PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZZR 600 debriyaj balatasını değiştiriyorum fakat..

allpower
22 Mart 2014, 17:59
Arkadaşlar debriyaj saç ve balatalarını sökmüştüm,
konumlarına pek dikkat etmeden yaptım bu işi.
bu balataların hepsini peş peşe mi diziyoruz.
peşpeşe derken bir balata bir saç şeklinde.
konuyla ilgili bir kaç vidyo izledim,
sonuncu balatayı diğer balatalardan farklı takıyorlar.
birde bu saçların yönü varmış galiba.
konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Servis kitapçığında böyle yapın mı yapmayın mı diyor, birisi türkçeye çevirebilirse sevinirim.
"Make sure the tangs on the last friction plate fit into these special groves in the clutch housing."

https://lh3.googleusercontent.com/-PqNEOcv95g4/Uy2W_kADWHI/AAAAAAAADng/xdlspgDvMHA/w313-h273-no/Image2.jpg

cenkito
22 Mart 2014, 18:04
o sekil taktıgınıza emin olun diyor

allpower
23 Mart 2014, 00:28
o sekil taktıgınıza emin olun diyor

eyvallah. balataların arasına konulan saçların yönü nasıl olacak.
bir yüzünün kenarları elimizle kontrol ettiğimiz de keskin, diğer yüzünün kenarları pahlı.
hangi yüzü bana doğru bakacak? dizilime ilk balatayla başlanıyor.

Samet Ağır
24 Mart 2014, 00:10
resimde ok ile gösterilen yerin debriyaj tasına tam oturması için pahsız kenarının tasa gelmesi mantıklı..ama balatalarda bunun önemi olduğunu sanmıyorum..çünkü oralar birbirine bile değmiyor..sadece ilk ve sonuncu olanlarda dikkat gerekebilir...

allpower
24 Mart 2014, 01:46
resimde ok ile gösterilen yerin debriyaj tasına tam oturması için pahsız kenarının tasa gelmesi mantıklı..ama balatalarda bunun önemi olduğunu sanmıyorum..çünkü oralar birbirine bile değmiyor..sadece ilk ve sonuncu olanlarda dikkat gerekebilir...

Samet abi eyvallah. Resimde pah gibi görünen deb. balatası. deb. balatalarında pah yok, her iki yüzünün kenarları aynı.

Kenarları farklı olan balataların arasında saçlar.
az önce youtube'dan vidyo buldum. (http://youtu.be/1gU5O3RA6Fs?t=23m51s)saçların pahlı kenarın olduğu yüzey içe gelecek diyor galiba. vidyonun kalitesini 1080p'ye yükseltiğimde öyle yaptığı görülebiliyor.