattım motoru birdaha asla yapmam bunu :)