PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : buji tirnak kismi iceri kaynamis.keeway 150 outlook

advanced
08 Mart 2014, 20:01
Arkadaslar motorum cok yakiyordu 1 yildirda buji degistirtmemistim bugun sanayiye buji degisimi icin gittim fakat usta bujiyi sokunca bunu nerde degistirttin fln dedi. en dandik fason bujiyi takmislar dedi ngk olmasi lazim dedi.bujiyi banada gosterdi harbiden uyduruk duruyordu.tirnak kismi yoktu .iceri kaynamis dedi komple motoru sokecegim dedi.isin ilginci sabahlari vs calismasinda bir sikinti yoktu.mecbur motoru biraktim boyle bir sey basina gelen varmi.sibop ayarlari vs.yenidenmi yapiliyor motor sokulunce..

< iLk@yy >
08 Mart 2014, 20:07
sibop ayarı yapılacaksa evet sökülür ama sadece üst kapak açılır fakat motorun scooter bizim büyük motorlar gibi motorun üstünde erişilemeyecek bir noktada ise şaseden sökülmesi gerekebilir komple ama sanmıyorum böyle bir şeye gerek olduğunu

sadece üst kapak açılacak ayar yapılacak kapanacak blok komple açılmaz

yqavuzhyan
08 Mart 2014, 20:44
buji içeri kaynamış ve bujiyi sökebilmek için komple motor sökecem dediyse durum biraz vahim. Sağlam meblağlar girmez inşallah.

şu an tek sıkıntın subap ayarı olsun :D

ferhatkars
08 Mart 2014, 20:55
adam motoru çalıştırarak götürmüş... ne subabı ne ayarı...
kardeş sen git motorunu geri al tamirciden...
sadece bujini değiştir o kadar...
o tamirci seni keklemeye çalışıyor...
ben de motorumda 2 liralık rialli marka buji kullanıyorum... 10.000 km de bir değiştiririm...

airhead
08 Mart 2014, 21:28
çalışan motoru buji degişiminde indiren tamirciden söverek uzaklaş

merianne
08 Mart 2014, 21:33
çalışan motoru buji degişiminde indiren tamirciden söverek uzaklaş

ya da;Hiç marş basmayıp ve haliyle çalışmayan motora, kompresör yok,motor yarılacak, bu motor çok yatar burda...diyen tamirciden de kaçarak uzaklaş :flower: