PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YARDIM - Egzozdan Pırıltı Sesi geliyor yardım !!! :////

Özgürr
23 Mart 2014, 01:16
Yardıııım egzozdan pırıltı sesi geliyor sanki içinde çatal kaşık varmış gibi bir ses geliyor oldukca sinir bozucu bir hale geldi fakat birşey fark ettim egzoz borusunu hafiften dokunuyorum oynamasını kısıtlıyorum ses kesıyor beyler acaba egzoz borusunu değiştirsem ses kesermi hani egzoz borusu git gide esnemiştir daha cok titremeye baslamıstır belkı diye düşünüyorum bi önerilerinizi alabılırmıyım bir arkadasda daha aynı sorun varmış ses kaydına almış benimkide buna benzıyor fakat bunun kadar vahim değil :)

! https://soundcloud.com/bmericc/egzoz-ses ! ----> dinleyin ://

kalafatoglu
23 Mart 2014, 01:32
kıpraşımdan gevşeyip vidaların sesi olmasın

inci1903
23 Mart 2014, 03:19
egzozun tüm bağlantı vidalarını kontrol et özellikle saplamalara bak,bende aynı sesi 2 gün dinledim nerden geliyor len bu ses derken bi baktım saplamanın teki düşmüş diğeri de düştü düşecek halde 2 tane yeni saplama taktım iyice sıktım ses kesildi.

Özgürr
23 Mart 2014, 11:19
egzozun tüm bağlantı vidalarını kontrol et özellikle saplamalara bak,bende aynı sesi 2 gün dinledim nerden geliyor len bu ses derken bi baktım saplamanın teki düşmüş diğeri de düştü düşecek halde 2 tane yeni saplama taktım iyice sıktım ses kesildi.

Kardes saplama derken ? anlayamadım birde egzoz borusunu hafiften bastırınca geçiyor acaba egzoz borusumu esnedi zamanla cok cok vibrasyona mahrus kalıyor gibime geliyor yani yenı bir boru taksam kesıcegını dusunuyorum ?

acayüp
23 Mart 2014, 11:45
Boru esnemez.

Eksozun bağlantı civataları gevşemiş olabilir.
eksozun üzerinde koruma sacı yada çıkışında dekoratif bir parça varsa onların bağlantı videları gevşemiş olabilir.
Eksozun içi dağılmış olabilir.

Bunuda bir eksozcu anlar .
Araba eksozcusuna göster söylesin sana .

numangokce
23 Mart 2014, 14:01
Araba eksozcusuna göster söylesin sana .

bence gerek yok. bağlantılar gevşemiş belli.

@Özgürr, saplama veya civatalar. egzosun şaseye tutturulduğu "şey"lerin sıkı olup olmadığını kontrol edersin, gevşek olduğunu düşündüğünü sıkılarsın. ses büyü ihtimalle kesilecektir.

Özgürr
23 Mart 2014, 19:18
egzoz borusundan ayrılıyor aslında onu söküp bakmak lazım sonra sıkıca tekrardan yapmak lazım ama slikonlamıstık ve değişik bir slikon taş gibi olmus çıkarmak mümlün değil .s